Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 23 lipca 2024 22:46

Zebra przed urzędem już otwarta

Po niemal dekadzie starań, przejście dla pieszych przed urzędem dzielnicy jest już dostępne. Były happeningi, akcje i nieudane próby wykonania jej w ramach budżetu obywatelskiego.

Drogowcy zgodnie z obietnicą otworzyli przejście dla pieszych przed urzędem dzielnicy. –  W celu utworzenia przejścia dla pieszych organizowaliśmy happeningi podczas, którego przed urzędem dzielnicy rozdawaliśmy ciasto. Jako radna pisałam interpelacje i pisma do władz miejskich. Mieszkańcy zaś utworzyli petycję, pod którą podpisało się około tysiąca mieszkańców. Mimo to, zebry nadal nie było – wspomina w Radiu Żoliborz żoliborska radna Donata Rapacka ze Stowarzyszenia Żoliborzan.

Kolejnym narzędziem w osiągnięciu celu miał być budżet partycypacyjny. Projekt dopuszczono do głosowania dopiero za trzecim razem.

W trakcie prac nad stacją metra plac Wilsona ulica Słowackiego była zamknięta. Wówczas mieszkańcy swobodnie mogli przechodzić na obie strony jezdni. Sytuacja zmieniła się po zakończeniu prac. Mieszkańcy, żeby przejść drugą stronę ulicy Słowackiego, musieli zejść do głębokiego przejścia podziemnego pokonując 74 schodki.

Cała ulica Słowackiego zyska nowe oblicze

Zrealizowany projekt mieszkańcy wybrali w 2017 roku. To nie jedyna zmiana w ulicy Słowackiego. – Z projektu, który głównie dotyczył przejść dla pieszych, ścieżki rowerowej i zmian organizacji ruchu ZDM wykonał projekt, który zmienia całą przestrzeń w ulicy Słowackiego. To nie tylko kosztuje, ale i wymaga uzgodnień wymagających dużo czasu – wyjaśnia radna Rapacka w rozmowie w Radia Żoliborz. Zmiany powinny ucieszyć kierowców. Wzdłuż ulicy wyznaczonych zostanie około 60 miejsc postojowych, co oznacza, że będzie ich dwa razy więcej niż obecnie. Wygospodarowanie przestrzeni na nowe miejsca do parkowania są możliwe dzięki rezygnacji z jednego pasa jezdni pomiędzy skrzyżowaniami.

– W przyszłym roku chcemy również wyznaczyć nowe przejście na wysokości ul. Szczepanowskiego, a istniejącą zebrę przy ul. Czaki wyposażyć w azyl – zapowiedzieli w dzisiejszym komunikacie drogowcy.


DSC04887

DSC04887


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
bezchmurnie

Temperatura: 20°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1015 hPa
Wiatr: 24 km/h