Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 14 czerwca 2024 13:58

Ruszył miejski program szczepień przeciwko grypie

Bezpłatnie będą mogli zaszczepić się: seniorzy, kobiety w ciąży, małe dzieci i pracownicy oświaty oraz opieki społecznej. Sprawdź listę placówek.

Ma to pomóc w walce z koronawirusem. Covid-19 i grypa mają dość podobne objawy. Zaszczepienie się na grypę ma ułatwić zdiagnozowanie i wcześniejsze odizolowanie osoby zakażonej SARS-COV-2.

Sto tysięcy szczepień dla warszawiaków

– W ramach miejskich programów zdrowotnych jesteśmy gotowi sfinansować szczepienia dla ponad 100 tys. osób najbardziej narażonych na zakażenie – seniorów, ciężarnych kobiet, małych dzieci, ale również pracowników miejskich szkół, przedszkoli, żłobków, domów pomocy społecznej. Chcemy również nie dopuścić do obciążenia przychodni oraz szpitali – informuje prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

Bezpłatne szczepienia przysługują osobom powyżej 65. roku życia, kobietom w ciąży i dzieciom między 6 a 60 miesiącem życia.

Co zrobić żeby się zaszczepić?

Jeżeli przychodnia, do której przynależy chętny, znajduje się na liście placówek realizujących program wystarczy umówić się na wizytę. Jeżeli jednak zainteresowany korzysta z usług innej przychodni proces jest odrobinę bardziej skomplikowany. Należy zgłosić się do niej na wizytę i odebrać, ważne 24 godziny, zaświadczenie o braku przeciwwskazań do szczepienia. Z tym dokumentem kandydat powinien zgłosić się do przychodni znajdującej się na liście i realizującej program.

Lista placówek oferujących finansowane przez UM szczepionki dla dzieci:

Lista placówek oferujących finansowane przez UM szczepionki dla kobiet w ciąży:

Lista placówek oferujących finansowane przez UM szczepionki dla seniorów:

Jak wygląda dostępność szczepionek?

Problem z dostępem szczepionek jest powszechnie znany. W niektórych przychodniach szczepionki mają być dostępne w połowie października.

– W związku ze zwiększoną liczbą zachorowań na COVID-19 wśród mieszkańców Warszawy, apelujemy do rządu o jak najszybsze sprowadzenie do kraju szczepionek przeciw grypie. Wysłaliśmy w tej sprawie pismo do Ministra Zdrowia, ponieważ jesteśmy zaniepokojeni obecną sytuacją dotyczącą bardzo ograniczonej liczby dostępnych szczepionek lub ich brakiem na rynku – mówi Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy.


zoliborz-dzieci

zoliborz-dzieci

bielany-dzieci

bielany-dzieci

zoliborz-kobiety

zoliborz-kobiety

bielany-kobiety

bielany-kobiety

zoliborz-seniorzy

zoliborz-seniorzy

bielany-seniorzy

bielany-seniorzy

bielany-seniorzy-1

bielany-seniorzy-1

zoliborz-seniorzy-1

zoliborz-seniorzy-1

bielany-seniorzy-2

bielany-seniorzy-2

zoliborz-seniorzy-2

zoliborz-seniorzy-2


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ