Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 15 kwietnia 2024 21:51

Uczniowie na pierwszy dzwonek w szkole przy ulicy Anny German mogą jeszcze długo poczekać

Dzielnica nie deklaruje żadnej daty.

Powstająca przy ulicy Anny German szkoła jest największą inwestycją oświatową na Żoliborzu od lat. Znajdująca się wśród nowych zabudowań mieszkalnych w poprzemysłowej części Żoliborza placówka pomieści 800 uczniów szkoły podstawowej i 150 przedszkolaków.

Choć prace związane z budową placówki planowo mają zakończyć się pod koniec sierpnia tego roku, to termin pierwszego dzwonka dla uczniów nie jest taki oczywisty. Czy placówka będzie stała pusta przez cały przyszły rok szkolny?

https://gazetazoliborza.pl/2021/02/wideo-daniel-passent-mozemy-byc-dumni-z-naszej-dzielnicy/

Burmistrz Żoliborza na Komisji Edukacji

Wczoraj odbyła się Komisja Edukacji stołecznej Rady Miasta, podczas, której obecni byli burmistrzowie warszawskich dzielnic. Włodarze trzech dzielnic Pragi-Południe, Bemowa i Żoliborza zdawali sprawozdanie z realizowanych inwestycji oświatowych. Burmistrzowie Pragi-Południe i Bemowa dość obszernie opowiadali o budowanych placówkach, planach na ich uruchomienie i stopniu zaawansowania prac pokazując dodatkowo wszystko na prezentacji.

W przypadku przedstawienia informacji o realizacji placówki przy ulicy Anny German, którą relacjonował burmistrz Żoliborza, pojawiły się problemy z prezentacją, której ostatecznie nie udało się pokazać uczestnikom komisji, a następnie wystąpiły problemy w łączności.

Na szczęście gospodarz Żoliborza w skrócie zdał relację miejskim radnym z realizacji inwestycji oświatowej przy ulicy Anny German.

Wykonawca na realizację drugiego etapu wybrany. W poniedziałek podpisanie umowy

Rejon Żoliborza Południowego, gdzie zamieszkało mnóstwo młodych rodzin potrzebuje placówki oświatowej a jej koszt to około 60 mln zł. W poniedziałek żoliborscy urzędnicy podpiszą umowę z wykonawcą II etapu inwestycji. To m.in. wykonanie III piętra placówki, gdzie znajdować się mają sale gimnastyczne i pracownie tematyczne. W ramach II etapu ma być zrealizowana również budowa boisk, instalacja fotowoltaiki na dachu, drogi wewnętrznej i zagospodarowania terenu wokół placówki w postaci nowych nasadzeń, parkingu i elementu małej architektury. Prace wykona ta sama firma, która realizowała I etap.

I etap inwestycji, który rozpoczął się 2019 roku, planowo ma zakończyć się w maju tego roku. Ze względu na panującą pandemię inwestycja zaliczyła drobne opóźnienia. Urzędnicy musieli rozwiązać również kwestie nakładających się na siebie dwóch etapów, a co za tym idzie możliwość funkcjonowania dwóch kierowników budowy na jednej inwestycji. W kwietniu z kolei urzędnicy planują ogłosić przetarg na wyposażenie szkoły.

Obecnie przygotowywana jest również rejonizacja szkoły. To właśnie ten dokument będzie określał z jakiego rejonu dzielnicy uczniowie w pierwszej kolejności będą brani pod uwagę przy rekrutacji.

Plac budowy w lipcu 2020 roku

Kiedy zabrzmi pierwszy dzwonek w placówce przy ulicy Anny German?

Choć prace budowalne mają zakończyć jeszcze w sierpniu to niemal pewne jest, że dzieci nie rozpoczną przyszłego roku szkolnego w placówce oświatowej przy ulicy Anny German na Żoliborzu. Podczas wczorajszej Komisji Oświaty i Edukacji, burmistrz Żoliborza wskazywał, że rozpoczęcie lekcji 1 września 2021 będzie niemożliwe, ponieważ przed oddaniem budynku do użytku, konieczne jest uzyskanie odbiorów budowlanych.

Radni dzielnicy wspominają z kolei, że szkoła przy Anny German przyjmie uczniów dopiero 1 września 2022 roku. Oznacza to, że placówka, stałaby praktycznie przez cały rok pusta.

https://gazetazoliborza.pl/2020/11/szkola-przy-ul-anny-german-nie-zostanie-uruchomiona-w-2021-roku/

Zapytany podczas wczorajszej Komisji Edukacji o możliwość udostępnienia dzieciom z Żoliborza placówki w jak najszybszym terminie, burmistrz wymijająco przyznał, że jeśli chodzi o przedszkolaków postara się, by mogły one skorzystać z nowej placówki po pierwszym semestrze, czyli na początku 2022 roku. Z nieco mniejszym entuzjazmem mówił o przyjęciu uczniów szkoły podstawowej do nowej placówki. Tu wskazywał możliwość posłania do nowej szkoły uczniów najmłodszych klas od drugiego semestru. Po chwili Paweł Michalec pospiesznie dodał, że nie chce jednak deklarować żadnego terminu powołując się na ewentualne ograniczenia wynikające z przepisów.

https://gazetazoliborza.pl/2021/02/szykuja-sie-zmiany-na-mickiewicza/

IMG_0138

IMG_0138

IMG_0137

IMG_0137

IMG_0139

IMG_0139


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ