Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 7 grudnia 2023 04:39

[Felieton] Dlaczego kierowcy nie chcą płacić za miejsca parkingowe ?

Na początku lutego przy ul. Przasnyskiej powstała osiedlowa strefa płatnego parkowania. Przy parkingu, który w godzinach pracy był mocno eksploatowany, stanął parkometr. Efekt? Mamy niemal pusty parking.

Odpowiedź na zadane w tytule pytanie jest bardzo prosta... bo mogą.... parkują na okolicznych chodnikach, w trawie, ale podejmują dość duże ryzyko, straż miejska wprawdzie działa w kratkę, ale nigdy nie wiadomo, czy akurat tym razem nie patroluje okolicy, aby ukarać łamiących przepisy. Jest takie powiedzenie: "chytry traci dwa razy". Oszczędność kilku złotych na parkingu, może się przerodzić w konieczność zapłaty wysokiego, czasami kilkuset złotowego mandatu.


Czytaj też: Lokalna Strefa Płatnego Parkowania Niestrzeżonego na Żoliborzu już działa


Większa liczba samochodów

Ta strefa płatnego parkowania mimo wszystko jest stale wykorzystywana. Mogę nawet, jako mieszkaniec tej wspólnoty, powiedzieć, że sama rotacja samochodów jest znacznie większa niż wcześniej. Mimo wszystko, każdego dnia miejsc, jest wiele i na ogół nikt nie ma problemów z zaparkowaniem.


Czytaj też: Płatne parkowanie na Żoliborzu w pierwszej połowie 2021 roku. Jak będzie wyglądał cały proces?


Strefa Płatnego Parkowania na Żoliborzu

Opłata parkingowa powoduje bowiem zwiększenie rotacji samochodów. Kierowcy przyjeżdżają, załatwiają sprawę i odjeżdżają. Tak właśnie działa Strefa Płatnego Parkowania, która na Żoliborzu ma zostać wprowadzona już na początku przyszłego roku. Kierowcy jadąc do innej strefy niż swoja, w której muszą płacić za każda godzinę postoju, nie będą w niej spędzali więcej czasu niż jest to absolutnie konieczne.


Czytaj też: Żoliborscy radni przyjęli stanowisko w sprawie budowy parkingu pod placem Wilsona


parkowanie1
parkowanie1


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
zachmurzenie duże

Temperatura: -1°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1018 hPa
Wiatr: 13 km/h