Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 1 marca 2024 22:22
Reklama

Rusza sezon turystyczny w stolicy. Z Żoliborza nad Zegrze i przejażdżka po dzielnicy zabytkowym tramwajem

Z Żoliborza pociągiem nad Zalew Zegrzyński do Nieporętu, zabytkowym tramwajem i autobusem po Warszawie, promami przez Wisłę. Czas na sezon turystyczny w Warszawie z atrakcjami przygotowanymi przez Warszawski Transport Publiczny. Na warszawiaków i turystów czekają turystyczne linie autobusowe i tramwajowe. Działalność wznawiają również promy, które pełnią funkcję przepraw przez Wisłę. Warszawski Transport Publiczny zaczyna sezon turystyczny. Od 29 lipca wydłużone zostanie kursowanie autobusów linii 185, którymi można dojechać m.in. na bulwary. W weekendy można dojechać autobusami linii 800 do Palmir w Puszczy Kampinoskiej. Od 4 lipca w weekendy pociągi S3 Szybkiej Kolei Miejskiej będą dojeżdżały do Nieporętu i Radzymina.
Zabytkowym tramwajem przez Żoliborz i Warszawę
W wakacyjne weekendy – od 4 lipca do 30 sierpnia – na Żoliborzu będzie można spotkać m.in. zabytkowy tramwaj turystycznej linii T. Trasa będzie zaczynała się na pętli Metro Marymont, a dalej pojadą ulicami: Słowackiego – Mickiewicza – Międzyparkowa – most Gdański – Ratuszowa – al.  Solidarności – Wolska – Skierniewicka – Kasprzaka – Prosta – al. Jana Pawła II – Chałubińskiego – Nowowiejska – Marszałkowska – Andersa – Mickiewicza – Słowackiego. Na trasie linii T spotkamy zabytkowe tramwaje 105Na, czyli tzw. „akwaria”. Z kolei na stołecznych drogach będzie kursować autobus linii 100 na trasie: Centrum – Marszałkowska – Królewska – pl. Piłsudskiego – Senatorska – Miodowa – Świętojerska – Anielewicza – Karmelicka – Stawki – Muranowska – Konwiktorska – Sanguszki – Wybrzeże Gdańskie – Nowy Zjazd – most Śląsko-Dąbrowski – al. Solidarności – Targowa – al. Zieleniecka – most Poniatowskiego – Al. Jerozolimskie – Nowy Świat – pl. Trzech Krzyży – Al. Ujazdowskie – Bagatela – pl. Unii Lubelskiej – Marszałkowska – Centrum. Pasażerów będą wozić wyjątkowe pojazdy – ikarus z 1982 roku i berliet z 1991 roku. W tramwajach linii T i w „setce” będą obowiązywały wszystkie bilety z taryfy ZTM.
Z Żoliborza prosto na plażę
Niedaleko Warszawy znajduje się niewielka miejscowość, która ma latem do zaoferowania nie lada atrakcje i ogromny walor przyrodniczy – kąpielisko Dzika Plaża nad Zalewem Zegrzyńskim. W Nieporęcie można skorzystać również z atrakcji Kompleksu Rekreacyjno-Wypoczynkowego, zorganizować wycieczkę rowerową czy pozwiedzać lokalne zabytki. Odpoczynek nad wodą, zwłaszcza w okresie upałów, dla wielu jest najlepszą formą do relaksu. Zarząd Transportu Miejskiego uruchomi weekendowe kursy Szybkiej Kolei Miejskiej do Radzymina przez Nieporęt. W kierunku Radzymina odjazdy ze stacji Warszawa Gdańska zaplanowano o godz.: 9.38, 11.34, 13.33, 15.34 i 17.31. W przeciwnym kierunku pociągi będą odjeżdżały z Radzymina o godz.: 11.32, 13.31, 15.30, 17.16 (w niedzielę, 23 sierpnia wyjątkowo o godz. 17.24) i o 19.30. Podróż ze stacji Warszawa Gdańska do Nieporętu trwa około pół godziny. Ci którzy jednak chcą zostać w dzielnicy i jednocześnie plażować mogą przyjść na żoliborską plażę nad Wisłą. Wakacyjny sezon inauguruje również Dzielnica Wisła. Miłośnicy słonecznych kąpieli będą mogli wypożyczyć leżaki u Warszawskiego Plażowego. Od soboty, 18 lipca, punkty Dzielnicy Wisła staną na trzech plażach: Saskiej, Poniatówce i Żoliborz. Otwarte będą w tygodniu od godz. 12.00, a w weekendy od godz. 10.00 aż do zachodu słońca. Na wszystkich fanów rekreacji będą czekały też m.in. piłki do gry i rakietki. Osoby wypożyczające sprzęt będą musiały obowiązkowo zdezynfekować ręce, a Warszawscy Plażowi zadbają o odkażenie każdej zwróconej rzeczy. W ramach weekendowych animacji organizatorzy szykują bezpłatne rejsy po Wiśle (plaża Saska) oraz zabawy dla dzieci (plaża Żoliborz) i treningi jogi (plaża Poniatówka). Szczegółowy harmonogram atrakcji i wydarzeń można śledzić na fanpage’u Dzielnicy Wisła.
Promy wracają na Wisłę
Od 4 lipca brzegi w trzech miejsca połączą promy. W wakacje będą pływać codziennie, a we wrześniu w weekendy. Na prom można zabrać rower. Przeprawy Słonką, Pliszką i Wilgą są bezpłatne. Słonka – będzie pływała pomiędzy Cyplem Czerniakowskim a Saską Kępą i zabierała na pokład 25 osób, Pliszka – będzie pływała wzdłuż mostu Poniatowskiego do Stadionu PGE Narodowego i zabierała na pokład 25 osób, Wilga – będzie pływała pomiędzy Podzamczem-Fontannami a ZOO i zabierała na pokład 50 osób.
Dołącz do społeczności Gazety Żoliborza. Rusza zbiórka na Patronite

0005
0005

przeprawa_promowa_wilga_na_wisle
przeprawa_promowa_wilga_na_wisle

zegrze
zegrze


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 8°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1013 hPa
Wiatr: 22 km/h