Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 14 czerwca 2024 14:13

Urząd Dzielnicy Żoliborz wyznaczył prawdopodobny termin powrotu autobusu linii 221 na ulicę Rydygiera

Nie uda się ponownie uruchomić linii w pierwotnie zakładanym terminie.

Kiedy autobusy przejadą ulicą Rydygiera? To pytanie zniecierpliwieni mieszkańcy zadają sobie od tygodni. Choć prace na związane z przebudową zakończyły się, to nadal obowiązuje tymczasowa organizacja ruchu. Na wjazdach przebudowanego odcinka nadal stoją ignorowane przez kierowców zakazy wjazdu. Na skrzyżowaniu z ulicą Matysiakówny codziennie mają miejsce dantejskie sceny.

Jeszcze w sierpniu Urząd Dzielnicy Żoliborz poinformował, że wprowadzenie stałej organizacji ruchu będzie możliwe po ukończeniu prac na wysokości sPlace będących w zakresie dewelopera.

Jednocześnie cytowany w oficjalnym komunikacie żoliborskiego urzędu z sierpnia burmistrz Żoliborz, Paweł Michalec mówił: – Złożyliśmy w Biurze Polityki Mobilności i Transportu dokumenty z projektem nowej tymczasowej organizacji ruchu na ulicy Rydygiera, która umożliwi przywrócenie linii autobusowych na starą trasę, pomimo nieukończenia przez dewelopera prac na części ulicy. Mamy nadzieję, że najpóźniej w drugiej połowie września mieszkańcy będą mogli już korzystać z autobusu.

Już dziś wiemy, że nie ma szans by autobusy przejechały ulicą Rydygiera jeszcze w tym miesiącu, mimo że Biuro Polityki Mobilności i Transportu we wrześniu zatwierdziło projekt czasowej organizacji ruchu dla przebudowanej ulicy Rydygiera.

- Niezwłocznie podjęliśmy działania dotyczące opracowania dokumentacji umożliwiającej udzielenie zamówienia publicznego na realizację prac związanych z przygotowaniem i wykonaniem nowej czasowej organizacji ruchu. Procedura jest w toku, a podpisanie umowy z wykonawcą prac odbędzie się jeszcze w tym tygodniu. Jednak z uwagi na niezależne od nas opóźnienia, niemożliwe będzie przywrócenie komunikacji autobusowej na ul. Rydygiera, tak jak wstępnie planowaliśmy, czyli we wrześniu. Szacujemy, że proces uruchomienia linii autobusowych nastąpi do końca października br. - poinformowała Donata Wancel, rzecznik prasowy Urzędu Dzielnicy Żoliborz.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ