Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 30 listopada 2023 11:41

Szpital Bielański powiększy się o nowoczesne pięciokondygnacyjne skrzydło

To przełomowy dzień dla Szpitala Bielańskiego, który w grudniu obchodzi 60-lecie swojej działalności.

- 60 lat szpitala Bielańskiego. Czas jest bardzo trudny bo jesteśmy w środku epidemii. Na pierwszej linii walki z epidemią jest Szpital Bielański- mówił Trzaskowski dziękując całemu personelowi za walkę z korona wirusem i leczenie innych pacjentów.

- Mimo trudnej sytuacji budżetowej miasta kontynuujemy te inwestycje, które są najbardziej istotne. Te ostatnie miesiące pokazały jak ważna jest służba zdrowia. Nowoczesne szpitale, profesjonalna opieka – to są te faktyczne działania, które podejmujemy na rzecz mieszkańców. Bardzo się cieszę, że będziemy mogli rozpocząć budowę pięciokondygnacyjnego skrzydła – mówił prezydent Warszawy.

Powierzchnia Szpitala Bielańskiego powiększy się o niemal 10 tys. m kw. W nowym skrzydle znajdzie się nowoczesny blok operacyjny z dziesięcioma salami operacyjnymi, centralną sterylizacją i oddziałami pooperacyjnym. Ponadto w dobudówce znajdzie się również  oddział intensywnej terapii, rehabilitacji, psychiatrii wraz z przychodnią oraz laboratorium.

- Bardzo długo czekaliśmy na ten dzień, ale on nastał. Symbolicznie w grudniu, kiedy mija 60 lat od zaistnienia naszej bielańskiej rodziny. Za te 60 lat dziękuję bardzo dziękuję, a w sposób szczególny za 14 ostatnich moich, naszych, wspólnych lat. Wszystko, co dzisiaj się wydarzy jest domknięciem idei Szpitala Bielańskiego, która zakłada, że opiekujemy się mieszkańcem Bielan, Warszawy od dnia narodzin po kres. Wszystkie oddziały, które tu funkcjonują pozwolą zająć się najpierw młodym, później dorosłym, a w reszcie starym człowiekiem. Dzisiaj też rozpoczyna się operacja na sercu szpitala, bo blok operacyjny takim sercem szpitala jest – mówiła dyrektor Szpitala Bielańskiego Dorota Gałczyńska-Zych. Do kamienia węgielnego dołożyła dokument o Szpitalu Bielańskim o osób zasłużonych dla placówki. List erekcyjny, który został podpisany przez przedstawicieli stołecznego ratusza, dyrektor szpitala i przedstawicieli wykonawców prac został umieszczony przez Rafała Trzaskowskiego w specjalnej tubie, która następnie została zamurowana.

Szpital Bielański zmodernizowany wedle nowoczesnego modelu cyfrowego

Zapowiadana przez ratusz modernizacja i rozbudowa Szpitala Bielańskiego ma kosztować niemal 196 mln zł. To pierwszy miejski projekt w całości realizowany w technologii cyfrowego modelu 3D.

Wizualizacja nowego skrzydła Szpitala Bielaskiego

- Stworzyliśmy nowoczesny model cyfrowy całego obiektu. Cały kontrakt realizowany jest zgodnie z metodologią BIM, a więc wykorzystując najnowsze technologie projektowania, które wpisują się w politykę smart city, czyli jak najbardziej optymalne procesy, jak najlepsze wykorzystanie zasobów, zbudowanie optymalnego obiektu z jak najmniejszą eksploatacją - mówi Wojciech Trojanowski, członek zarządu STRABAG realizującej inwestycję.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ