Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 28 lutego 2024 23:00
Reklama

Trzymiesięczny areszt dla podejrzanego o spowodowanie śmiertelnego potrącenia rowerzysty

Policja z Komendy Rejonowej Policji Żoliborz, Bielany zatrzymała kierowcę, który zbiegł z miejsca wypadku.

W minionym tygodniu informowaliśmy o śmiertelnym potrąceniu rowerzysty na ulicy Estrady na odcinku od Energetycznej do Arkuszowej. W wyniku potrącenia rowerzysta poniósł śmierć na miejscu. Do zdarzenia doszło we wtorek około godziny 3. Kierowca pojazdu uciekł z miejsca zdarzenia. Wówczas mundurowi apelowali o pomoc w zidentyfikowaniu podejrzanego o potrącenie.

https://gazetazoliborza.pl/2020/10/smiertelny-wypadek-z-udzialem-rowerzysty-policjanci-z-bielan-szukaja-kierowcy/?fbclid=IwAR1c7lBvm1FqFkqMeMORKrmNjc-yWeiRL7VnBt9JcrmcIdE9Am7kJQbv0Sc

Tego samego dnia Zarząd Dróg Miejskich poinformował: "Po serii wypadków z udziałem pijanych kierowców i tych, w których kierowcy uciekli z miejsca zdarzenia, kończy się niestety inna seria – spadającej od sześciu lat liczby ofiar wypadków na warszawskich drogach." 

https://www.facebook.com/ZDM.Warszawa/posts/1724652521016368
Prowadził mimo, że nie miał prawa jazdy

Jak poinformowała Komenda Rejonowa Policji V, Żoliborz Bielany podejrzany o potrącenie rowerzysty został zatrzymany dzień po wypadku. "49-latek został zatrzymany następnego dnia, przy współpracy z funkcjonariuszami z Komendy Miejskiej Policji w Płocku" - informują mundurowi. Jak ustalili śledczy, zatrzymany w chwili wypadku miał cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami.

– Policjanci z wydziałów kryminalnego oraz dochodzeniowo-śledczego bardzo dokładnie przeanalizowali zebrany materiał dowodowy, a także na bieżąco weryfikowali wszystkie pozyskiwane informacje. Dzięki temu dotarli do podejrzanego o spowodowanie wypadku – informuje st. asp. Kamila Szulc z Komendy Rejonowej Policji Bielany, Żoliborz.

Podejrzany usłyszał zarzuty postawione przez prokuratora, czyli spowodowanie wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym, ucieczkę z miejsca zdarzenia oraz prowadzenia pojazdów mechanicznych, pomimo wydanej decyzji o cofnięciu uprawnień do kierowania. Decyzją Sądu 49-latek został objęty tymczasowym aredztem na okres trzech miesięcy. Zatrzymany mężczyzna został aresztowany na trzy miesiące.

Za popełnione przestępstwa grozi mu kara od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

fot. Komenda Rejonowa Policji V - Bielany, Żoliborz


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 7°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1020 hPa
Wiatr: 17 km/h