Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 7 grudnia 2023 05:24

Dołącz do zbiórki i kup kalendarz

Zebrane pieniądze zostaną trafią do placówek opiekuńczo-wychowawczych na Żoliborzu. W kalendarzu znajdziecie portrety żoliborzan. Przedstawiamy jedną z bohaterek - Dorotę Łobodę.

Ruszyła sprzedaż kalendarzy na 2021 rok. Poza tym, że na każdej ze stron są portrety osób związanych z Żoliborzem, to cały zysk ze sprzedaży kalendarzy trafi do dwóch placówek opiekuńczo-wychowawczych na Żoliborzu. Dzięki temu podopieczni będą mieli zapewnione m.in. konsultacje ze specjalistami z poszczególnych dziedzin medycznych. Szczegóły znajdziecie w linku poniżej.

https://gazetazoliborza.pl/kalendarz-twarze-zoliborza-juz-w-sprzedazy/
Dorota Łoboda, radna i przewodnicząca Komisji Edukacji m.st. Warszawy, a także członkini Rady Konsultacyjnej Strajku Kobiet

Jedną z bohaterek kalendarza "Twarze Żoliborza" jest Dorota Łoboda, żoliborzanka. W naszej dzielnicy prowadzi żłobek. Znana jest też z działalności na rzecz edukacji i Warszawy. Jest miejską radną i szefową komisji edukacji. Stała się twarzą protestu przeciwko reformie edukacji przeprowadzonej przez ówczesną minister edukacji Annę Zalewską. Jest również członkinią Rady Konsultacyjnej Strajku Kobiet.

Swoją działalność rozpoczęła właśnie na Żoliborzu od aktywności w radzie rodziców. - Zaczęłam od wprowadzenia lekcji etyki, którym ówczesny dyrektor był przeciwny. Udało się jednak te lekcje zorganizować, a przy okazji zebrać sporą grupę rodziców, którzy zaczęli rozkręcać różne inne inicjatywy w szkole. Robiliśmy wiele – pikniki, imprezy integracyjne, konkursy dla dzieci. Zainicjowaliśmy organizację gry miejskiej z okazji Święta Niepodległości. Nasze uczennice i uczniowie co roku, 11 listopada, wychodzą z mapą na ulice Żoliborza, odnajdują miejsca pamięci i charakterystyczne dla naszej dzielnicy punkty – rozwiązują zadania i uczą się historii tej dużej i tej lokalnej – żoliborskiej. Jako rada rodziców walczyliśmy też o niezbędne remonty i dofinansowanie wyposażenia szkoły, pomagaliśmy innym rodzicom rozwiązywać problemy, które napotykali w szkole. Wtedy odnalazłam się w działaniach społecznych. Mimo że nie dostałam się do rady dzielnicy działałam dalej - mówiła w wywiadzie dla Gazety Żoliborza Dorota Łoboda.

https://gazetazoliborza.pl/2019/05/zoliborzanka-twarz-protestu/

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
zachmurzenie duże

Temperatura: -1°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1018 hPa
Wiatr: 13 km/h