Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 1 marca 2024 22:33
Reklama

Zupełnie nowy układ pieszo-rowerowy przy Galerii Młociny

Długo wyczekiwany remont na Bielanach dobiegł końca.

Zakończono przebudowę nowego układu pieszo-rowerowego wokół Galerii Młociny. W rejonie skrzyżowania ul. Zgrupowania AK „Kampinos” i al. gen. Marii Wittek wytyczono nowe przejścia dla pieszych i wybudowano sygnalizację świetlną. Ma to poprawić komunikację w sąsiedztwie Galerii Młociny. Właściciele centrum handlowego – spółki EPP i Echo Investment – sfinansowali także budowę nowej ścieżki rowerowej oraz chodnika, które ułatwią dotarcie do obiektu oraz uczynią sąsiedztwo Galerii Młociny jeszcze bardziej funkcjonalnym. - Nowe udogodnienia komunikacyjne sprawiły, że najbliższe otoczenie Galerii Młociny stało się jeszcze bardziej przyjazne i bezpieczne, a mieszkańcy dzielnicy mogą cieszyć się możliwością łatwego dotarcia do najważniejszego punktu komunikacyjnego na Bielanach – węzła Młociny – mówi Rafał Lisak, dyrektor Galerii Młociny.

Jedną z najważniejszych zmian jest likwidacja przejścia dla pieszych bez sygnalizacji świetlnej, które było usytuowane na wprost wejścia do galerii. Przechodzące przez nie tłumy powodowały korki w tym rejonie, a w krytycznych momentach ruchem kierowali ochroniarze Galerii Młociny.

Niefortunne przejście dla pieszych zastąpiło nowe, prowadzące przez ulicę Zgrupowania AK „Kampinos”. Kolejne, poprowadzone również przez ulicę Zgrupowania AK „Kampinos” w rejonie alei gen. Marii Witek, ma ułatwić mieszkańcom dzielnicy dotarcie do przystanków autobusowych i tramwajowych oraz stacji metra.

W ramach prowadzonych prac wybudowano także ścieżkę rowerową oraz chodnik wzdłuż ulicy Zgrupowania AK „Kampinos”, które łączą istniejące chodniki i ścieżki rowerowe przy obiekcie z parkingiem zlokalizowanym pomiędzy jezdniami alei gen. Marii Witek. Dodatkowe trasy dla pieszych oraz rowerzystów zostały połączone z istniejącymi już ścieżkami znajdującymi się po południowej stronie alei.

- Zakończona właśnie przebudowa infrastruktury wokół Galerii Młociny to efekt wspólnej pracy jej właścicieli oraz Warszawy, którą miałem możliwość reprezentować. Warto podkreślić, że przedsięwzięcie zostało w całości sfinansowane przez inwestorów centrum handlowego. Wybudowano nowe chodniki, przejścia dla pieszych, drogę dla rowerów, a także zastosowano najnowocześniejsze rozwiązania, w tym inteligentny system detekcji ruchu drogowego. Nowa organizacja ruchu to przede wszystkim bezpieczeństwo i ułatwienia w komunikacji. Otrzymuję wiele pozytywnych opinii od mieszkańców, którzy bardzo chwalą sobie nowe rozwiązania – mówi Włodzimierz Piątkowski, Zastępca Burmistrza dzielnicy Bielany.

- Cieszymy się, że pierwszy etap mamy za sobą, a rozmawiamy już o kolejnych usprawnieniach w tej okolicy. Mamy nadzieję na dalszy rozwój Galerii Młociny, który służyć będzie również promocji dzielnicy Bielany” – dodaje Grzegorz Pietruczuk, Burmistrz dzielnicy Bielany.


Dołącz do społeczności Gazety Żoliborza. Rusza zbiórka na Patronite

zdj.-przebudowa-GM-1-1
zdj.-przebudowa-GM-1-1

Zdj-przebudowa-GM-4
Zdj-przebudowa-GM-4

Zdj-przebudowan-GM-2
Zdj-przebudowan-GM-2


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 8°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1013 hPa
Wiatr: 22 km/h