Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 1 grudnia 2023 11:57

[Radio Żoliborz] G. Hlebowicz: SPPN na Żoliborzu jest spóźniona o 12 lat

Gościem audycji Żoliborska Rozmowa Polityczna jest Grzegorz Hlebowicz, radny dzielnicy Żoliborz z ramienia PiS. Czy wprowadzenie SPPN na Żoliborzu to dobry pomysł? Jakie wyzwania w związku z wprowadzeniem opłat za parkowanie czekają żoliborzan i obecny Zarząd Dzielnicy?

Pod koniec października Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy zaprezentował pakiet zmian na rzecz poprawy jakości powietrza w stolicy. Według przedstawionej koncepcji Strefa Płatnego Parkowania Niestrzeżonego ma objąć Żoliborz w 2021.

– Strefa płatnego parkowania na Żoliborzu powinna pojawić już 12 lat temu – mówi w rozmowie z Radiem Żoliborz Grzegorz Hlebowicz, radny dzielnicy z ramienia PiS, i dodaje: – Otwarcie stacji pierwszej linii metra na żoliborskim odcinku powinno być jednoznaczne z wprowadzeniem opłat za parkowanie. Budowa parkingu Park&Ride na Marymoncie była bezcelowa. To jest oznaka braku koncepcji.

Prezydent Warszawy podkreślił, że miejsca i ewentualne korekty granic mają być omówione z mieszkańcami. Łącznie, SPPN na Żoliborzu ma objąć ok. 53 km dróg i ok. 8700 miejsc. Czy jest to skuteczny sposób na rozwiązanie deficytu miejsc parkingowych na Żoliborzu? Posłuchajcie!

Żoliborska Audycja Polityczna
Gościem rozmowy jest Grzegorz Hlebowicz, radny dzielnicy Żoliborz

zoliborz-wesprzyj-5
zoliborz-wesprzyj-5

zoliborz-wesprzyj-5
zoliborz-wesprzyj-5


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ