Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 17 czerwca 2024 06:37

Silne objawy poszczepienne u 9 nauczycieli żoliborskiego przedszkola

Część grup w jednym z żoliborskich przedszkoli nie rozpoczęło w poniedziałek zajęć po niedzielnym szczepieniu nauczycieli.

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia, w piątek 12 lutego rozpoczęły się szczepienia nauczycieli przeciwko Covid-19, szczepionką firmy AstraZeneca. Według przekazanej w piątek przez Ministerstwo Zdrowia informacji, szczepionka firmy AstraZeneca jest przeznaczona dla osób w przedziale wiekowym 18-65. Ogółem w woj. mazowieckim na szczepienia zgłosiło się 42,5 tys. nauczycieli.

https://gazetazoliborza.pl/2021/02/felieton-gazety-zoliborza-manipulacje-czym-sie-charakteryzuja-i-jaka-jest-ich-rola/

Szczepionka przeciw COVID-19 – dla kogo najpierw?

Kolejność szczepień wśród nauczycieli wygląda następująco:

  • nauczyciele wychowania przedszkolnego,
  • pracownicy żłobków, klubów dziecięcych, placówek pieczy zastępczej oraz dziennych opiekunów (kadra pedagogiczna),
  • osoby zatrudnione na stanowisku pomoc nauczyciela,
  • osoby zatrudnione na stanowisku pomoc wychowawcy,
  • nauczyciele klas I-III szkół podstawowych (w tym wychowawcy świetlic, nauczyciele bibliotekarze, specjaliści z zakresu pomocy psychologiczno-pedagogicznej),
  • nauczyciele szkół i placówek specjalnych,
  • nauczyciele i instruktorzy praktycznej nauki zawodu,
  • pracownicy pedagogiczni poradni psychologiczno-pedagogicznych,
  • kadra kierownicza pedagogiczna wymienionych szkół i placówek.

Szczepienia na Żoliborzu

Zgodnie z wytycznymi, w niedzielę 14 lutego zaczepiono część nauczycieli z żoliborskich przedszkoli i już wieczorem, tego samego dnia, rodzice otrzymali maila następującej treści:

"Szanowni Rodzice, zgodnie z zaleceniami Ministerstwa Zdrowia w dniu 14 lutego w niedziele 9 osób z naszych nauczycieli przedszkolnych zostało zaszczepionych przeciwko Covid-19 i właśnie otrzymaliśmy informację, że wystąpiły u nich silne objawy poszczepienne, podwyższona temperatura i bardzo złe samopoczucie.

Nie potrafimy przewidzieć czy rano te objawy ustąpią. Nie wiemy ilu nauczycieli przyjdzie jutro do pracy. Bardzo prosimy o śledzenie porannych informacji, gdyż ze względu na tę nadzwyczajną sytuację, niektóre grupy mogą być zamknięte."

https://gazetazoliborza.pl/2021/02/kalina-jedrusik-ikona-wolnosci-z-zoliborza/

Odwołane zajęcia w przedszkolu na Żoliborzu

Jak informuje jedna z prowadzących przedszkole, 6 z 9 mających powikłania nauczycieli nie było w stanie przyjść w poniedziałek rano do pracy i w związku z tym zajęcia w dwóch grupach nie odbędą się do odwołania.

Powikłania u nauczycieli we Francji

Francuska Krajowa Agencja Bezpieczeństwa Leków i Produktów Zdrowotnych (ANSM) poinformowała o 150 członkach personelu medycznego, którzy kilka dni temu borykali się z silnymi reakcjami poszczepiennymi. 15% personelu jednego z Francuskich szpitali nie było w stanie przyjść następnego dnia do pracy.

Nauczycielki i dyrekcja przedszkola z Żoliborza nie została poinformowana o tym, że szczepionka AstraZeneca wywołuję silniejsze reakcje poszczepienne i nie zostało im zaproponowane szczepienie się w mniejszych grupach w celu uniknięcia ryzyka zamknięcia przedszkola na kilka dni.

https://gazetazoliborza.pl/2021/02/postawili-na-kiszonki-bo-sa-zdrowe-zoliborz-doczekal-sie-zakwasowni/

Brak terminu szczepień dla właścicieli prywatnych placówek

Jak informują nas właściciele niektórych przedszkoli z Żoliborza, w rozporządzeniu Ministra brakuje wskazanego konkretnego informacji na temat szczepień dla administracji i organów prowadzących, które mają regularny kontakt z dziećmi.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ