Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 25 czerwca 2024 00:10
Reklama

Kontenery covidowe przed Szpitalem Bielańskim

Zakończył się proces instalacji trzech kontenerów medycznych przed Szpitalem Bielańskim.  

400 tysięcy złotych – tyle wyniosła dotacja dla Szpitala Bielańskiego, z której sfinansowane zostało postawienie trzech kontenerów dla pacjentów. To działanie ma zwiększyć możliwości izolacyjne szpitala na etapie diagnostyki i leczenia w ramach Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. – We wrześniu przeznaczyliśmy z rezerwy kryzysowej miasta  łącznie 1,6 mln zł na kontenery medyczne, w tym 400 tys. zł dotacji dla Szpitala Bielańskiego oraz 1,2 mln zł dla Szpitala Wolskiego. Kontenery medyczne pomogą uporządkować ruch chorych, usprawnić izolację i obserwację potencjalnie zakażonych, a także poprawią warunki higieniczno-sanitarne podczas przyjęcia pacjentów do Szpitalnych Oddziałów Ratunkowych – poinformowała wiceprezydent Warszawy Renata Kaznowska.

Dlaczego nie na Narodowy?

Pojawia się pytanie po co Szpitalowi Bielańskiemu kolejne miejsca, skoro na PGE Narodowym powstaje szpital polowy, który docelowo ma pomieścić 1200 pacjentów. Okazuje się, że w Szpitalu Narodowym leczeni mogą być jedynie pacjenci przechodzący covid-19 łagodnie i niewymagający specjalistycznego leczenia lub tacy, którzy najcięższą fazę choroby mają już za sobą. – Informacje oficjalnie potwierdzone: na Narodowym nie będzie leczona niewydolność oddechowa wymagająca tlenoterapii wysokoprzepływowej lub respiratoroterapii, ani pacjenci z ciężkim zapaleniem płuc niezależnie od stanu klinicznego. To "Narodowe Izolatorium" nie odciąży szpitali – pisze na Twitterze dr Paweł Grzesiowski, ekspert Naczelnej Rady Lekarskiej ds. walki z Covid-19.

https://gazetazoliborza.pl/2020/10/izolatorium-lub-szpital-polowy-moze-powstac-na-zoliborzu/
Są pierwsi pacjenci

– Kontenery medyczne, które stanęły przy Szpitalu Bielańskim, zostały wyposażone w wózki leżące do transportu chorych z materacami (12 szt.), szafki przyłóżkowe (3 szt.), taborety dla pacjentów (12 szt.), leżankę do badania pacjenta (1 szt.), fotel z regulowana pozycją dla pacjenta (1 szt.), wózek na odpady (1szt.), meble (szafki, biurko, fotel, krzesło, wieszaki) – czytamy w komunikacie Urzędu Miasta. Według tego samego obwieszczenia w kontenerach zostali zakwaterowani już pierwsi pacjenci z podejrzeniem zakażenia koronawirusem.  


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
pochmurnie

Temperatura: 19°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1017 hPa
Wiatr: 23 km/h