Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 21 lipca 2024 12:29
Reklama

Z Żoliborza na Lotnisko Chopina, ale tymczasowo

Spore zdziwienie wywołał opublikowany na stronie internetowej gminy Nieporęt wstępny rozkład jazdy. Wynika z niego, że pociągi jadące do i ze stacji Warszawa Lotnisko Chopina będą zatrzymywały się na przystankach linii obwodowej, w tym na stacji Warszawa Gdańska.

– Wszystkie pociągi linii S3 pojadą w obu kierunkach będą kursowały po linii obwodowej. Zmiana nastąpi wraz z nowym rozkładem jazdy obowiązującym od 15 grudnia. Wynika ona z czasowego zamknięcia ruchu kolejowego pomiędzy stacjami Warszawa Wschodnia i Warszawa Praga, związanego z budową przystanku Warszawa Targówek – wyjaśnia Kamil Migała, rzecznik SKM.

Rozkład, który opublikowała gmina Nieporęt nie jest oficjalny. Rozkład jazdy, jest aktualnie ustalany. Nowa organizacja ruchu jest rozwiązaniem tymczasowym, potwierdza jednak możliwość skierowania pociągów z linii radomskiej na obwodową. Do tej pory mówiło się o tym, że taka relacja jest utrudnione ze względu na kolizje w ruchu na stacji Warszawa Zachodnia.

 – Po przywróceniu możliwości przejazdu pomiędzy stacjami Warszawa Wschodnia i Warszawa Praga, pociągi linii S3 pojadą pierwotną trasą – dodaje Kamil Migała. Dojazd ze stacji Warszawa Gdańska i przystanku Warszawa Powązki do Lotniska Chopina pociągami linii S3 będzie możliwy prawdopodobnie jedynie do połowy marca przyszłego roku. Stały dojazd z Żoliborza na Lotnisko Chopina umożliwi planowana przebudowa Warszawy Zachodniej. Obecnie trwa przetarg na wyłonienie wykonawcy inwestycji.

W związku ze zmianami, liczba pociągów SKM linii S3 i S9 nie ulegnie zmianie.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
bezchmurnie

Temperatura: 28°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1010 hPa
Wiatr: 11 km/h