Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 15 kwietnia 2024 00:54

Budżet obywatelski: będą konsultacje dla projektodawców

W tym roku do wydania na Żoliborzu jest rekordowa kwota niemal 2 milionów złotych.

Projekty można zgłaszać do 25 stycznia. Potem będą weryfikowane pod kątem merytorycznym i formalnym. Te które zostaną zaopiniowane pozytywnie poddane będą głosowaniu. Wpływ na wynik ma każdy mieszkaniec.

Piątka dla Żoliborza

Jak na razie żoliborscy ...[FMP] aktywiści zgłosili 5 pomysłów. Dla porównania, na zatwierdzenie w bielańskim budżecie partycypacyjnym czekają już 24 projekty. Najdroższy, bo kosztujący 700 tys. złotych, żoliborski projekt zakłada budowę nowoczesnej tężni solankowej z hamakami, leżakami i stojakami na rowery w Alei Wojska Polskiego.

Ten artykuł czytasz w ramach płatnego dostępu do treści premium.

Każdy projekt przed poddaniem głosowaniu czeka weryfikacja pod względem merytorycznym i formalnym. Ten etap zakończy się 4 maja. Informacja o projektach, które pomyślnie przeszły weryfikację zostanie podana przez system ESOG.

https://gazetazoliborza.pl/2020/12/rusza-budzet-obywatelski-czy-cos-sie-zmieni/

Porozmawiajmy o inwestycjach

Urząd Miasta zachęca do udziału w konsultacjach dotyczących Budżetu Obywatelskiego. Od 18 do 22 stycznia codziennie będą odbywały się spotkania online, podczas których omówione zostaną konkretne zagadnienia związane z budżetem.

Spotkanie 18 stycznia będzie skierowane do nowych projektodawców, którzy chcieliby dowiedzieć się jakie są podstawowe zasady budżetu obywatelskiego, jak sporządzić i zgłosić kompletny projekt oraz gdzie szukać pomocy przy szacowaniu kosztu realizacji.

Kolejne konsultacje będą dotyczyć konkretnych dziedzin:

  • 19 stycznia – projekty dotyczące dróg i komunikacji,
  • 20 stycznia – projekty z zakresu działań edukacyjnych, kulturalnych i sportowych,
  • 21 stycznia – projekty dotyczące zieleni i ochrony środowiska.

Podczas każdego ze spotkań na pytania projektodawców odpowiadać będą specjaliści z każdej z omawianych dziedzin. W piątek 22 stycznia odbędzie się również spotkanie dla osób tworzących projekty. Podczas zebrania będzie można dowiedzieć się jak zoptymalizować projekt, aby jak najlepiej odpowiadał potrzebom mieszkańców. Swoim doświadczeniem w trakcie spotkania podzielą się również autorzy pomysłów zrealizowanych w poprzednich latach.

Na spotkania można zapisywać się przez pocztę elektroniczną. W tym celu należy wysłać wiadomość na adres: [email protected]

[/FMP]

Zdjęcie przedstawia jeden ze zrealizowanych projektów z Budżetu Obywatelskiego


BO

BO

BO

BO

BO

BO

BO

BO


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ