Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 22 lipca 2024 21:13

W 2021 roku rusza realizacja projektu "Skwer Krasińskiego".

Na skwerze pojawią się m.in. ścieżki spacerowe, ławki, miejsca wypoczynku i dużo zieleni.

Skwer Krasińskiego to projekt, który wybrali mieszkańcy w ramach, wówczas jeszcze, budżetu partycypacyjnego z 2017 roku. Projekt zakłada zagospodarowanie rezerwy ul. Krasińskiego na odcinku ul. Broniewskiego do ul. Powązkowskiej. Wedle zapowiedzi będzie to miejsce przeznaczone do aktywnego wypoczynku. Na skwerze pojawi się m.in. nowy układ komunikacyjny, miejsca wypoczynku oraz liczne nasadzenia roślin. Prace nad realizacją Skweru Krasińskiego przebiegają zgodnie z założonych harmonogramem.

Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego dostępu do treści.

Obecnie trwają uzgodnienia z Biurem Architektury i Planowania Przestrzennego. Następnym krokiem będzie wykonanie projektu wykonawczego, który będzie podstawą do przeprowadzenia przetargu.

https://gazetazoliborza.pl/2021/01/setki-nowych-drzew-na-zoliborzu-a-ile-wycieto/

Co zakłada projekt?

Zgodnie z założeniami projektu, na skwerze Krasińskiego ma się znaleźć blisko kilometrowa ścieżka spacerowa, wzdłuż niej znajdzie się kilkanaście ławek, kosze na śmieci, drewniane siedziska, zieleń ozdobną, czy poidełka dla ludzi i zwierząt.
Na skwerze przewidziano również rozwiązania dla bardziej aktywnych. Wśród nich m.in boiska do badmintona i huśtawki.

Jak informuje Zarząd Zieleni Warszawskiej, Projekt skweru Krasińskiego będzie realizowany w ramach szerszej koncepcji o nazwie "Zielone Ulice", która uwzględnia również rewitalizację zieleni przy ul. Broniewskiego.

W 2020 roku teren po dawnym parkingu przy ulicy Krasińskiego w rejonie skrzyżowania z ulicą Anny German został wyrównany i zabezpieczony przed dzikim parkowaniem. W miejscu, gdzie jeszcze wiosną parkowały auta, latem wyrosła gęsta trawa. Jak wówczas udało nam się dowiedzieć był to element taktyki "zaklepania" terenu i wypierania samochodów. Takie samo działanie podjęto w 2018 roku na rogu ulicy Krasińskiego i Przasnyskiej.

Założenia do projektu budowalnego (Kliknij w obrazek albo otwórz go w nowej karcie, żeby zobaczyć szczegóły)

Wśród planów na 2021 roku Zarządu Zieleni Warszawskiej znalazły się prace związane z realizacją Skweru Krasińskiego. „Ten rok to także koniec prac projektowych związanych z zagospodarowaniem Skweru Krasińskiego – odbiór dokumentacji projektowej i początek prac terenowych” – informuje ZZW. Wedle planów przetarg na realizację prac ma być ogłoszony w II kwartale 2021 roku.

https://gazetazoliborza.pl/2019/12/radio-zoliborz-zielen-hamaki-i-alejki-spacerowe-jak-bedzie-wygladal-skwer-krasinskiego/

skwer

skwer

1_Skwer_Kras

1_Skwer_Kras


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
słabe opady deszczu

Temperatura: 27°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1012 hPa
Wiatr: 27 km/h