Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 24 maja 2024 11:51

Słupki przy Kinie Tęcza na ulicy Suzina zainstalowane

Mniej miejsc do parkowania i więcej przestrzeni dla pieszych.

„Na chodniku przed Kinem Tęcza parkujące samochody stale utrudniają przejście chodnikiem pieszym. O ile osoby sprawne mogą przejść po schodkach prowadzących do Kina Tęcza to osoby starsze bądź idące z wózkiem zmuszone są iść ulicą, albo drugą stroną chodnika” – tak w maju 2020 roku o problemie niedrożnego chodnika wzdłuż ulicy Suzina pisaliśmy na łamach „Gazety Żoliborza”.

https://gazetazoliborza.pl/2020/05/kiedy-przejscie-przy-kinie-tecza-bedzie-odblokowane/?fbclid=IwAR1WrC_ficq4GUWxsfNnleeEO9UWTWevlfIH2DbtRzoxQiDfqiiFoLVfbw8
Gdzie strażnicy nie mogą, tam słupki postawmy

W marcu 2019 roku, jak poinformowali stołeczni strażnicy miejscy, z problemem próbowano sobie poradzić przy pomocy wzmożonych patroli. Nie było to jednak tak skuteczne, jak oczekiwaliby tego mieszkańcy. Problem obrazowali niejednokrotnie członkowie facebookowego forum “Święte Krowy Żoliborskie”, gdzie zamieszczane są zdjęcia nielegalnie zaparkowanych samochodów.

Naczelnik żoliborskiego oddziału Straży Miejskiej, zwrócił się do dzielnicowego Wydziału Infrastruktury z wnioskiem o wprowadzenie nowych rozwiązań w organizacji ruchu, które uniemożliwiłyby nielegalne parkowanie.

Wedle zapowiedzi, słupki miały stanąć w kwietniu tego roku. Ostatecznie projekt stałej organizacji ruchu złożono do Biura Polityki Mobilności i Transportu w maju.

Odblokowali wejście do nieistniejącego kina i co dalej?

Na wysokości wejścia do Kina Tęcza w chodnik wmurowano obiecywane od lutego 2019 roku słupki uniemożliwiające parkowanie na chodniku. Nie rozwiązuje to jednak problemu w stu procentach. Na pozostałym odcinku chodnika nadal tłoczą się samochody, a piesi muszą chodzić gęsiego lub wręcz przeciskać się jezdnią.

To jak będzie wyglądało parkowanie na ulicy Suzina i innych ulicach na Żoliborzu pokażą koncepcje przygotowane dla Zarządu Dróg Miejskich, który przymierza się do konsultacji społecznych w tej sprawie, w ramach planów związanych z objęciem Żoliborz Płatną Strefą Parkowania.

https://gazetazoliborza.pl/2020/09/strefa-platnego-parkowania-na-zoliborzu-znamy-termin-jej-wprowadzenia/

słupki na chodniku przy Kinie Tęcza

słupki na chodniku przy Kinie Tęcza


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
pochmurnie

Temperatura: 25°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1017 hPa
Wiatr: 11 km/h