Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 25 czerwca 2024 05:27
Reklama

Trening na siłowni z dzieckiem? W KSW Cross Fight Gym to możliwe

Aktywny tryb życia stał się znakiem czasów, a wizyta na siłowni czy w miejscach, gdzie można uprawiać sport stała się nieodłącznym elementem dnia większości z nas. Dziś kultura fizyczna i chęć dbania o swoją sylwetkę, nie jest już zwykłą modą, która z czasem może przeminąć.

Tempo dzisiejszego trybu życia sprawia, że nie zawsze mamy możliwość w pełni i kompleksowo poświęcić się danej dyscyplinie sportu takiej, jak choćby spoty walki. Dlatego też, coraz chętniej decydujemy się na trening siłowy, funkcjonalny czy wytrzymałościowy. W ten sposób można poprawić swoją sprawność fizyczną, sylwetkę lub siłę.

W celu zrealizowania swoich celów treningowych niezbędne są odpowiednie plany treningowe. Pomocny może okazać się trening pod okiem fachowca.

Zobacz też: KSW Cross Fight Gym powołuje do życia klub sportowy dla młodzieży. „To kompleksowa szkoła sztuk walki nastawiona na osiągnięcia sportowe na najwyższym poziomie.”

Nowoczesne i indywidualne podejście do treningu

KSW Cross Fight Gym jest miejscem, gdzie nie tylko trenuje się sporty walki. W „Gymie” jest również odpowiednio wyposażona strefa do treningu funkcjonalnego i siłowego. Ponadto dostępna jest szeroka oferta zajęć wpisujących się m.in. w trening funkcjonalny, którego celem jest wszechstronne wzmocnienie mięśni. Na tle innych ćwiczeń, trening funkcjonalny wyróżnia powielanie ruchów, które wykonujemy podczas codziennych czynności. Tego typu ćwiczenia angażują do pracy wiele mięśni jednocześnie, dzięki czemu sylwetka równomiernie rozwija się i wysmukla.

Za sprawą indywidualnego podejścia, trenerzy w KSW Cross Fight Gym dostosowują intensywność danego treningu. Dodatkowo nie brakuje również zajęć o charakterze medycznym, w trakcie których rozwiązywane są problemy z naszym ciałem. Podczas tego typu treningu zwiększana jest elastyczność mięśni, ścięgien czy wiązadeł. Taki rodzaj aktywności skierowany jest zarówno do początkujących jak i zaawansowanych entuzjastów sportu, ponieważ poza regeneracją ciała tego typu trening zmniejsza również ryzyko kontuzji.

Zobacz też: KSW Cross Fight Gym otwiera przed dziećmi świat MMA

Wspólny trening z dzieckiem?

W KSW Cross Fight Gym trenują całe rodziny z dziećmi. Maluchy dźwigające ciężary? Nie do końca tak to wygląda. Wizyta najmłodszych w takim miejscu jest formą zabawy. Należy jednocześnie pamiętać by nie przeszkadzać innym dorosłym ćwiczącym na sali. Ponadto atmosfera w KSW Cross Fight Gym jest wyjątkowo przyjacielska i nawet jeśli dziecko nie wie, co ma ze sobą zrobić, ekipa „Gymu” z pewnością zaopiekuje się najmłodszym członkiem swojego klubu. W tym czasie, rodzic ze spokojem może realizować swój plan treningowy.

Tego typu podejście działa w dwie strony. W chwili, gdy dziecko daje z siebie wszystko na macie, rodzic może liczyć na pomoc trenerów KSW Cross Fight Gym, by samemu rozpocząć przygodę z kulturą fizyczną.

Jakby tego było mało dzieci i rodzice mogą ćwiczyć razem w ramach specjalnie przygotowanych zajęć. Trening odbywa się na macie, gdzie dziecko razem ze swoim opiekunem ćwiczy gibkość, zwinność i motorykę. To idealna propozycja by spędzić aktywnie czas ze swoim dzieckiem.

Warto pamiętać o tym, że jeśli dzieci dostrzegają, że regularne uprawianie sportu jest dla rodziców normalną częścią dnia, to same przejmą tego typu nawyki. Wówczas inicjatywa rodziców w pobudzeniu dziecka do aktywności fizycznej nie będzie potrzebna a rodzinne wypady na siłownię staną się codziennością.

Zobacz też: KSW Cross Fight Gym. Nowi właściciele, nowy początek


IMGP3673_klatka

IMGP3673_klatka

IMG_20201219_125754_109

IMG_20201219_125754_109


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ