Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 21 kwietnia 2024 00:22

Zmiany w komunikacji: strefy wydzielone w autobusach

Przeciwdziałając rozprzestrzenianiu się koronawirusa w autobusach wydzielono strefy, do których nie mają dostępu pasażerowie. Zawieszono też kursowanie autobusów szkolnych. 114 nie będzie miało dodatkowych kursów na trasie Metro Młociny.

W związku ze spekulacjami dotyczącymi ogólnych zmian w kursowaniu autobusów miejskich, które pojawiły się po ogłoszeniu decyzji w sprawie zamknięcia placówek oświatowych, ratusz i ZTM dementuje tego rodzaju pogłoski we wspólnym komunikacie.

„Decyzja o zamknięciu placówek oświatowych do 25 marca nie wpłynie na działanie ogółu komunikacji miejskiej. Od poniedziałku, 16 marca, zawieszone zostanie kursowanie autobusów linii szkolnych, tj. 304, 323, 332, 379, a 114 nie będą miały dodatkowych kursów na trasie Metro Młociny - Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Autobusy linii, które mają dodatkowe kursy w dni nauki szkolnej będą kursowały bez zmian, tzn. także z tymi kursami” – informuje stołeczny ratusz.


Czytaj też: Biblioteki, OSiR, kina i MAL’e zamknięte
Od początku lutego operatorzy komunikacji miejskiej zwiększyli nadzór nad służbami sprzątającymi i podjęli decyzję o używaniu środków dezynfekcyjnych przy czyszczeniu powierzchni, z którymi pasażerowie mają najczęściej na bezpośredni kontakt - kasowniki, poręcze, przyciski. Na przystanka otwierane są również wszystkie drzwi bez potrzeby naciskania przycisków.

Wyjątkiem są tu autobusy z półotwartą kabiną kierowcy, w których od piątku są wydzielone strefy, do których nie mają dostępu pasażerowie. Znajdują się ona przy kabinach kierowców i wydzielają ją taśmy rozciągnięte pomiędzy rurkami. Do taśm przyczepiono kartkę z napisem „strefa wydzielona z użytkowania”.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 4°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1015 hPa
Wiatr: 15 km/h