Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 17 czerwca 2024 07:07

Osoba z podejrzeniem koronawirusa w jednym z budynków na Żoliborzu

W jednym z budynków przy ulicy Krasińskiego okazało się, że znajduje się osoba z podejrzeniem koronawirusa. Administracja zapowiada dezynfekcje klatki.

W dniu wczorajszym w jednym z budynków przy ulicy Krasińskiego okazało się, że znajduje się osoba z podejrzeniem koronawirusa. Warszawska Spółdzielnia Mieszkaniowa Żoliborz Centralny w związku z tym informuje, że przeprowadzona będzie dezynfekcja klatki budynku, w którym przebywała osoba, która MOŻE mieć koronawirusa.

O sprawie zostali poinformowani mieszkańcy, którzy w czasie prowadzonych działań mają zakaz wchodzenia i wychodzenia do dezynfekowanej klatki. Na forum sąsiedzkim Żoliborz Platforma sąsiedzka sytuację opisała jedna z mieszkanek: „Przed chwilą był u mnie gość w masce i rękawiczkach - ponoć ktoś na klatce ma podejrzenie wirusa. Między 15 a 17.30 ma być przeprowadzana dezynfekcja, zakaz wychodzenia do ukończenia 'zabiegu'... Kurde, już się bać?”

Nie panikujmy! Pamiętajmy o zasadach higieny i częstym myciu rąk

Pamiętajmy o przestrzeganiu podstawowych zasad higieny i o częstym myciu rąk wodą z mydłem. Unikajmy dotykania oczu, nosa i ust. Kiedy kaszlemy lub kichamy, zawsze zakrywajmy usta i nos zgiętym łokciem lub chusteczką. Zachowajmy bezpieczną odległość (1–1,5 m) od osoby, która kaszle, kicha lub ma gorączkę. Starajmy się również ograniczać wychodzenie z domu i duże skupiska ludzi. Dzięki temu prawdopodobieństwa zarażenia się koronawirusem maleje. Władze państwowe apelują również by robić zakupy rozsądnie, ponieważ nie ma ryzyka zamknięcia sklepów, a także wyczerpania się zapasów żywności.

Warto pamiętać w tym czasie o osobach starszych, które są w grupie ryzyka. - Ponownie apeluję o wsparcie dla seniorów – grupy najbardziej narażonej na negatywne skutki choroby. Zróbcie za nich zakupy, wykupcie dla nich leki. Zadbajmy wszyscy, aby mogli mieć poczucie, że wszystkie ich podstawowe potrzeby są zabezpieczone bez narażania ich samych na wyjścia z domu i kontakt z wirusem – apeluje prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

Nadal 6 osób zarażonych koronawirusem na Mazowszu

W tej chwili w kraju zarażonych jest 46 osób. Jak podaje resort zdrowia, do tej pory przeprowadzono 2224 testy. W Warszawie w sumie zarażonych jest 6 osób.


Posłuchaj też: [Radio Żoliborz] Dorota Łoboda: „Nie wyobrażam sobie, że ryzyko epidemii zniknie w ciągu dwóch tygodni”Podczas dzisiejszej konferencji prasowej minister zdrowia podkreślił że WHO ogłosiło stan pandemii i zapowiedział, że dziś zostanie wydane rozporządzenie dotyczące wprowadzenia w Polsce stanu zagrożenia epidemicznego.


wsmzc

wsmzc


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
zachmurzenie duże

Temperatura: 15°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1012 hPa
Wiatr: 11 km/h