Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 23 lipca 2024 21:51

KSW Cross Fight Gym powołuje do życia klub sportowy dla młodzieży. „To kompleksowa szkoła sztuk walki nastawiona na osiągnięcia sportowe na najwyższym poziomie.”

Żoliborskie KSW Cross Fight Gym już niedługo stanie się miejscem, gdzie swoje umiejętności w sportach walki będą szlifować młodzi adepci klubu sportowego KSW Gym Sport FIGHT Team. O wyjątkowości tego projektu opowiadają właściciele Katarzyna Poziomecka i Patryk Bielecki.

W swoich kanałach na social mediach ogłosiliście, że ruszacie z nowym projektem. Pracowaliście nad nim kilka miesięcy i jak można przeczytać, jest to jedno z Waszych najważniejszych działań. Powołujecie do życia KSW Gym Sport Team.

Patryk Bielecki: Zgadza się. Wszystkie zajęcia, które obecnie odbywają się w naszym klubie są propozycją dla osób pragnących zadbać o swoją sprawność fizyczną, zaspokoić swoje pasje i chęć trenowania. Dotyczy to zarówno dzieci jak i dorosłych.

Katarzyna Poziomecka: Powołując KSW Gym Sport Team chcemy skupić się na tworzeniu grup zawodniczych dla młodzieży w wieku od 12 do 18 roku życia.

Zobacz też: Czy Żoliborz rzeczywiście jest zielony?

Co w takim razie stanie się z grupami, gdzie trenują młodsi?

Patryk Bielecki: One w dalszym ciągu będą funkcjonować. Dzieci, które stale rozwijają się i są utalentowane z czasem mogą trafić do grupy młodzieżowej. Nie widzę powodu, by dzieci, które szkolimy od kilku lat miałby opuszczać nasze mury i szukać innego klubu, tylko dlatego, że nie mamy własnej szkółki. To jeden z powodów, dla których powołujemy KSW Gym Sport Team.

Katarzyna Poziomecka: KSW Cross Fight Gym musi się rozwijać, ze względu na to jak popularne stało się MMA. Dzieci i młodzież oglądają wszystkie zawody – nie tylko KSW.

Patryk Bielecki: MMA jest dziś najbardziej popularnym sportem walki w Polsce, ale nadal na tyle młodym, że szkolenie młodzieży dopiero raczkuje, z tego właśnie powodu chcemy stworzyć szkółkę, która swoim profesjonalizmem i dbałością o każdy aspekt będzie równać do najlepszych szkółek w kraju tak ugruntowanego sportu na rynku jak piłka nożna.

KSW Cross Fight Gym przyciąga zawodowców. Czy w tworzenie grupy zawodniczej zaangażowane są jakieś znane nazwiska?

Patryk Bielecki: W naszej szkółce otwieramy nie tylko sekcję MMA. Nasi wychowankowie, będą mieli możliwość trenowania boksu, zapasów i kick boxingu pod czujnym okiem profesjonalistów. Ludzie, z którymi współpracujemy to jedna z naszych największych wartości. Na połowę kwietnia przewidziana jest konferencja i prezentacja kadry trenerskiej dlatego na dziś dzień nie chciałbym zdradzać nazwisk kadry trenerskiej, ale mogę zapewnić, że jest to dla nas aspekt fundamentalny. Ponadto każda sekcja będzie miała poza trenerami ze sportu bazowego, dwójkę trenerów przygotowania motorycznego, które dzięki zwiększającej się świadomości sportowców staje się kluczem odpowiedniego przygotowania zawodnika do startów.

Zobacz też: Trasa S7 przez Bielany powstanie do 2025 roku?

Co to oznacza?

Patryk Bielecki: Oprócz tego, że nasi zawodnicy będą rozwijali się w poszczególnych dziedzinach walki, to będą zwiększali również świadomość swojego ciała. Jeszcze kilka lat temu, żaden z bokserów czy zawodników MMA nie koncentrował się tak bardzo na przygotowaniu motorycznym i fizycznym. 

Cały czas rozmawiamy o grupie zawodniczej. Widać, że przykładacie szczególną uwagę do procesu szkolenia zawodnika, ale sport to także zarządzanie.

Kasia Poziomecka: Ważne jest profesjonalne podejście do młodzieży, która w świecie sportów walki nie jest jeszcze poważnie traktowana jak np. ma to miejsce w piłce nożnej. W świecie footballu młody, ale dobrze rokujący zawodnik ma już swoich menadżerów i drobne kontrakty, dzięki którym otrzymuje już pieniądze. My w swojej filozofii i misji chcemy dać  takie wsparcie naszym podopiecznym.

Patryk Bielecki: Naszą przewagą jest też to, że ściśle współpracujemy z KSW- największą federacją sztuk walki w Europie. Mamy sygnały, że osoby zarządzające federacją mają nasz projekt na uwadze, liczymy więc i stawiamy sobie to za cel, żeby któryś z naszych wychowanków za kilka lat bił się dla KSW o najwyższe cele.

Nieodłączną częścią sportów walki są kontuzje. Czy w tej kwestii również zapewniacie wsparcie swoim podopiecznym?

Patryk Bielecki: To prawda, kontuzje są zmorą każdego sportowca, odpowiednie zabezpieczenie tego aspektu jest jedną z fundamentalnych kwestii prowadzenia własnego klubu sportowego. Na szczęście na miejscu dysponujemy własnym gabinetem medycznym, w którym na co dzień pracuję 5 specjalistów. Jednym z ich zadań będzie również dbanie o nasz sportowy zespół.  Jak widzisz przy każdym kolejnym pytaniu, jesteśmy bardzo dobrze przygotowani jeżeli chodzi o pełną infrastrukturę klubu.

Katarzyna Poziomecka: Dodatkowo, chcemy w wielu kwestiach wyręczyć samych rodziców. Planujemy organizować wyjazdy na zawody i obozy nie angażując w to rodziców, bo wiadomo, że nie każdy ma na to czas. To też jest duży komfort dla młodzieży, bo będzie miała poczucie zaopiekowania się. KSW Gym Sport Team to kompleksowa szkoła sztuk walki dla młodzieży przygotowana pod osiągnięcia i wrażenia sportowe na najwyższym poziomie.

Zobacz też: Niezwykła biblioteka z agrestem i jabłoniami w ogrodzie na Żoliborzu

W jaki sposób dołączyć do klubu i od kiedy można to zrobić? Będzie rekrutacja?

Patryk Bielecki: Proces scoutingu już działa. Pojawiamy się na zawodach, wypatrujemy utalentowaną młodzież. Staramy się jednak działać dwuetapowo. Poszukujemy również chłopców i dziewczynki, które jeszcze nie trenowały tego sportu, dajemy im możliwość stawiania pierwszych kroków, a najbardziej utalentowana młodzież włączana będzie z czasem do pierwszego  zespołu, który będzie reprezentował nas podczas mistrzostw, zawodów itd.

Katarzyna Poziomecka: Z treningami planujemy ruszyć po Wielkanocy.

Z jakiej właściwie myśli zrodził się pomysł na utworzenie grupy zawodniczej składającej się z młodzieży?

Patryk Bielecki: W KSW Cross Fight Gym zaczęli pojawiać się zawodowi sportowcy tacy jak Artur Szpilka, Kamil Gardzielik czy Michał Cieślak, Kamil Gniadek, ponadto na co dzień trenuje u nas zawodowa ekipa MMA z Ameryki Łacińskiej walcząca dla najlepszych europejskich federacji.  Poczuliśmy, że wnosi to do naszego klubu dużo pozytywnej energii i klimatu. Klub, który do tej pory był jedynie przestrzenią komercyjną stał się ważnym miejscem w sportowym światku. Do tego trenują tu dzieci, które zawsze chciały być sportowcami, ale my nie bardzo zajęliśmy się ich pragnieniami, dlatego stwierdziliśmy, że czas najwyższy na stworzenie sekcji zawodniczej w KSW Cross Fight Gym. W związku z tym, że powołujemy do życia naszą akademię, planujemy również powiększyć naszą przestrzeń do ćwiczeń. Mamy klatkę do MMA, maty do zapasów i walki w parterze, a już wkrótce pojawi się także ring bokserski.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
bezchmurnie

Temperatura: 20°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1015 hPa
Wiatr: 24 km/h