Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 1 marca 2024 21:15
Reklama

[Radio Żoliborz] Wiktor Zając: „Sprawa przejścia na Broniewskiego toczy się odkąd ono istnieje”

Gościem Radia Żoliborz jest Wiktor Zając, lokalny społecznik i prezes stowarzyszenia Zatrasie. Jakie zmiany są konieczne by poprawić bezpieczeństwo pieszych na ulicy Broniewskiego?

W ostatnich dniach na ulicy Broniewskiego na Żoliborzu doszło do tragicznego wypadku. W wyniku potrącenia przez tramwaj zmarł mężczyzna.

- Sprawa tego przejścia dla pieszych toczy się odkąd ono istnieje. Można przyznać, że nie było tam wypadków, ale to był cud. Jako stowarzyszenie wystąpiliśmy do Zarządu Dróg Miejskich i Tramwajów Warszawskich, żeby podjąć działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa na ulicy Broniewskiego na Żoliborzu. Przede wszystkim konieczna jest modernizacja wiekowego oświetlenia – mówi Wiktor Zając ze stowarzyszenia Zatrasie. Feralnego dnia doszło do awarii oświetlenia na ulicy Broniewskiego, które jest z lat 70-tych. W chwili zdarzenia latarnie jednak działały.

- To nie jest jedyny przypadek. Ta awaria powtarza się co jakiś czas. Złożyliśmy trzy pisma w celu zwrócenia uwagi na problem. Zwracając się do ZDM otrzymaliśmy w odpowiedzi listę doświetlonych przejść na Żoliborzu. Do Tramwajów Warszawskich z kolei zaapelowaliśmy o zmianę sygnalizację świetlną na przystankach tramwajowych – podkreśla Zając.

Fragment od skrzyżowania z ulicą Krasińskiego a Elbląską ulicy Broniewskiego jest długą prostą. Pomiędzy skrzyżowaniami jest jedno przejście dla pieszych. - Kolejną kwestią, która pozytywnie mogłaby wpłynąć na bezpieczeństwo jest utworzenie większej liczby przejść dla pieszych. Ulica Broniewskiego jest drogą kategorii głównej. Zgodnie z planowanymi zmianami studium ma być drogą zbiorczą, która ma zapewniać przejścia dla pieszych co 200 m. Dyskusyjną kwestią jest również lokalizacji przystanków – dodaje prezes stowarzyszenia Zatrasie.

Gościem Radia Żoliborz jest Wiktor Zając, lokalny społecznik i prezes stowarzyszenia Zatrasie. Jakie zmiany są konieczne by poprawić bezpieczeństwo pieszych na ulicy Broniewskiego?

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 8°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1013 hPa
Wiatr: 26 km/h