Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 14 czerwca 2024 15:25

18 milionów dla Bielan. Największa część kwoty trafi na remonty szkół

Bielany jako jedna z trzech dzielnic, które najlepiej wykonały budżet inwestycyjny otrzymały dodatkowe 5 mln złotych.

Rada Miasta przegłosowała uchwałę przyznającą dodatkowe środki do budżetów dzielnic. Bielany otrzymały 18 milionów złotych. – Znaczna część z kwoty 18 mln złotych, które pozyskaliśmy jako dzielnica na inwestycje na najbliższe 2 lata, to są środki tzw. wyrównawcze podzielone zgodnie z algorytmem na poszczególne dzielnice. Dodatkowe 5 milionów natomiast dzielnica Bielany otrzymała od prezydenta Rafała Trzaskowskiego jako jedna z trzech dzielnic w Warszawie, która najlepiej wykonała budżet inwestycyjny. Jest to forma nagrody i mobilizacji do dalszego sprawnego działania – wyjaśnia Magdalena Borek, rzecznik prasowy Urzędu Dzielnicy.

Dodatkowe fundusze przeznaczone zostaną między innymi na remonty obiektów sportowych i szkół, doposażenie żłobków i przedszkoli oraz budowę infrastruktury do zabawy i rekreacji.

Najdroższym z wydatków planowanych w ramach przyznanej przez Radę Miasta kwoty jest remont Szkoły Podstawowej nr 214 przy ul. Fontany. – Największa część tej kwoty trafi na rozwój bazy oświatowej i sportowej – informuje Magdalena Borek i dodaje: – Planujemy kapitalny remont  Szkoły Podstawowej nr 214 przy ul. Fontany. W tym roku prace będą obejmować wymianę instalacji, renowację podłóg oraz malowanie ścian. W 2022 roku zostaną wykonane pozostałe prace. Planowany koszt inwestycji przy ul. Fontany to 4 miliony złotych.

Zobacz też: Sport, oświata, kultura i seniorzy. Priorytety na 2021 ujawnia Grzegorz Pietruczuk

Żłobek na Klaudyny

Dzięki dodatkowym funduszom poszerzony zostanie zakres prac remontowych w Żłobku nr 16. – Początkowo miały być remontowane jedynie pomieszczenia zajmowane przez sąsiednie przedszkole, które po wyburzeniu drewnianego budynku ma być wybudowane od nowa. Dodatkowe fundusze pozwolą m.in. na wymianę instalacji elektrycznej, zakup wyposażenia, montaż wentylacji i wymiana sprzętu kuchennego – informuje rzecznik Urzędu Dzielnicy. Doposażony zostanie również żłobek przy ul. Bogusławskiego.  

Nowe obiekty sportowe przy Zespole Szkół nr 10

– To jedyne boisko, które nigdy nie przeszło pełnej modernizacji. Tę modernizację przeprowadzimy w tym roku – informuje burmistrz Pietruczuk. Stare i zaniedbane boiska w pobliżu parku Herberta mają zyskać nowe oblicze. – Usunięta zostanie asfaltowa nawierzchnia, a w jej miejsce powstaną trzy boiska do sportów drużynowych – podaje burmistrz. Zbudowane zostaną boiska do koszykówki, siatkówki i piłki nożnej, a całość ma kosztować ponad 1,2 mln. złotych.

Kalistenika na Bogusławskiego   

Coraz większa liczba mieszkańców angażuje się w szeroko pojęty street workout. Wychodząc naprzeciw ich oczekiwaniom Urząd Dzielnicy zaplanował w budżecie na lata 2021-2022 instalację urządzeń do kalisteniki w okolicy ul. Broniewskiego 12b. – Planujemy identyczny zestaw jak jest na Kochanowskiego 22 – jest on sprawdzony, funkcjonalny i bardzo dobrej jakości – wyjaśnia Magdalena Borek. Na osiedlu Chomiczówka planowana jest również budowa placów zabaw i uzupełnienie drzewostanu, jednak ta ostatnia inicjatywa stoi na razie pod znakiem zapytania. – Wszystko będzie (mam nadzieję). Na razie dostałem jedynie informację, że przewodniczący komitetu IV WSBM "Chomiczówka" neguje nasadzenia wierzb w rejonie Bogusławskiego, ale postaram się go przekonać – pisze w odpowiedzi na pytanie mieszkanki na Facebooku radny dzielnicy Krystian Lisiak.

Źródło: Urząd Dzielnicy Bielany

Bielańskie Centrum Wsparcia Seniora

Inicjatywa zapowiadana w lutowym wywiadzie „Gazety Żoliborza” z burmistrzem Bielan Grzegorzem Pietruczukiem jest już pewna. Zaniedbany budynek przy ul. Broniewskiego 56 zostanie odnowiony i powstanie w nim Centrum Wsparcia Seniora. Znajdzie się w nim sala do rehabilitacji i miejsce dziennego pobytu. Będą tam również organizowane zajęcia dla seniorów. – Na Bielanach mieszka 44 tysiące seniorów i takie centrum jest bardzo potrzebne – mówił Grzegorz Pietruczuk. Całość ma kosztować niemal 3 miliony złotych. Centrum Wsparcia Seniora ma być oddane do użytku w 2022 roku.  

Zobacz też: Pieniądze na kluczowe inwestycje na Żoliborzu przyznane

Nowe nawierzchnie bielańskich boisk

Z dodatkowych funduszy powstaną nie tylko nowe inwestycje, ale zostaną sfinansowane również prace związane z odnowieniem zużytej infrastruktury. Poza dużymi remontami i modernizacjami obiektów planowana jest wymiana nawierzchni bielańskich boisk sportowych. Taki zabieg zostanie przeprowadzony na boiskach przy:

 - SP nr 289 przy ul. Broniewskiego (240 tys. złotych),

- LO nr XXII przy ul. Staffa (200 tys. złotych),

- LO nr XLI przy ul. Kiwerskiej (310 tys. złotych),

- LO nr LIX przy ul. Lindego (150 tys. złotych),

- SP nr 247 przy ul. Wrzeciono (200 tys. złotych).

Zobacz też: Dzielnica planuje rozbiórki na stadionie Marymontu. Konserwator zabytków: “Budynki i cały zespół ujęty w gminnej ewidencji zabytków nie zostanie usunięty”

Kiedy możemy spodziewać się realizacji?

Konkretne terminy nie są jeszcze znane, choć rzecznik Urzędu Dzielnicy zapewnia, że finalizacja prac odbędzie się niezwłocznie. – Mamy budżet inwestycyjny na poziomie 40 mln złotych na ten rok i pracujemy intensywnie nad tym, aby poszczególne inwestycje powstawały jak najszybciej – wyjaśnia Magdalena Borek.


streetworkout-kochanowskiego

streetworkout-kochanowskiego

IMG_20210322_104304

IMG_20210322_104304

IMG_20210322_104356

IMG_20210322_104356

pietruczuk-budzet-1

pietruczuk-budzet-1

pietruczuk-budzet-sport

pietruczuk-budzet-sport

pietruczuk-budzet-szkoly

pietruczuk-budzet-szkoly

pietruczuk-budzet-1-1

pietruczuk-budzet-1-1

pietruczuk-budzet-1-2

pietruczuk-budzet-1-2

screen-parkowanie-rydygiera

screen-parkowanie-rydygiera

tabelka-kasa-bielany

tabelka-kasa-bielany


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ