Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 23 czerwca 2024 23:41

Testy na koronawirusa bez wysiadania z samochodu. Nowy punkt na Żoliborzu

Testy będzie można wykonać w ramach NFZ po uzyskaniu skierowania od lekarza.

Podczas wczorajszej konferencji przedstawicieli rządu ogłoszono powrót uczniów klas 1-3 do szkół. Lekcje stacjonarne dla najmłodszych zaczną się już 18 stycznia, czyli tuż po feriach. Stołeczny ratusz poinformował również o badaniu na obecność koronawirusa blisko 9 tys. nauczycieli oraz pracowników administracji i obsługi szkół podstawowych. Osoby zgłoszone do testów mogą zgłosić się do punktów wymazowych. Obecnie w Warszawie działają 33 takie miejsca.

Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego dostępu do treści.

Od poniedziałku, 11 stycznia, na Żoliborzu działa nowy punkt pobrań wymazów do testów na koronawirusa. Tym razem jest to punkt typu drive-thru, w którym wymaz do badania w kierunku zakażenia wirusem COVID-19 zostanie pobrany bez konieczności wysiadania z samochodu. To punkt utworzony przez Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Lecznictwa Otwartego Warszawa-Żoliborz, a więc każdy kto ma skierowanie od lekarza może skorzystać z testu w ramach NFZ. Punkt znajduje się na parkingu przy skrzyżowaniu ulicy Ostrobramskiej z Powążkowską.

Testy można wykonać również stacjonarnie w Przychodni na Żeromskiego na Bielanach oraz w Wojskowym Instytucie Medycyny Lotniczej przy ulicy Krasińskiego.

https://gazetazoliborza.pl/2020/10/na-zoliborzu-i-bielanach-mozna-juz-zrobic-darmowe-testy-na-covi-19/

Kiedy szczepienia?

Wczoraj, podczas rządowej konferencji prasowej usłyszeliśmy o nowych terminach w sprawie szczepień. – Od 15 stycznia będzie działać centralna rejestracja, czyli możliwość umawiania szczepień na konkretny termin dla seniorów. Między 18 a 22 stycznia zaszczepieni będą mieszkańcy DPS-ÓW – poinformował minister Michał Dworczyk nadzorujący Narodowy Program Szczepień.

Jak wynika z zapowiedzi, prawdopodobnie pozostałe osoby z grupy I, ale poniże 70 roku życia, czyli nauczyciele lub mundurowi będą mogli zapisywać się na szczepienia na przełomie marca i kwietnia.

https://gazetazoliborza.pl/2021/01/kalkulator-szczepien-oblicz-kiedy-uzyskasz-pelna-odpornosc-na-covid-19/

rzadowa-grafika-szczepien

rzadowa-grafika-szczepien


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
bezchmurnie

Temperatura: 18°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1012 hPa
Wiatr: 26 km/h