Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 23 lipca 2024 23:28

Bezpieczne zakupy świąteczne w Westfield Arkadia

W trosce o komfort i bezpieczeństwo wszystkich przebywających na terenie centrum, Westfield Arkadia wprowadziła szereg rozwiązań niezbędnych do zachowania bezpieczeństwa w czasie pandemii.

Zbliża się seria przedświątecznych niedziel handlowych. Pierwsza już niebawem, bo 6 grudnia. Kolejne niedziele handlowe wypadają 13 i 20 grudnia. Okres przedświąteczny to dla wszystkich czas na przygotowania do świąt. To właśnie wtedy, w obliczu wielu promocji i świątecznej atmosfery, odwiedzamy sklepy by kupić prezenty dla swoich bliskich.

W tym roku świąteczne zakupy wyglądają nieco inaczej ze względu na panującą pandemię i przepisy, do których muszą się dostosować centra handlowe. Wedle obowiązujących restrykcji nałożonych przez rząd, w centrach handlowych i w sklepach mających ponad 100 metrów kw. powierzchni obowiązuje limit – 1 klient na 15 metrów kw. W sklepach o powierzchni do 100 m kw. może przebywać jednocześnie nie więcej niż 1 osoba na 10 metrów kw. W Westfield Arkadia zachowanie dystansu jest możliwe dzięki dużej powierzchni centrum i stosowaniu się do limitów w zakresie liczby osób.

Drodzy Klienci! Od 28.11. sklepy w Westfield Arkadia są ponownie otwarte z zachowaniem wszelkich środków bezpieczeństwa....

Opublikowany przez Westfield Arkadia Sobota, 28 listopada 2020

Jaką pewność mogą mieć klienci, że wytyczne dotyczące limitu osób są przestrzegane? Westfield Arkadia dysponuje narzędziami niezbędnymi do pomiaru liczby osób obecnych w obiekcie. Dzięki systemowi kamer wyposażonych w mechanizm pomiarowy można precyzyjnie określić liczbę klientów przebywających na terenie centrum.

Dezynfekcja wszystkich miejsc dotykanych przez klientów

W dalszym ciągu utrzymano nakaz zakrywania ust i nosa. Obowiązuje on również w sklepach i galeriach handlowych. Jeśli podczas wizyty w Westfield Arkadia okazało się, że twoja maseczka wymaga wymiany lub po prostu zapomniałeś jej zabrać ze sobą - możesz kupić nową, w bezpiecznym, zlokalizowanym przy wejściu głównym maseczkomacie.

W centrum regularnie dezynfekowane są miejsca dotykane przez klientów takie jak: ekrany dotykowe, balustrady czy klamki. W tym celu wykorzystywane są środki o sprawdzonym składzie oferowane przez odpowiedzialnych dostawców. Wszyscy goście Westfield Arkadia mają możliwość zdezynfekowania swoich dłoni, dzięki dystrybutorom z żelem dezynfekującym dostępnymi w wielu punktach. Znajdują się przy wejściach oraz w pasażach. Ponadto toalety są zoptymalizowane wedle zasady „touchless”, czyli dotykanie części wspólnych zostało ograniczone do minimum.

Dodatkowo, poprzez liczne działania komunikacyjne, odwiedzający są informowani w jaki sposób możliwe jest zrobienie zakupów w bezpieczny sposób. Również osoby pracujące w Westfield Arkadia na bieżąco zapoznają się z wszelkimi wytycznymi.

Westfield Arkadia jako bezpieczne dla zdrowia miejsce

W tym roku Wstfield Arkadia, jako jedno z trzech stołecznych centrów handlowych otrzymało tytuł „Safe & Healthy Places”. Tego typu weryfikacja daje pewność, że skontrolowane centrum z najwyższą oceną dotrzymuje standardów w obszarze jakości, bezpieczeństwa, ochrony środowiska i odpowiedzialności społecznej. Tak też jest w Westfield Arkadia, które w ramach przeprowadzonego audytu otrzymała najwyższą z możliwych ocen.

Audyt był przeprowadzony z uwzględnieniem pięciu kluczowych kwestii takich jak: jakość wody i powietrza, bezpieczeństwo wyposażenia oraz przeciwpożarowe, a także higieny.

­– W bieżącym roku zakres audytowy poszerzył się o weryfikację procedur higienicznych i działań mających na celu zmniejszenie ryzyka zakażenia się czynnikami biologicznymi, w tym m.in. SARS-CoV-2.– informuje Dawid Jendrośka z Bureau Veritas Polska. Firma audytorska zbadała i zweryfikowała pozytywnie dostosowanie Arkadii do nowej rzeczywistości. 

https://gazetazoliborza.pl/2020/10/westfield-arkadia-z-certyfikatem-safehealthy-places/
Zdrowie jest najważniejsze

W trosce o swoich gości Westfield Arkadia zaleca korzystanie z bezkontaktowych metod płatności.  Parkując samochód warto korzystać z co drugiego miejsca parkingowego – to nie tylko bezpieczniejsze, ale również wygodniejsze rozwiązanie.

„Jeśli masz w planach zakupy, a źle się czujesz, odłóż wizytę w centrum handlowym na kiedy indziej. Przyjrzyj się swoim objawom, a jeśli coś Cię zaniepokoi – pierwsze kroki skieruj do lekarza. Zdrowie jest najważniejsze, a na wizytę w naszym centrum jeszcze przyjdzie czas!” – czytamy w opublikowanym na stronie Westfield Arkadia apelu.

Jeśli odwiedzasz centrum Westfield Arkadia w celu zrobienia zakupów spożywczych, drogeryjnych lub aptecznych pamiętaj, że zgodnie z rozporządzeniem obowiązują tzw. „Godziny dla seniora”, czyli czas, gdy zakupy w sklepach mogą robić tylko osoby po 60. roku życia. „Godziny dla seniora” wprowadzone są codziennie w dni powszednie (od poniedziałku do piątku) w godzinach od 10:00 do 12:00.

Jedzenie ze swoich ulubionych restauracji i punktów gastronomicznych możesz zamówić na wynos

Centrum Westfield Arkadia ponownie zostało otwarte 28 listopada. Zamknięte nadal pozostaje jednak kino oraz sala zabaw Fikołki. Działalność siłowni oraz klubów fitness znajdujących się na terenie Westfield Arkadia wciąż pozostaje zawieszona.

Jeśli chodzi o działalność lokali gastronomicznych i restauracji, w wybranych punktach można zamówić swoje ulubione danie na wynos z odbiorem osobistym lub dowozem. Co ważne, na terenie centrum obowiązuje zakaz spożywania posiłków.


westfield arkadia

westfield arkadia


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
bezchmurnie

Temperatura: 20°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1015 hPa
Wiatr: 24 km/h