Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 25 czerwca 2024 01:48
Reklama

Jak rozwijamy kompetencje przyszłości w Academy International

Widzimy, jak życie szybko się zmienia. Technologia rozwija się w zawrotnym tempie. To, co było wielkim odkryciem dzisiaj, za kilka lat stanie się powszechnie używane. Na miejsce problemów, z jakimi mierzyliśmy się wczoraj, przyjdą nowe, całkiem inne. Warto przygotować dzieci na przyszłość w taki sposób, aby radziły sobie zawsze i wszędzie, a cały świat traktowały jak pasjonujące wyzwanie. Takie przygotowanie zmieni się w otwartą drogę do osiągania sukcesów w życiu osobistym oraz zawodowym.

Jako dorośli już ludzie, zderzyliśmy się z rzeczywistością, na którą nie byliśmy w pełni przygotowani. Obserwowaliśmy otoczenie, które zmagało się z brakiem pewności siebie, nieumiejętnością wykorzystywania swojej wiedzy oraz nieporadnością względem nowych technologii. Nasze pokolenie uczyło się tak naprawdę tych ważnych rzeczy zbyt późno, często tracąc nadzieję i czas. Dlatego w naszych działaniach wprowadziliśmy innowacyjne zmiany. Stworzyliśmy autorskie programy, dzięki którym dzieci, uczniowie mają szansę na co dzień praktykować swoje umiejętności. Poprzez rozwijanie kompetencji takich jak samodzielność, umiejętność współpracy, odpowiedzialność, kreatywność, elastyczność do zmian czy krytyczne myślenie, zdobywają doświadczenie jak radzić sobie na każdym etapie życia, bez względu na okoliczności. Dla nas najważniejsza jest codzienna, systematyczna  i spójna praktyka, bo wiemy, że ćwiczenie czyni mistrza. A sukcesy, które przyjdą, są dla nas „pozytywnym efektem ubocznym” codziennej pracy dziecka, ucznia. Zależy nam, żeby każde z nich, umiało dotrzeć do wewnętrznej motywacji. Chcemy, aby zbudowało odporność emocjonalną, która jest fundamentem do stania się pewnym siebie człowiekiem. Jednakowoż ważna jest dla nas także równowaga. Pewność siebie nie powinna kształtować się w izolacji, dlatego w naszych działaniach nie zapominamy o wartościach i empatii.

Kompetencje przyszłości motorem osiągania sukcesów

Kompetencje przyszłości to cechy, które trzeba, zwłaszcza w dzisiejszych czasach, wspierać i rozwijać u dzieci, aby poradziły sobie one ze zmianami, które nadejdą.  Globalizacja, automatyzacja, zmienny rynek pracy – te wszystkie czynniki nie muszą oznaczać tego, że dzieci zrezygnują z marzeń i celów. Rozwijając kompetencje, dajemy im skuteczne narzędzia do sięgnięcia po swoje marzenia. Przygotowujemy na zmiany pokazując im, że nie są one czymś złym, lecz normalnym.

Autorskie programy nauczania kluczem do kompetencji przyszłości

Kluczem do rozwijania kompetencji są nasze autorskie programy nauczania. Dwujęzyczność, już od wczesnych etapów dzieciństwa, pozwala na osiągnięcie biegłości w posługiwaniu się językiem obcym. Program rozwoju logicznego myślenia, którego jednym z elementów są zajęcia szachowe dla wszystkich dzieci w wieku pięciu i sześciu lat oraz w klasach 1-3, rozszerzona matematyka, realnie wspierają logiczne myślenie, otwierając naszym uczniom drzwi do analizowania każdej sytuacji i wyciągania wniosków. Program rozwoju osobowości „Jestem młodym liderem” rozwija cechy liderskie oraz umiejętności miękkie. Pozwala odkryć własną moc. Uczy wyrażania swojego zdania i pokazuje, jak zamieniać stres w siłę napędową. Pomaga również uwierzyć w siebie, a także wykorzystywać swój potencjał w osiąganiu wyznaczonych celów. Pozytywne przywództwo, zarządzanie zespołem – to ważne kompetencje, które pozwolą odnosić sukcesy w życiu dorosłym. Istotnym elementem wspierającym naszą strategię jest cykliczne organizowanie konferencji TEDxKids@AcademyInternational.

Poza misją, strategią, odpowiednimi programami, budującą atmosferą i indywidualnym podejściem, dzieci do rozwoju kompetencji potrzebują także osób, za którymi mogą podążać. Taką rolę spełnia nasz wspaniały zespół nauczycieli i opiekunów. Każdy z nas jest inny – ma swój temperament, charakter. Dlatego dopiero synergia wszystkich tych czynników oraz działań, które proponujemy naszym podopiecznym, jest motorem napędowym do ich rozwoju. W bezpiecznym, twórczym środowisku codziennie mogą rozwijać swoje kompetencje, osiągać sukcesy, a wszelkie zmiany traktować jak coś fascynującego.

Wiemy, że każde dziecko rodzi się z wielkimi możliwościami i chęciami.  Od 25 lat pokazujemy naszym podopiecznym jak mogą być szczęśliwi. Dzisiaj ten cel osiągamy poprzez rozwijanie kompetencji przyszłości. Owocem naszej misji są ich sukcesy osiągane zarówno podczas edukacji, jak i w późniejszym życiu zawodowym.


academy

academy


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 19°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1016 hPa
Wiatr: 23 km/h