Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 29 lutego 2024 00:44
Reklama

[Radio Żoliborz] Kasia Nowak: „To będzie piękne przywitanie wiosny!”

Gościem Radia Żoliborz jest Kasia Nowak, żoliborzanka, członkini stowarzyszenia Nowy Żoliborz, a także miłośniczka historii. Kasia wraz ze swoimi sąsiadami postanowiła włączyć się w pomoc dla Kacpra Boruty organizując niesamowite wydarzenie. Jakich atrakcji można się spodziewać?

Posłuchaj rozmowy

Sąsiedzkie inicjatywy mają zbliżać, integrować, bawić a przy okazji mogą być formą pomocy. – Chodzi przede wszystkim o dobrą zabawę – mówi Kasia Nowak, która wspólnie z sąsiadami organizuje wydarzenie pełne atrakcji.

W ramach imprezy odbędzie się kiermasz, w trakcie którego będzie można kupić niezwykłe przedmioty, rośliny czy ciasta. Miłośnicy sportu również znajdą coś dla siebie. W imprezowym rozkładzie przewidziano mecze charytatywne. – Chcemy odpowiedzieć na jak najwięcej potrzeb naszych mieszkańców. Zapraszamy wszystkich w różnym wieku. Ponadto będzie można zjeść mnóstwo pyszności. Jesteśmy jeszcze na etapie zbierania pomysłów więc wszystkiego nie zdradzam. Dla zachęty dodam, że trwają rozmowy ze znanym kabaretem – zdradza tajemniczo Kasia.

Do pomocy włączyli się również lokalni przedsiębiorcy. Pomóc tak naprawdę może każdy przeznaczając różnego rodzaju rzeczy na licytację i kiermasze.

Wszystkie zebrane środki podczas wydarzenia zostaną przekazane rodzicom chorego Kacpra.

Kacper jest najstarszym w Polsce dzieckiem z SMA, kwalifikującym się do terapii genowej. – SMA to kliniczne rozpoznanie rdzeniowego zaniku mięśni. Ta choroba jest jak bomba z opóźnionym zapłonem, która odbiera krok po kroku siłę w mięśniach, sercu i przeponie – tłumaczy Kasia Nowak. Czasu jest bardzo mało. Lek można podać tylko do 2. roku życia, a Kacperek ma już 17 miesięcy.

W USA dostępna jest terapia genowa, która jest nowością. Do tej pory SMA było chorobą nieuleczalną. - Dobra wiadomość jest taka, że nie tylko możemy zatrzymać chorobę, ale i całkowicie wyleczyć z niej Kacpra. Na to potrzebne jest jednak 2 mln dolarów, czyli ponad 9 mln zł – dodaje rozmówczyni.

Impreza sąsiedzka, na której czeka nas wiele atrakcji odbędzie się 15 marca w Szkole Podstawowej nr 267 im. Juliusza Słowackiego. O szczegółach będziemy informować na bieżąco na naszym facebooku.

Kacpra i jego rodziców można cały czas wspierać za pośrednictwem oficjalnej zbiórki pieniędzy: Uciekamy przed SMA! Potrzebny najdroższy lek świata dla Kacpiego!

A także licytacjami prowadzonymi na facebooku w publicznej grupie Licytacje dla Kacpiego

Wszystkie informacje znajdziecie również na facebookowej stronie Kacpi Boruta pomocy szuka


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 7°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1021 hPa
Wiatr: 15 km/h