Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 7 grudnia 2023 05:30

Rekordowy dla Żoliborza finał WOŚP

29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pokazał jak Polacy wspierają największą inicjatywę charytatywną w kraju. Padł kolejny rekord nie tylko w skali całej zbiórki, ale również na Żoliborzu.

Miniony finał odbył się pod hasłem „Gramy z głową”. Wszystkie zebrane pieniądze zostaną przekazane na zakup sprzętu dla dziecięcych oddziałów laryngologii i diagnostyki głowy. W poprzednich 28. edycjach fundacja zebrała i przeznaczyła na wsparcie polskiego systemu ochrony zdrowia łącznie ponad miliard złotych.

29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zakończył się kwotą 127 495 626 zł. W ten sposób pobito o 12 milionów zł ubiegłoroczny finał. Podana w poniedziałek kwota jest deklarowaną sumą kwot szacunkowych sztabów, wyników zbiórek elektronicznych oraz darowizn przekazanych przez partnerów.

W tym roku wszystkie imprezy plenerowe były odwołane a finały z powodu pandemii odbywały się bez udziału publiczności. Występy muzyków i pozostałe atrakcje były transmitowane online. Nie zabrakło jednego z kulminacyjnych momentów całego finału. O godzinie 20 na Placu Defilad zrealizowano pokaz  świetlny, który rozjaśnił stołeczne niebo.

Podczas Finału pieniądze do puszek zbierało łącznie 120 tys. wolontariuszy.

Ile zebrał Żoliborz?

Do wspólnego grania przyłączył się również Żoliborz. Poza powołanymi sztabami w tym roku do akcji dołączył żoliborski samorząd. - Po raz pierwszy samorząd Żoliborza przyłącza się do finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jesteśmy zaszczyceni, że możemy wesprzeć tę szlachetną akcję. Na aukcję oddajemy plakat z ostatniego wydarzenia zorganizowanego przez nasz Urząd przed wybuchem epidemii. Mamy nadzieję, że będzie to miła pamiątka nie tylko dla licznych uczestników tego koncertu, ale także dla fanów zespołu – mówił przewodniczący Rady Dzielnicy Żoliborz, Piotr Wertenstein-Żuławski. Z samych aukcji WOŚP zebrał ponad 24 mln zł, a aukcje jeszcze trwają. Do wylicytowania nadal jest plakat przekazany przez żoliborski samorząd.

https://allegro.pl/oferta/plakat-z-koncertu-zespolu-poparzeni-kawa-trzy-10171475986?fbclid=IwAR1sOzY7lSRlWbmGpJ29cn5i9P7GaQPSNzzn5Udh9QpEcQfdTYjswaM1hxs

„O naszym plakacie z koncertu zespołu „Poparzeni Kawa Trzy” na Żoliborzu mówił na żywo Jurek Owsiak w #99 wydaniu Domowej Orkiestry na fanpage WOŚP. Szukajcie tej informacji w 00:33:50 minucie środowego wydania z 27 stycznia” – czytamy w komunikacie żoliborskiego urzędu. Link do filmiku poniżej: https://www.facebook.com/watch/live/?v=874217360044920&ref=watch_permalink

https://gazetazoliborza.pl/2021/01/ranking-liceow-2021-jak-wypadly-szkoly-na-zoliborzu-i-bielanach/

W niedzielę ulice Żoliborza z puszkami w ręku przemierzali również wolontariusze ze sztabu utworzonego przy LO im. Stanisława Ignacego Witkiewicza. Wynik zebranej kwoty przez żoliborskich wolontariuszy jest imponujący. Kwota jaką udało się zebrać to 97 780 tys. zł. Jest to ponad dwukrotność zeszłorocznego wyniku. Doliczając do już rekordowej kwoty niecałe 6 tys. zł z e-skarbonki sztabu, żoliborskim wolontariuszom udało się przekroczyć barierę 100 tys. zł. To nie jest ostateczna kwota, bo trwają jeszcze licytacje na allegro, przedmiotów wystawionych przez żoliborski sztab, gdzie furorę robi ręcznie zrobiona na szydełku postać Berniego Sandersa. Link do aukcji znajdziecie poniżej.

https://allegro.pl/uzytkownik/helena2210?fbclid=IwAR2urrxxxRki7IreBVzz9eFNVNDjEA5bEmOcbKHisWRaThR4aZ37BcycID8&bmatch=cl-cx210105ap-enfmswp-diap-uni-1-5-0129

https://gazetazoliborza.pl/2020/10/dzikosc-serca-wypowiada-wojne-konsumpcjonizmowi/

Szerokim echem odbiła się również akcja Dzikości serca organizowana wspólnie ze znanymi Polkami. Wylicytować można było m.in. marynarkę Magdaleny Popławskiej, sukienkę Agnieszki Grochowskiej, w której wystąpiła w filmie „Bez Wstydu”, czy też specjalnie uszytą dla Marii Peszek, na trasę koncertową Sorry Polsko Super Tour, kurtkę. W akcji wzięły również udział: Małgorzata Bela, Agata Buzek, Magdalena Cielecka, Magda Gessler, Aleksandra Konieczna, Kasia Kowalska, Maja Ostaszewska, Danuta Stenka, Zofia Wichłacz i Zuzia Wrońska.

Dzięki wspólnej akcji Dzikości serca oraz znanych Polek na konto WOŚP wpłynęło 11 341 zł.

❤️ # siłakobiet Opublikowany przez Dzikość Serca & nbsp; Wtorek, 2 lutego 2021

https://gazetazoliborza.pl/2021/01/29-final-wosp-na-zoliborzu-i-bielanach-jak-w-tym-roku-gramy/

WOSP_Zoliborz_Poparzeni_Kawa_Trzy_plakat
WOSP_Zoliborz_Poparzeni_Kawa_Trzy_plakat

berni-sanders
berni-sanders

swiatelko-do-nieba
swiatelko-do-nieba

Warszawa, Polska - Styczeń 31, 2021: Serce - symbol Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
Warszawa, Polska - Styczeń 31, 2021: Serce - symbol Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

śwatełko do nieba 2
śwatełko do nieba 2

swiatelko-do-nieba-1
swiatelko-do-nieba-1

foto-lucyna-lewandowska
foto-lucyna-lewandowska


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
słabe opady śniegu

Temperatura: -1°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1019 hPa
Wiatr: 11 km/h