Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 21 maja 2024 22:02

Strefa płatnego parkowania na Żoliborzu - znamy daty

Żoliborz zostanie podzielony na 5 obszarów. Sprawdź kiedy będą konsultowane i zgłoś swoje uwagi!

Zbliża się kolejny etap związany z wprowadzeniem SPPN na Żoliborzu. Jeżeli Rada Warszawy poprze rozszerzenie strefy, parkometry w dzielnicy pojawią się już w przyszłym roku. Wcześniej jednak, do jej wprowadzenie niezbędne jest przeprowadzenie pomiarów i możliwości parkingowych na Żoliborzu.

Kolejnym etapem jest przygotowanie koncepcji zmian w organizacji ruchu każdej z ulic. Aby wprowadzić opłaty, konieczne jest oznakowanie wszystkich miejsc, gdzie można parkować. Projektant zaproponuje m.in. wprowadzenie ruchu jednokierunkowego na części ulic, aby móc wyznaczyć więcej miejsc postojowych. 

Teraz prace związane z wprowadzeniem płatnej strefy parkowania na Żoliborzu wkraczają w kolejny etap. Proponowane zmiany będą konsultowane z mieszkańcami. Żoliborzanie będą mogli zapoznać się z koncepcją zmian organizacji ruchu i parkowania na ulicach Żoliborza, a także wynikami pomiarów zapełnienia miejsc postojowych i ich rotacji.

Jak informuje Zarząd Dróg Miejskich w dyskusji ma pomóc podzielenie dzielnicy na 5 mniejszych obszarów. Oznaczony jedynką kawałek dzielnicy obejmuje obszar pomiędzy Wybrzeżem Gdańskim, ulicą Krasińskiego, Mickiewicza i Aleją Armii Krajowej. Kolejny obszar to rejon przy Cytadeli wydzielony ulicami: Krasińskiego, Mickiewicza, Wybrzeżem Gdańskim i torami. Trzecia część dzielnicy znajduje się pomiędzy ulicą Mickiewicza, aleją Armii Krajowej, fragmentem Słowackiego, Popiełuszki aż do torów. Czwarta część dzielnicy to obszar pomiędzy ulicą Popiełuszki, Krasińskiego, Aleją Armii Krajowej aż do granicy z Wolą. Piąta część dzielnicy to poprzemysłowa część Żoliborza zaczynająca się od ulicy Popiełuszki i alei Jana Pawła II oddzielona od czwartego obszaru ulicą Krasińskiego aż do granicy z Wolą.

Konsultacje w dobie pandemii. Jak wziąć udział?

Jak podkreśla Zarząd Dróg Miejskich, każdemu z 5 obszarów poświęcone będzie osobne spotkanie. Ze względu na obecnie panującą sytuację związaną z pandemią koronawirusa konsultacje prowadzone będą w formie on-line za pośrednictwem portalu YouTube. Za pośrednictwem dostępnego czatu będzie można zadawać pytania. W drugiej części spotkania na platformie Zoom będzie można porozmawiać z urzędnikami i projektantami. Do dyspozycji mieszkańców będą również dyżury telefoniczne, na których projektanci i urzędnicy będą odpowiadać na pytania.

Projekty, które będą konsultowane będą dostępne na stronie internetowej Zarządu Dróg Miejskich od 26 października.

Uwagi będzie można wysyłać również za pośrednictwem poczty internetowej na adres [email protected] oraz za pośrednictwem formularza elektronicznego w terminie do 15 listopada 2020 roku włącznie.

Spotkaniu on-line od godziny 17:30:

obszar 2 – 4 listopada (środa)

obszar 5 – 5 listopada (czwartek)

obszar 4 – 10 listopada (wtorek)

obszar 1 – 12 listopada (czwartek)

obszar 3 – 28 października (środa)

Dyżur telefoniczny z projektantami i urzędnikami:

pod numerem 514 498 418, w godzinach 10:00 – 14:00

obszar 3 – 29 października (czwartek)

obszar 2 – 6 listopada (piątek)

obszar 5 – 9 listopada (poniedziałek)

obszar 1 – 10 listopada (wtorek)

obszar 4 – 12 listopada (czwartek)


Zoliborz_konsultacje-mapa-1414x1000-1

Zoliborz_konsultacje-mapa-1414x1000-1

Zoliborz

Zoliborz


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
bezchmurnie

Temperatura: 22°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1009 hPa
Wiatr: 15 km/h