Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 2 grudnia 2023 09:43

[Radio Żoliborz] Zbigniew Zając: „Chcemy być dumą Żoliborza”

Gościem Radia Żoliborz jest Zbigniew Zając, trener judo, wychowawca wielu zawodników, absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie, oraz założyciel Uczniowskiego Klubu Sportowego Ronin Team. Czy trzeba posiadać specjalne predyspozycje by trenować judo i gimnastykę artystyczną? Jaką rolę w karierze sportowej dziecka odgrywają rodzice?

Ronin Team powstał jako klub uczniowski z inicjatywy rodziców. Mnie zaproszono do współpracy, wówczas uznałem, że czas zrobić coś swojego i tym sposobem znaleźliśmy się na terenie OSiR Żoliborz, gdzie funkcjonowaliśmy. W 2006 roku przekształciliśmy się w UKS Ronin Team – wspomina pierwszy okres działalności Zbigniew Zając prezes i trener UKS Ronin Team.

W pierwszych latach działalności, klub skupiał się na trenowaniu judo. Z czasem uruchomiono sekcję gimnastyki artystycznej i sportowej. Zawodnicy UKS Ronin Team, dziś mogą poszczyć się wieloma trofeami.

Miniony rok obfitował w wiele sukcesów sportowych. – Paulinę Olszak powołano do kadry wojewódzkiej, w barwach, której wywalczyła srebrny medal w mistrzostwach Polski drużynowych. Historycznym sukcesem jest zdobycie brązowego medalu w Ju jitsu przez żoliborzankę Hanię Czajkowską, która jest również dwukrotną złotą medalistką mistrzostw Warszawy w judo. Złoty i brązowy medal wywalczył w Ju jitsu Miłosz Tokarczyk, którego powołano do kadry Polski. Tych sukcesów mamy dużo więcej, nie sposób ich wymienić, a przecież mamy jeszcze zwycięztwa naszych zawodniczek z sekcji gimnastyki, które zdobyły niemal 80 medali – wylicza Zbigniew Zając.

Jak zacząć przygodę w UKS Ronin Team?

Klub w 2006 roku rozpoczął swoją działalność z grupą podopiecznych w liczbie ok. 30. Dziś, w barwach Ronina trenuje blisko 280 dzieci. – Podstawą do trenowania jest obecność na treningu. Dużą rolę odgrywają również rodzice, którzy zachęcają swoje dzieci do aktywności sportowej. Z kolei my jako trenerzy mamy za zadanie rozkochać ich w danej dyscyplinie – tłumaczy sensei.

Założeniem jest by dzieci trenujące w klubie miały z uprawianego sportu radość i zabawę. – W moim przekonaniu sport daje ogromną ilość pozytywnych wartości i walorów, które mamy dziecku przekazać- mówi Zbigniew Zając.

Gościem Radia Żoliborz jest Zbigniew Zając, trener judo, wychowawca wielu zawodników, absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie, oraz założyciel Uczniowskiego Klubu Sportowego Ronin Team.

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ