Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 2 grudnia 2023 08:56

Kolejne zakażenia COVID-19 w szkołach na Żoliborzu i Bielanach

Według najnowszych danych Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej zachorowania na koronawirusa odnotowano w trzech żoliborskich i bielańskich placówkach.

We wrześniu zakażenie koronawirusem wykryto u 102 osób związanych z oświatą - 37 to nauczycieli, 59 dzieci ze szkół, burs, przedszkoli i ośrodków szkolono-wychowawczych oraz 6 pracowników administracji przedszkolnej i szkolnej z Żoliborza, Mokotowa i Bemowa.

Covid-19 dotarł już do placówek edukacyjnych w 15 dzielnicach Warszawy

– Pomimo wdrożonych środków bezpieczeństwa liczba zakażeń systematycznie i dynamicznie wzrasta. COVID-19 dotarł do naszych placówek w piętnastu dzielnicach. Mieliśmy od 13 do 26 zakażeń tygodniowo, w ostatnim mamy już ponad 40 i właśnie przekroczyliśmy setkę – podaje Renata Kaznowska, zastępca prezydenta m.st. Warszawy.

Od początku września na kwarantannę skierowano 961 uczniów wraz z rodzicami, 199 nauczycieli, 16 pracowników administracji i pielęgniarkę szkolną. W tym okresie zawieszono zajęcia w 6 placówkach całkowicie, a w 50 częściowo.

W tej chwili zawieszone zajęcia ma 15 przedszkoli i szkół w 10 dzielnicach: na Mokotowie, Ochocie, Pradze-Południe, Pradze-Północ, Śródmieściu, Ursynowie, Wawrze, Włochach, Woli i Żoliborzu.

W jakich placówkach na Bielanach i Żoliborzu nastąpiły zmiany w nauczaniu w związku z wystąpieniem koronawirusa?

Z opublikowanego w środę podsumowania Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej na temat liczby pozytywnych opinii wydanych od 18 do 25 września dowiadujemy się, że zajęcia stacjonarne zawieszone były w 25 warszawskich szkołach. Wśród nich znalazły się placówki z Żoliborza: Liceum Filmowe (zachorowanie na COVID-19 przez ucznia), SP Nr 65 im. W. Orkana (zachorowanie na COVID-19 u ucznia) i SP z Oddziałami Integracyjnymi nr 68 im. A. Oppmana (zakażenie SARS-COV-2 u nauczyciela).

Problem z koronawirusem miały również trzy bielańskie placówki: XXII LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Jose Marti (zachorowanie na COVID-19 u ucznia), ZS nr 18 przy ul. Żeromskiego 81 (zakażenie u pracownika szkoły) i ZS Nr 49 (przypadek zachorowania na COVID-19 przez ucznia).

Pełny wykaz szkół z pozytywnymi opiniami sanepidu tutaj. (18-25 września)

Ponad 40 uczniów objętych kwarantanną

W minionym miesiącu Urząd Miasta otrzymał 152 zgłoszenia dotyczące zagrożenia epidemicznego w warszawskich placówkach oświatowych. Dotyczyły one 32 przedszkoli, 3 zespołów szkolno-przedszkolnych, 55 szkół podstawowych, 21 zespołów szkół, 25 liceów, Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego, 2 burs, 5 szkół podstawowych specjalnych, Centrum Kształcenia Ustawicznego, Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego, poradni psychologiczno-pedagogicznej, Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii, Ogniska Pracy Pozaszkolnej, Centrum Kształcenia Zawodowego oraz Specjalnego Ośrodka Szkolno–Wychowawczego dla Dzieci Słabosłyszących.

Aktualnie kwarantanną objętych jest 42 uczniów, 44 nauczycieli i 2 pracowników administracji.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ