Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 29 lutego 2024 00:05
Reklama

Zmiana pogody, przed nami pochmurny weekend

Choć w piątek dominuje wysoka temperatura i słoneczna aura to weekend zapowiada się pochmurny. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał prognozę zagrożeń na nadchodzące dni. Na Mazowszu na sobotę zapowiadane są ostrzeżenia pierwszego stopnia. „Prognozuje się wystąpienie opadów deszczu o natężeniu umiarkowanym i silnym” – informuje IMiGW i zapowiada wiatr: „o średniej prędkości do 40 km/h, okresami, szczególnie nocą, w porywach do 70 km/h, z kierunków północnych.” W niedzielę z kolei ma być nieco spokojniej i bez deszczu, ale za to nadal pochmurnie. Temperatura przez cały weekend w ciągu dnia ma oscylować w granicach 18 stopni Celsjusza.
Czym jest ostrzeżenie pierwszego stopnia?
Ostrzeżenie pierwszego stopnia według IMGW przewiduje warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwości ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.
Czym jest prognoza zagrożeń?
Zgodnie z definicją IMGW prognoza zagrożeń to orientacyjna prognoza pogody, służąca wczesnemu informowaniu społeczeństwa o możliwości wystąpienia niebezpiecznego zjawiska meteorologicznego.
Dołącz do społeczności Gazety Żoliborza. Rusza zbiórka na Patronite
 

Rain And Wind On Black Umbrella - Weather Concept
Rain And Wind On Black Umbrella - Weather Concept


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 7°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1021 hPa
Wiatr: 15 km/h