Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 1 marca 2024 21:05
Reklama

Strefa tempo 30 na ulicy Rydygiera?

W świetle tragicznego wydarzenia, które miało miejsce przy ulicy Sokratesa, Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy, zaproponował działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa na stołecznych drogach. Jednym z postulatów jest objęcie strefą tempo 30 większość sieci drogowej.

Trwa remont ulicy Rydygiera, a mieszkańcy zadają sobie pytanie, jak będzie wyglądał ruch na jednej z arterii Żoliborza. Po ukończeniu inwestycji ulica Rydygiera będzie dla kierowców atrakcyjnym łącznikiem Woli z Wisłostradą. Aktualnie, w sąsiedztwie budowanych osiedli, wyasfaltowano już odcinek drogi łączącą ulicę Rydygiera z Powązkowską. Nowa gładka nawierzchnia może zachęcić kierowców do szybkiej jazdy.

Ulica Rydygiera w remoncie
Ulica Rydygiera w remoncie

Docelowo strefa tempo 30 obejmie nawet 2/3 sieci drogowej

Mieszkańcy podczas spotkania z Zarządem Dzielnicy Żoliborz w sprawie remontu ulicy Rydygiera wskazywali na konieczność wprowadzenia strefy tempo 30 po zakończonym remoncie. Z jaką prędkością kierowcy będą mogli poruszać się po wyremontowanej ulicy Rydygiera? „Strefa tempo 30 na drogach lokalnych i osiedlowych. To postulat, który u niektórych wywołuje wręcz alergiczną reakcję – ale czy wiecie, że już teraz w Warszawie funkcjonuje kilkanaście takich stref? W Śródmieściu Południowym, Włochach, Wilanowie i Żoliborzu obejmują kilkaset kilometrów dróg. W tej chwili takie rozwiązanie wdrażane jest na Starej Ochocie i na Filtrach. A docelowo strefa tempo 30 będzie na każdym osiedlu i obejmie nawet 2/3 sieci drogowej. To niesłychanie ważne przedsięwzięcie, które uspokoi w tych miejscach ruch uliczny” – poinformował w oficjalnym oświadczeniu prezydent Warszawy.

Pomiary w ciągu dwóch miesięcy od zakończenia remontu ulicy Rydygiera

Zapytany przez jednego z internautów na temat wprowadzenia Strefy Tempo 30 na ulicy Rydygiera, prezydent Trzaskowski potwierdził, to co mówił podczas lipcowego spotkania z mieszkańcami w sprawie remontu Paweł Michalec, burmistrz Żoliborza. Jaka jest szansa na ograniczenie prędkości na ulicy Rydygiera?

Przedłużenie ulicy Rydygiera do Powązkowskiej
Przedłużenie ulicy Rydygiera do ulicy Powązkowskiej
Przedłużenie ulicy Rydygiera do Powązkowskiej

„Zlecono stworzenie dwóch wersji projektów – w tym jednego z progami zwalniającymi oraz ograniczeniem prędkości do 30 km/h, który ma zostać wprowadzony po przeprowadzeniu całodobowych pomiarów prędkości - jeśli na przebudowywanej ulicy, kierowcy będą przekraczać prędkość” – napisał w odpowiedzi Rafał Trzaskowski.


DSC04412
DSC04412

DSC04418
DSC04418

DSC04417
DSC04417


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 8°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1013 hPa
Wiatr: 26 km/h