Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 30 listopada 2023 11:12

29. Finał WOŚP na Żoliborzu i Bielanach. Jak w tym roku gramy?

Licytacje niezwykłych przedmiotów, akcja Dzikości Serca wraz ze znanymi kobietami i finał na Bielanach wraz z transmisją koncertu zespołu Video.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra niezmiennie od 1993 roku. Zbiórka tradycyjnie była prowadzona na początku stycznia – to czysty przypadek, ponieważ studio Telewizji Polskiej na Woronicza było wolne jedynie w styczniu.

W tym roku wydarzenie odbywa się pod hasłem „Finał z głową”. Tegoroczna zbiórka prowadzona jest na cele związane z laryngologią dziecięcą. Wszystkie zebrane środki zostaną przeznaczone na zakup sprzętu z dziedziny laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. W tym celu na całym świecie zagrają aż 1362 sztaby. Natomiast już niemal z 36 000 miejsc można wesprzeć działania organizacji.

29. finał WOŚP został przesunięty z 10 na 31 stycznia, czyli nadchodzącą niedzielę. To nie jedyna zmiana jaka zaszła w związku z pandemią koronawirusa. Wszystkie wydarzenia będzie można bowiem śledzić tylko w formie online.

Wolontariusz WOŚP powinien mieć identyfikator wraz z zaplombowaną puszką
fot. Łukasz Widziszowski

Wylicytuj przedmioty znanych kobiet

Tradycyjnie, z WOŚP zagra Żoliborz i Bielany. W obu dzielnicach powstały sztaby. Na Żoliborzu w tym roku będzie można spotkać wolontariuszy ze sztabu 737 utworzonego w Szkole Podstawowej nr 92 im. Jana Brzechwy, a także sztabu 5399 działającym przy LXIV Liceum Ogólnokształcące im. St. I. Witkiewicza.

Obraz zatytułowany „Red Karpe” malarza Roberta Żytyńskiego, który można wylicytować. Po kliknięciu w obrazek zostaniesz przekierowany na uakcję.

WOŚP to nie tylko zbiórka, ale także licytacje, a tych nie brakuje. Sztab działający przy „Witkacym” wystawił na licytację obrazy i rysunki artystów. Można wylicytować m.in. obraz zatytułowany „Red Karpe” malarza Roberta Żytyńskiego. Artysta od 1992 roku współpracuje z Telewizją ARTE oraz Eurosportem w charakterze grafika, ilustratora, realizatora oprawy graficznej. „Swoje prace wystawia m.in. we Francji, Niemczech, Kanadzie, Polsce, Anglii i Szwecji. Jest autorem wielu klipów muzycznych, m.in. dla Mietka Szcześniaka czy francuskiej grupy Les Daltons. Ostatnio na zlecenie merostwa Aubervilliers wykonał serie murali” – wyjaśniają autorzy aukcji.

Poza tym można wylicytować m.in. ręcznie robioną torbę zero waste, filcowe zwierzątka czy studyjną sesję fotograficzną z makijażem.

https://allegro.pl/uzytkownik/helena2210?bmatch=cl-dict210105-ctx-uni-1-5-0112

Do sztabu z „Witkacego” dołączyła również Dzikość serca  wyjątkową akcją. Właścicielki vintage store zaprosiły do współpracy znane kobiety. „W Dzikości wierzymy, że ubrania niosą za sobą ważne historie dlatego poprosiłyśmy silne, znane i niezależne kobiety o przekazanie na aukcję w ramach 29 finału WOŚP ważnego dla nich elementu ich garderoby, w której występowały na scenie, czerwonych dywanach czy w sesjach zdjęciowych. Są to rzeczy unikatowe o szczególnym znaczeniu” – informuje żoliborska Dzikość serca. Wylicytować można m.in. marynarkę Magdaleny Popławskiej, sukienkę Agnieszki Grochowskiej, w której wystąpiła w filmie „Bez Wstydu”, czy też specjalnie uszytą dla Marii Peszek na trasę koncertową Sorry Polsko Super Tour kurtkę. W akcji bierze udział Małgorzata Bela, Agata Buzek, Magdalena Cielecka, Magda Gessler, Aleksandra Konieczna, Kasia Kowalska, Maja Ostaszewska, Danuta Stenka, Zofia Wichłacz i Zuzia Wrońska.

https://allegro.pl/uzytkownik/oj9889?fbclid=IwAR1VSq6J9gU4TZMDhFgHw3uA3LeDw91yA8a9Skrg0Drux4sufzfiP1zMbbU&bmatch=cl-dict210105-ctx-uni-1-5-0112

Ruszyła akcja Dzikości Serca„ Od Serca do Serca ”dla WOŚP. Zaprosiłyśmy znane, znane i niezależne kobiety do wzięcia w ...

zestaw narzędziowy przez Dzikość Serca & nbsp; Piątek, 22 Stycznia 2021
https://gazetazoliborza.pl/2020/10/dzikosc-serca-wypowiada-wojne-konsumpcjonizmowi/

Finał online na Bielanach z koncertem

Z kolei na Bielanach finał odbędzie się w sobotę 30 stycznia. O godzinie 17:30 na facebookowym fanpage’u Sztabu WOŚP Warszawa-Maczek, Nasze Bielany Online oraz Bielańskiego Ośrodka Kultury wystartuje transmisja bielańskiego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Ze względu na pandemię wydarzenie odbędzie się bez udziału publiczności.

Ponadto w trakcie transmisji bielańskiego finału do udziału w aukcjach będzie zachęcał Tomasz Pągowski, projektant, muzyk oraz charyzmatyczny prowadzący programy telewizyjne takie jak „Remont w 48h”, „Projekt LOKALny” oraz „Bitwa o dom”.

Na widzów transmisji sobotniego finału przygotowano również pokaz iluzjonisty oraz gotowanie na wizji z Tomaszem Karolakiem, szefem kuchni restauracji N31. Jego kreatywność zaskakuje wszystkich. Po pracy gotuje w „Kuchni Mistrzów” na antenie Polsat Sport. Twierdzi, że szef kuchni to nie tylko zawód, a styl życia.

Muzyka jest również nieodłącznym elementem WOŚP. Różnego rodzaju artyści sceny polskiej występują zarówno na głównym finale, a także lokalnych. W tym roku bielański finał zwieńczy zespół VIDEO.

https://gazetazoliborza.pl/2019/11/maciej-mazur-wicemistrzem-swiata-w-karate-kontaktowym/

Morsowanie z burmistrzem Bielan

Na Bielanach kwestować będą również wolontariusze ze sztabu powołanego w Szkole Podstawowej nr 77 im. Wandy Zieleńczyk. Nie brakuje również licytacji. Jedną z atrakcji jest morsowanie z Grzegorzem Pietruczukiem, burmistrzem Bielan. Można wylicytować również trening personalny, sesję jogi, projekt architektoniczny a nawet posadzić „drzewo życia” na Bielanach. Wśród przedmiotów przekazanych na licytację znajdziemy m.in. gramofon, płyty winylowe, lot szybowcem, skok ze spadochronem a nawet srebrny medal, który w kategorii karate zdobył Maciej Mazur. O tym jak historyczne jest osiągnięcie Macieja pisaliśmy na łamach Gazety Żoliborza.

https://allegro.pl/uzytkownik/MM2021?bmatch=cl-dict210105-ctx-uni-1-5-0112

https://gazetazoliborza.pl/2021/01/z-zimnem-za-pan-brat-skad-sie-wziely-morsy-na-zoliborzu/

Jak wpłacać pieniądze podczas 29. finału WOŚP?

Podczas 29. finału zbierając pieniądze do puszek kwestować będzie 100 tys. wolontariuszy. Niektórzy będą wyposażeni również w terminale.

Wpłat można dokonywać na wiele sposobów:

- przez eSkarbonkę, czyli wirtualną puszkę wolontariusza, firmy, instytucji lub sztabu

- aukcje WOŚP w serwisie allegro aukcje.wosp.org.pl

- Licytacja Najbardziej Hojnych Darczyńców - jedno z najważniejszych przedsięwzięć realizowanych w czasie Finału WOŚP. Złote Serduszka i Złote Karty Telefoniczne stały się najbardziej prestiżowymi symbolami społecznego zaangażowania osób i firm w dotychczasowej historii Fundacji WOŚP

- wysyłając SMS o treści SERCE na numer 75565

-  przez stronę wplacam.wosp.org.pl, gdzie można zapłacić za pomocą szybkich przelewów internetowych


wosp
wosp

wosp-ryba
wosp-ryba

medal-maciej-mazur
medal-maciej-mazur

lot-szybowcem
lot-szybowcem

trening-z-karate
trening-z-karate


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ