Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 20 maja 2024 21:10

[Radio Żoliborz]: „Warto szukać na przyszłość dobrych rozwiązań jeśli chodzi o zieleń na Żoliborzu"

Gościem Radia Żoliborz jest Łukasz Porębski, radny Żoliborza z ramienia Miasto Jest Nasze oraz przewodniczący dzielnicowej Komisji Ochrony Środowiska. Tematem Żoliborskiej Rozmowy Politycznej jest m.in. sposób w jaki prowadzone są prace w ulicy Rydygiera, a także to jakie cele na ten rok jako, przewodniczący Komisji Ochrony Środowiska, ma Łukasz Porębski.

To w jaki sposób prowadzone są prace w ulicy Rydygiera w ocenił Jarema Rabiński, Przedstawiciel Federacji Arborystów Polskich. Podczas Komisji Ochrony Środowiska wykazał szereg uchybień, głównie związanych z zabezpieczeniem drzew. O sprawie informował od jakiegoś czasu Łukasz Porębski, radny z ramienia Miasto Jest Nasze.

- Na pewno nie cieszę z sytuacji, którą mamy obecnie. Szczerze mówiąc żałuję, że głośniej nie mówiłem o swoich obawach. Nie tylko w kontekście tego, co się dzieje w przypadku drzew, ale całego założenia jeśli chodzi o projekt. Już w jego założeniach jest masa błędów, których efekty dziś mamy – mówi żoliborski radny Łukasz Porębski.

Jakie kroki podjęli radni, by poprawić sposób w jaki prowadzone są prace? Podczas poniedziałkowej komisji podjęto uchwałę, w której radni zwrócili się do zarządu dzielnicy o to, aby w trybie pilnym przeanalizował sposób w jaki prowadzony jest remont ulicy Rydygiera i nadzór nad wykonywanymi pracami. Na pytanie czy skierowane będzie zawiadomienie do prokuratury, radny odpowiedział: - Myślimy nad tym.

Remont ulicy Rydygiera jest największą inwestycją drogową realizowaną na Żoliborzu od lat. Jakie wnioski, na przyszłość i przy kolejnych inwestycjach, radni i zarząd powinni wyciągnąć. - W momencie, kiedy już w samym projekcie jest założenie, że realizacja inwestycji jak i sam jej efekt będzie negatywnie wpływać na zieleń i drzewostan, to wszyscy, którym zależy na zieleni powinni natychmiast reagować – tłumaczy przewodniczący dzielnicowej Komisji Ochrony Środowiska.

Jakie cele na najbliższy rok ma Łukasz Porębski?

- Po pierwsze pracować więcej. Ostrzegłem radnych z komisji, że będę starał się organizować więcej niż jedno posiedzenie w ciągu miesiąca w tym również wyjścia terenowe. Charakter naszej komisji jest związany z tym, żeby obserwować to co dzieje się na żywo – zapowiedział.

Gościem Radia Żoliborz jest Łukasz Porębski, radny Żoliborza z ramienia Miasto Jest Nasze oraz przewodniczący dzielnicowej Komisji Ochrony Środowiska.

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ