Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 15 kwietnia 2024 02:51

Przy Stawach Brustmana na Bielanach rośnie „Dżungla”. Kiedy z nowych atrakcji skorzystają maluchy?

Dla dzieci ten plac zabaw na Bielanach będzie jak z bajki.

Na placu pojawiła się już większość atrakcji. Gotowa jest już również bezpieczna nawierzchnia. Postępem prac chwali się burmistrz Bielan Grzegorz Pietruczuk:

🟢🟢 Szybka wizyta na Wawrzyszewie, gdzie coraz bliżej zakończenia prac przy budowie placu zabaw przy Stawach Brustmana....

Opublikowany przez Grzegorza Pietruczuka - Burmistrza Dzielnicego Bielanego Wtorek, 10 listopada 2020
Po ponad roku budowa placu zabaw przy Stawach Brustmana jest już na ostatniej prostej.

W listopadzie 2019 roku rozstrzygnięto przetarg na rewitalizację placu zabaw na Wawrzyszewie. W szranki stanęły dwie firmy. O zwycięzcy zadecydowała niższa cena, jednak kwota przeznaczona realizację projektu i tak zwala z nóg. Nowy plac zabaw będzie kosztował niemal dwa miliony złotych.   

Plac zabaw przy Stawach Brustmana przed rozpoczęciem inwestycji był w ocenie samych mieszkańców był bardzo zniszczony. Wielu z nich postulowało za jego odnową. Miejsce zabaw w końcu przejdzie prawdziwą metamorfozę. Przy projektowaniu placu zabaw przy Stawach Brustmana uwzględniono postulaty mieszkańców dotyczące zieleni i elementów służących do zabawy.

Dzieciaki będą miały do dyspozycji dużo elementów do wspinania, zjeżdżalnie, huśtawki oraz zabawki interaktywne. 

Nowy plac zabaw dostępny dla wszystkich

Zgodnie z opisem przedmiotu zamówienia firma realizująca budowę ma zapewnić zabawkom trwałość na minimum 15 lat. Szczególny nacisk położony był na kwestie związane z dostępnością placu dla osób z niepełnosprawnościami. W pobliżu placu mają powstać również stojaki na rowery i hulajnogi.

https://gazetazoliborza.pl/2020/03/dzungla-na-wawrzyszewie/
Opinie mieszkańców pozytywne, choć nie bez uwag

– Te wymyślne urządzenia wcale nie są takie kreatywne i dające fun. Bo ile razy można się wspiąć i zjechać, wspiąć i zjechać, wspiąć i zjechać... nuda na odkrytym, rozprażonym placu. Nie do użytku w czasie lata – komentuje pani Katarzyna. Jednak natychmiast odpowiada jej tłum rozentuzjazmowanych mieszkanek Wawrzyszewa: – Przechodzimy obok prawie codziennie. Córka nie może się doczekać! – pisze pani Dominika. – Ale mega! Przyjdę pod osłoną nocy i sama się powspinam, żeby wsi nie było – wtóruje jej nie bez entuzjazmu inna mieszkanka Bielan.

Coraz bliżej końca

Według zapowiedzi burmistrza całość ma zostać oddana do użytku do końca roku.


plac zabaw na stawach brustmana

plac zabaw na stawach brustmana


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
bezchmurnie

Temperatura: 8°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1012 hPa
Wiatr: 7 km/h