Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 2 grudnia 2023 10:07

Luty z Bielańskim Ośrodkiem Kultury zapowiada się koncertowo!

Przed nami koncert zespołu Chłopcy kontra Basia, Festiwal Muzyki Kameralnej czy wieczór międzynarodowy, którego bohaterem będzie… Meksyk.

Wraz z początkiem listopada ponownie weszły w życie ograniczenia w działalności instytucji kultury.  Teatry, filharmonie, opery, muzea, kina i domy kultury nadal pozostają zamknięte dla publiczności. Ta wyjątkowa sytuacja wymusiła daleko idące zmiany w funkcjonowaniu Bielańskiego Ośrodka Kultury. Wiele instytucji, w tym Bielański Ośrodek Kultury musiało się dostosować do nowej pandemicznej rzeczywistości. Wykorzystując nowe technologie sztuka i kultura zagościła w wielu domach.

„Naszą działalność musieliśmy przenieść do sieci i pomimo, iż widzowie Bielańskiego Ośrodka Kultury zamienili tymczasowo fotele sali widowiskowej na ekrany spotykają się z nami równie chętnie i często. Staramy się działać i nie poddawać planując dla naszej stałej i nowej publiczności ciekawe wydarzenia kulturalne, zajęcia oraz warsztaty on-line” – informuje Małgorzata Łukasiuk, z Bielańskiego Ośrodka Kultury.

https://gazetazoliborza.pl/2021/01/29-final-wosp-na-zoliborzu-i-bielanach-jak-w-tym-roku-gramy/

Luty zapowiada się tanecznie, muzycznie i poetycko

Miesiąc luty to przede wszystkim koncerty: klasyczne tanga, milonga i walce w wykonaniu argentyńskiego zespołu SanLuisTango  z udziałem Magdaleny Lechowskiej, Polki o latynoskiej duszy. Premiera na profilu FB i YT BOK 3.02, g. 18.00.

Koncert zespołu Chłopcy kontra Basia dokonującego niezwykłych muzycznych fuzji z pogranicza jazzu i folku. Teksty liderki zespołu – Basi Derlak nawiązują do dawnych baśni, legend czy apokryfów. Muzycznie zespół nawiązuje do oberkowego frazowania czy melodyjności dawnych pieśni tradycyjnych. W repertuarze zespołu usłyszymy autorskie utwory  zainspirowane dawnymi tekstami, pieśniami i muzyką świata. W 2013 roku światło dzienne ujrzał ich debiut fonograficzny, płyta „Oj tak!” wydana przez Art2 oraz brytyjskie wydawnictwo World Music Network, wprowadzając w tym samym zespół na światową sceną world music. W 2015 roku grupa wydała drugi krążek „O”. Obydwie płyty zostały entuzjastycznie przyjęte przez słuchaczy i krytykę oraz nominowane do nagrody muzycznej „Fryderyk”. Transmisja na żywo na profilu FB i YT BOK 6.02, godz. 18.00.

Festiwal Muzyki Kameralnej na Bielanach -  Koncert „Od Edith Piaf po Gorana Bregovica - Od Paryża po Bałkany" czyli klasyki i standardy, utwory pochodzące z Francji, Argentyny, Polski, Bałkanów i Izraela takich kompozytorów i wykonawców jak: Yann Tiersen, Edith Piaf, Waldemar Kazanecki, C. Diduca, J. Colombo, B. Pagano, R. Trognée, Mireille Mathieu, Joe Dassin, Goran Bregovic, Jerry Bock. A przede wszystkim utwory ze znanych filmów: Czas Cyganów czy Skrzypek na dachu a także z gatunku: Valse Musette, Tango, Klezmer, Jazz, muzyki musicalowej i klasycznej oraz piosenki aktorskiej. Organizatorzy: Bielański Ośrodek Kultury i Urząd Dzielnicy Bielany. Transmisja na żywo na profilu facebook.com/bielanyonline oraz FB BOK, 10.02, godz. 18.00.

Koncert "AMOSTORIE" w wykonaniu Margo Promińskiej. Niezwykłe historie zamknięte w wierszach znanych i nieznanych polskich poetów. Opowieści o nadziei, podróży, odkrywaniu siebie, marzeniach i… miłości. To Słowacki, Asnyk, Leśmian, Gałczyński, Brzechwa i inni polscy poeci opowiedziani jeszcze raz, muzyką młodych kompozytorów. Transmisja na żywo na profilu FB i YT BOK, 21.02, godz. 18.00.

Koncert  "Jesteś" w wykonaniu Joanny Bejm z zespołem. To podróż do świata poezji Haliny Poświatowskiej ubranej w autorskie kompozycje oscylujące wokół jazzu, folku i subtelnego popu. Utwory znalazły się na płycie „Jesteś”, wydanej w październiku 2019 r., która zbiera bardzo pozytywne recenzje, zarówno słuchaczy, jak i krytyków. Transmisja na żywo na profilu FB i YT BOK , 24.02, godz. 18.00.

Tym, którym marzą się już cieplejsze klimaty polecamy Wieczór międzynarodowy - Meksyk, podczas którego posłuchamy opowieści podróżniczych Tomka Tułaka oraz zobaczymy pokaz tańców meksykańskich grupy Monarkas Varsovia z akompaniamentem zespołu mariachi. Wypróbujemy również przepis na udaną kulinarną fiestę z tacosami. Premiera na profilu FB i YT BOK, 27.02, godz. 18.00.

Dla najmłodszych przygotowaliśmy spotkanie z ze znanym już i lubianym Podróżniczkiem tym razem u Indian Ameryki Północnej. Dzieci będą miały okazję poznać stroje, zwyczaje i obrzędy indiańskie a nawet zatańczą prawdziwy indiański taniec. Premiera na profilu FB i YT BOK, 21.02, godz. 12.30.

To jeszcze nie wszystko co przygotował dla Was w lutym Bielański Ośrodek Kultury. Cały program znajdziecie na naszej stronie www.bok-bielany.eu. Zapraszamy na transmisje na żywo i premiery na profilu FB i kanale YT Bielańskiego Ośrodka Kultury. Bądźcie zdrowi i zaglądajcie do nas w sieci.

https://gazetazoliborza.pl/2021/01/kultura-na-zoliborzu-powinnismy-uczyc-sie-od-bielan/


daniela-2
daniela-2

daniela-y-Alejandro
daniela-y-Alejandro

Margo-Prominska
Margo-Prominska

Margo-Prominska_okladka
Margo-Prominska_okladka

Tomek-Tulak
Tomek-Tulak

Tomek-Tulak_
Tomek-Tulak_

Tomek-Tulak_2
Tomek-Tulak_2

Tomek-Tulak_3
Tomek-Tulak_3

Tomek-Tulak_4
Tomek-Tulak_4

Joanna-Bejm
Joanna-Bejm

Joanna-Bejm_okladka
Joanna-Bejm_okladka


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ