Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 1 grudnia 2023 10:47

„Język obcy jest narzędziem do zdobycia marzeń”. Zbliżają się półkolonie językowe

Koniec roku szkolnego oznacza dla wszystkich uczniów wakacje i odpoczynek od szkoły. Jak zorganizować czas wolny dla swoich dzieci? Jednym ze sposobów są półkolonie językowe, podczas których można nauczyć się języka, spędzić aktywnie czas i przyswoić choćby zasady ekologii. - Do mojej szkoły językowej uczęszczają dzieci, które marzą o tym by być m.in. piłkarzem, aktorem czy mieszkać w danym kraju. Język obcy jest narzędziem, który te marzenia pomoże osiągnąć – mówi Katarzyna Murphy, właścicielka i dyrektor Szkoły Językowej Academy of Language. Do znajdującej się na Żoliborzu szkoły uczęszcza kilkuset uczniów uczących się języka obcego pod okiem ponad 40 lektorów. – Warto pokazać znajomość języka obcego jako super moc, która poszerza granice i możliwości – dodaje Katarzyna podczas rozmowy z Gazetą Żoliborza transmitowanej na żywo i przywołuje relacje rodziców swoich podopiecznych, którzy podczas wypadu za granicę dzięki znajomości języków obcych uczą się świata i nawiązują relacje.
Nauka języka obcego w wakacyjnej atmosferze
Szkoły językowe po za tradycyjnymi kursami, w okresie wakacyjnym organizują półkolonie. Żoliborska szkoła Academy of Language po raz kolejny tworzy półkolonie językowe. Wcześniej tego typu zajęcia odbyły się zimą pod hasłem „Mali naukowcy”. Uczestnicy mogli dowiedzieć się od archeologów, którzy na co dzień zajmują się wykopaliskami, jak wyglądało w dalekiej przeszłości życie na ziemi. Nie zabrakło również eksperymentów w laboratorium pod okiem naukowców. Wszystko to, odbywało się w połączeniu z nauką języka angielskiego. Academy of Language organizuje półkolonie na lato. Odbędą się pod hasłem „Eco Kids”. Tematyka zajęć wybierana jest po długich dyskusjach prowadzonych między lektorami. Kluczem jest wzbudzenie zainteresowania wśród dzieci. – Dodatkowo dobierając tematykę, zawsze obserwuję otoczenie. Według mnie żoliborzanie są bardzo świadomi jeśli chodzi o ekologię – podkreśla właścicielka szkoły językowej i dodaje: - Przybliżenie dzieciom zagadnień z ekologii pomoże wyrobić odpowiednie nawyki, a całość dodatkowo może stanowić pożyteczną zabawą.
Dzieci też mogą mieć wpływ na kondycję naszej planety
Na każdy dzień półkolonii zaplanowano wyjątkowe atrakcje. Uczestnicy odkryją tajemnice świata zwierząt i nauczą się robić własne eco zabawki. Poruszona zostanie również kwestia zdrowego odżywiania się i pysznego jedzenia oraz tego, jak go nie marnować. Półkolonie z Academy of Language, to okazja by jako projektant mody udekorować swoje ubranie czy torbę na zakupy. Według zapowiedzi, dzieci wykonają swoje magiczne i ekologiczne łapacze snów, a na sam koniec dowiedzą się jak wykorzystać pozornie niepotrzebne przedmioty do stworzenia wyjątkowych gier planszowych puzzli, świeczników i wielu innych rzeczy. - W ten sposób chcemy pokazać, że dzieci mogą mieć wpływ na kondycję naszej planety – mówi Katarzyna Murphy. Program edukacyjny półkolonii opracowała Marzena Ożarek – Szilke właścicielka firmy mNauka, naukowiec - koordynuje największy na świecie projekt badań mumii egipskich - Warsaw Mummy Project. Od lat zajmuje się popularyzacją nauki i dotychczas współpracowała m.in. z Centrum Nauki Kopernik czy Instytutem Archeologii UW. W Academy od Language prowadzi również warsztaty naukowe.
To idealna propozycja dla tych, którzy zmęczeni są nauczaniem online
W planie dnia znajdzie się też czas na ruch. Uczestnicy będą mogli wziąć udział w zabawach sportowych i ćwiczeniach wykonywanych w oparciu o techniki mindfulness, które pomogą panować nad ciałem, oddechem i emocjami. Zajęcia odbywać się będą w grupach 12-osobowych. W tym roku zajęcia prowadzone będą w Szkole Podstawowej nr 391 przy ulicy Filareckiej niedaleko placu Wilsona. Dzięki udostępnionym klasom będzie możliwe dostosowanie się do wytycznych GIS. Szczegóły i zapisy na półkolonie znajdziecie tutaj.
Dołącz do społeczności Gazety Żoliborza. Rusza zbiórka na Patronite
   

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
zamglenia

Temperatura: -4°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1003 hPa
Wiatr: 11 km/h