Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 25 czerwca 2024 01:24
Reklama

Zawieszeni policjanci z Żoliborza zbierają na prawników

W cztery dni wsparło ich już niemal 900 osób.

„Piątka, policjantów z Wydziału Prewencji KRP Warszawa V prosi o wpłaty na pomoc prawną w związku z zawieszeniem na miesiąc czasu. [FMP] Jak każdy wie policjant w obecnych czasach nie jest traktowany poważnie i z szacunkiem. I tak się stało i tym razem, piątka policjantów oddelegowanych do pełnienia służby przy ulicy Mickiewicza w Warszawie według przełożonych nie wypełniła swoich obowiązków, według nich zrobili wszystko co mogli w danej sytuacji” – czytamy w opisie zrzutki, którą utworzono na portalu zrzutka.pl.

Sprawę opisywaliśmy w czwartek. Na płocie od posesji Jarosława Kaczyńskiego, wicepremiera i prezesa PiS zawieszono pieluchy i litery, które w całości układały się w niecenzuralne hasło znane z ulicznych protestów. W chwili gdy doszło do akcji na miejscu byli policjanci, którzy w żaden sposób nie zareagowali.

Kilka dni po całym wydarzeniu okazało się, że wobec sześciu policjantów wszczęto postępowanie dyscyplinarne. – W powyższej sprawie prowadzone jest postępowanie dyscyplinarne. Mówimy bowiem o ewentualnym naruszeniu dyscypliny służbowej, co mogło przejawiać się brakiem reakcji funkcjonariuszy na popełnione wykroczenie. W związku z powyższym zawieszonych zostało 6 funkcjonariuszy na okres miesiąca. Sprawa jest wyjaśniana. Z uwagi na trwające postępowanie do czasu jego zakończenia powyższa sprawa nie będzie przez nas komentowana – poinformowała nas nadkomisarz Elwira Kozłowska, rzeczniczka Komendy Rejonowej Policji Warszawa V.

Teraz ruszyła pomoc dla policjantów w formie zrzutki na prawników. W ciągu czterech dni od jej utworzenia zebrano niemal 35 tys. zł. Do zrzutki dołączyło niemal 900 użytkowników w tym organizacje związkowe policjantów.

„Panowie - szacunek - każdy jest równy wobec prawa” – pisze, jak wielu innych, jeden z wpłacających na zrzutkę. „Trzymajta się moje orły. Jak odchodziłem to Wam powiedziałem, że musicie sobie pomagać, bo w tej pracy to człowiek jest najważniejszy. Szkoda, że nie zrozumiał tego jeden z uczestników mojego pożegnania, a mianowicie obecny Komendant KRP Warszawa V.” – czytamy w jednym z komentarzy pod zrzutką.

Zdjęcie tytułowe pochodzi z TT lotnej brygady opozycji

https://gazetazoliborza.pl/2020/11/postepowanie-dyscyplinarne-wobec-zastepcy-komendanta-i-5-innych-policjantow-w-zwiazku-ze-strajkiem-kobiet/

[/FMP]


policja kaczyński

policja kaczyński


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
zachmurzenie duże

Temperatura: 19°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1017 hPa
Wiatr: 23 km/h