Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 20 maja 2024 21:03

Marek Niedźwiecki i spółka będą nadawać z Żoliborza

Radio 357 tworzą dziennikarze, którzy odeszli z Trójki.

„Mamy nowy dom! Miło nam ogłosić, że Radio 357 swoją siedzibę będzie miało w budynku w którym  mieści się Teatr Komedia na Żoliborzu” – poinformowała redakcja nowego tworu radiowego jakim jest Radio 357.

Mamy nowy dom! Miło nam ogłosić, że Radio 357 swoją siedzibę będzie miało w budynku w którym mieści się Teatr Komedia...

Opublikowany przez Radio 357 Piątek, 27 listopada 2020

W budynku Teatru Komedia i Społecznego Domu Kultury znajdzie się studio emisyjne i produkcyjne Radia 357. Obecnie trwa wyposażanie pomieszczeń w siedzibie przy ulicy Słowackiego, gdzie jak sami radiowcy mówią znajdą się pośród jednego z najpiękniejszych i najbardziej klimatycznych miejsc w stolicy - Parku Żołnierzy „Żywiciel".

Planowany start regularnych audycji nadawanych przez Radio 357 planowany jest na grudzień. Radiowcy nie podają jeszcze konkretnej daty, bo obecnie trwają testy techniczne.

Radio 357 zaczęło się formować w połowie października

To kolejne radio internetowe, które powstaje przy pomocy crowdfundingu i jest tworzone po zmianach jakie zaszły w Polskim Radiu. Wcześniej, dzięki zbiórce internautów zaczęło nadawać Radio Nowy Świat, gdzie swoje audycje prowadzi m.in. Wojciech Mann, Jerzy Sosnowski czy Maciej Orłoś, którego możecie również usłyszeć i zobaczyć co poniedziałek o godzinie 12 podczas naszego programu „Polityką w obiektyw”, gdzie razem z Janem Śpiewakiem komentuje bieżące wydarzenia ze świata i kraju.

https://gazetazoliborza.pl/2020/10/maciej-orlos-znowu-nadaje-tym-razem-w-nowym-swiecie/

Radio 357 docelowo ma tworzyć około 45 dziennikarzy. Wśród nich znalazły się takie sławy jak Marek Niedźwiecki czy Piotr Stelmach. „Będzie poranek z Marcinem Łukawskim, będą audycje Marka Niedźwieckiego i muzyka Piotra Stelmacha. Katarzyna Borowiecka znowu opowie o filmach, a Piotr Kaczkowski przeliczy płyty. Po południu dowiedzą się Państwo, co przyniósł dzień, Tomek Michniewicz zabierze Państwa w świat, a Ola Budka zagra, jak tylko ona potrafi. W Święta zaśpiewamy piosenkę z dzwoneczkami, a w Nowy Rok wspólnie będziemy odliczać miejsca Topu Wszech Czasów.” – czytamy zapowiedzi umieszczone na Patronite Radia 357. W ostatnich dniach do zespołu redakcyjnego dołączyła Daria Zawiałow. Kolejnym muzykiem, który poprowadzi swoją addycje jest Organek.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ