Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 1 marca 2024 21:40
Reklama

Weekend na Żoliborzu: Wykład o smogu, mikołajkowa dyskoteka dla dzieci i kiermasz dla bezdomnych zwierząt

Nadszedł pierwszy grudniowy weekend. To czas na rozpoczęcie zimowego szaleństwa. W stolicy otwierają się już lodowiska, a co w weekend wydarzy się na Żoliborzu? To sportowego kalendarza na stałe wpisał się Żoliborski Bieg Mikołajkowy. Udział w nim zadeklarowało ponad 600 uczestników. Ponadto w MAL’u odbędzie się wykład na temat smogu, a w kinie Elektronik rusza projekt „Rodzina kinomaniaków”.

Kiermasz Bożonarodzeniowy dla bezdomnych zwierząt

Stowarzyszenie Plac Niemena, w ramach swojej aktywności, co roku pamięta o potrzebujących. Podczas imprezy Mikołajkowej na Żoliborzu Artystycznym odbędzie się kiermasz, z którego cały zysk trafi na pomoc dla bezdomnych zwierząt.

"W tym roku gościć będziemy Fundację Tymmmczasy wraz z Kocimi Sierotkami. W programie przewidziane są różne atrakcje, w tym wizyta Świetego Mikołaja." - zapowiadają aktywiści.

Na stoisku Kocich Sierotek Fundacji Tymmmczasy będą do nabycia gadżety-cegiełki oraz koło fortuny, z którego dochód zostanie przeznaczony na pomoc potrzebującym zwierzętom.

7 grudnia (sobota), godz. 12:00 - 15:00
Żoliborz Artystyczny, Powązkowska / Dygata

Czy smog ma cokolwiek wspólnego ze zmianą klimatu?

Z inicjatywy grupy członków Extinction Rebellion w Warszawie powstał pierwszy regularnie działający Punkt Informacji Klimatycznej. Już w sobotę po raz kolejny zawita na Żoliborz. Tym razem prelegentem będzie Jakub Jędrak, członek Polskiego Alarmu Smogowego. Jego teksty publikowane są na portalu smoglab.pl. Z wykształcenia jest fizykiem, a w ramach działalności w Polskim Alarmie Smogowym zajmuje się przede wszystkim popularyzacją wiedzy na temat wpływu zanieczyszczeń powietrza na zdrowie ludzkie. W sobotę Jakub Jędrak wygłosi wykład pod tytułem „O smogu i kryzysie klimatycznym”.

7 grudnia (sobota), godz. 12:30 – 15:30
Miejsca Aktywności Lokalnej na Żoliborzu

Charytatywna Mikołajkowa Dyskoteka dla Dzieci

Połączenie przyjemnego z pożytecznym to idealny przepis na spędzenie udanego dnia. Już w najbliższą sobotę najmłodsi będą mogli wyszaleć się na rockotece. „Na dzieci prócz rockowej (i nie tylko) muzyki będą czekały atrakcje m.in. balony, prawdziwy motor Harley Davidson, zdrowe słodycze i przekąski a cały dochód z imprezy idzie dla Lidki, chorej na raka piersi mamy dwójki małych dzieci. Dzieci dostaną też mały podarunek od Mikołaja” – czytamy w zapowiedzi wydarzenia.

Od godz.17 do 19 na sali barowej klubu Potok odbędzie się impreza taneczna dla dzieci w wieku przedszkolno- wczesnoszkolnym i rodziców. „Będziecie mogli popląsać razem z Waszymi pociechami przy kawałkach, które sami lubicie, a Wasze dzieci nie usłyszą ich w przedszkolu ani na szkolnej dyskotece” – zapewniają organizatorzy.

Od godz.18 do 19  na sali koncertowej zagrają młodzieżowe zespoły ze Szkoły Rocka działającej .W tym czasie młodszymi dziećmi zajmie się animatorka. Wejściówką na koncert jest cegiełka dla Lidki w wysokości m.in. 20 zł. Po koncercie odbędzie się licytacja fantów. Rockowe brzmienia ponownie opanują klub Potok. Po licytacji zagrają zespoły: Nira Nise, Pale Mannequinn i SonicShadows.

7 grudnia (sobota), od godz. 17:00
Potok: Drugi Dom Ludzi Rocka

Rodzina kinomaniaków - „Złodziejaszki” + warsztaty dla dzieci

To idealna propozycja dla rodziców i dzieci. Ty idziesz na seans, a Twoje dziecko bawi się bezpiecznie z innymi pod czujnym okiem animatorów.

 W ramach projektu „Rodzina kinomaniaków” w kinie Elektronik wyświetlany będzie film pt. „Złodziejaszki”. To historia trzypokoleniowej ubogiej rodziny żyjącej na przedmieściach Tokio. Utrzymują się najróżniejszych dorywczych zajęć oraz drobnych kradzieży. I choć ledwo wiążąc koniec z końcem, to gdy jednak pewnego dnia w ich życiu pojawia się bezdomna dziewczynka, bez wahania decydują się zapewnić jej dach nad głową. To początek wydarzeń, które odsłonią skrywane tajemnice z rodzinnej przeszłości.

Nominacja do Oscara® dla filmu Koreedy to kontynuacja pasma sukcesów najnowszego dzieła japońskiego reżysera, które przyniosło mu Złotą Palmę na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes 2018 oraz kilkadziesiąt innych wyróżnień i nagród, w tym tegoroczne nominacje do Złotego Globu, Independent Spirit Awards oraz BAFTA.

"To piękny film o prawdziwym rodzinnym szczęściu. Zabawny i wzruszający z zaskakującym zwrotem akcji. „Złodziejaszki” skradły moje serce" – mówiła po canneńskiej projekcji Grażyna Torbicka.

Więcej szczegółów na temat wydarzenia i zapisów znajdziecie tutaj.

8 grudnia (niedziela) godz. 16:00
Kino Elektronik

Żoliborski Bieg Mikołajkowy

Ta sportowa impreza na stałe wpisała się w żoliborski kalendarz wydarzeń. Baza zawodów zlokalizowana będzie na terenie KS Spójnia, Wybrzeże Gdyńskie 2. Trasę biegu na dystansie 10km wytyczono bulwarami wiślanymi. Przygotowano również konkurencje dla dzieci. Przewidziano sześć kategorii wiekowych, do których dostosowano dystanse. To ostatnia szansa na zapisy. W dniu biegu nie będzie można zgłosić się do rywalizacji.

7 grudnia (sobota), godz. 10:50 – 12:00
ulica Wybrzeże Gdyńskie 2

Bielańskie Mikołajki

Żoliborz świętuje Mikołajki na sportowo, a nasi sąsiedzi z Bielan wybrali zupełnie inną formę. Już w najbliższą sobotę na skwerze nad stacją metra Słodowiec przygotowano moc atrakcji. Dzieci będą mogły wziąć udział w warsztatach z dekorowania pierników, robienia ozdób świątecznych i choinek z materiałów z recyklingu. „Z pewnością odwiedzi nas również Mikołaj, który przeprowadzi dla dzieci animacje, konkursy z nagrodami oraz inne niespodzianki. A wszystko w świątecznym, ogrzewanym namiocie” – obiecują organizatorzy. Dodatkowo zapowiedziano również muzyczne atrakcje. Na bielańsko – mikołajkowej scenie wystąpi Magdalena Steczkowska oraz Viva la Musica, Jose Song i Prink Girls. „Na rozgrzanie przygotowaliśmy dla wszystkich gorącą kawę i specjalną zimową herbatę” – kuszą w zapowiedzi organizatorzy.

7 grudnia (sobota), godz. 15:00 – 20:00
teren zielony nad stacją metra Słodowiec

Lodowe szaleństwo na dachu Galerii Młociny

W bielańskim centrum handlowym powstało bowiem pierwsze w Warszawie lodowisko znajdujące się na dachu budynku. A wszystko to wśród wyjątkowych iluminacji dekoracji świątecznych, które od kilku dni zachwycają klientów Galerii. By umilić odwiedzającym poszukiwania prezentów, w bielańskim centrum handlowym powstało pierwsze w Warszawie lodowisko znajdujące się na dachu budynku. To wspaniała okazja, by wspólnie z najbliższymi aktywnie spędzać zimowe wieczory. Lodowisko będzie czynne przez całą zimę, od poniedziałku do soboty od godziny 10:00 do 22:00, natomiast w niedziele od godziny 10:00 do 21:00. Na stronie www.galeriamlociny.pl znajdziemy regulamin lodowiska.

Galeria Młociny


pik_smog
pik_smog

74439098_1655849977884683_837437971824115712_n
74439098_1655849977884683_837437971824115712_n

plakat_mikolajki_a3_druk
plakat_mikolajki_a3_druk

LODOWISKO, GM, ZDJECIE
LODOWISKO, GM, ZDJECIE

74408603_418311032174468_1259776532834942976_n
74408603_418311032174468_1259776532834942976_n


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 8°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1013 hPa
Wiatr: 26 km/h