Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 14 czerwca 2024 14:49

Inwestycje oświatowe na Żoliborzu. Uczniowie SP nr 68 rozpoczęli zajęcia w nowych klasach

W poniedziałek oddano do użytku dobudówkę Szkoły Podstawowej nr 68, gdzie mieszczą się cztery klasy. Trwa realizacja największej inwestycji oświatowej na Żoliborzu, czyli budowa Zespołu Szkolno-Przedszkolnego przy ulicy Anny German, a w ostatnich dniach ogłoszono przetarg na wykonanie dokumentacji budowlano – wykonawczej zespołu przedszkolno – żłobkowego przy ulicy Ficowskiego.

Uczniowie Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 68 zyskali 4 nowe klasy. Znajdują się na dwóch poziomach w dobudówce wykonanej w technologii modułowej. Prace trwały niecałe 5 miesięcy. Dzięki inwestycji znalazło się dodatkowe miejsce dla 80 dzieci. Inwestycja pochłonęła z budżetu ponad 1,8 mln zł.

fot. Urząd Dzielnicy Żoliborz

Budowa największej inwestycji oświatowej na Żoliborzu

Kwota zarezerwowana w warszawskim budżecie w tym roku jest rekordowa. Wynosi niemal 4,5 mld zł. Aktualnie trwają prace przy budowie podstaw Zespołu Szkolno-Przedszkolnego przy ul. Anny German. Obecna na placu budowy pod koniec lipca Renata Kaznowska, wiceprezydent Warszawy odpowiedzialna za obszar edukacji w stolicy, pozytywnie oceniła stan prac. Szkoła docelowo pomieści 800 uczniów szkoły podstawowej i 150 przedszkolaków. Według założeń placówka ma zostać ukończona w czwartym kwartale 2021 roku. W kompleksie przy ulicy Anny German zatrudnienie znajdzie 150 nauczycieli i pracowników obsługi.

Czteropiętrowy budynek szkoły ma kształt prostokąta z wewnętrznym patio. Od strony północnej będzie sala gimnastyczna, zaś od zachodu – część przedszkolna. Oprócz auli, sali gimnastycznej i biblioteki, na terenie kompleksu powstanie boisko do koszykówki i siatkówki, do mini piłki nożnej i ręcznej z bieżnią, place zabaw, siłownia plenerowa. W planach przewidziano budowę miejsc parkingowych i łącznik miedzy  ulicami Anny German a Przasnyską. Wzdłuż drogi wybudowany zostanie chodnik i ścieżka rowerowa.

Rozbudowa SP nr 65, kolejny etap inwestycji przy Ficowskiego

W czerwcu przyszłego roku  ma zakończyć się rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 65 przy ul. Potockiej 3. Znajdzie się tam 9 nowych oddziałów, w których naukę rozpocznie we wrześniu 225 dzieci. W budynku zaprojektowano m.in. pomieszczenia zaplecza kuchennego typu cateringowego tj. świetlicę-aneks jadalny, rozdzielnię posiłków i zmywalnię. Inwestycja zakłada również przebudowę i adaptację do nowych funkcji trzech budynków dawnej Stacji Pomp Kanałowych – pompowni, studni zbiorczej i stróżówki – wpisanych do Gminnej Ewidencji Zabytków.

W ostatnich dniach pojawił się również przetarg na wykonanie dokumentacji budowlano – wykonawczej zespołu przedszkolno – żłobkowego przy ulicy Ficowskiego. W budynku znajdować się ma przedszkole dla 200 oraz żłobek dla 150 dzieci.

Szkoła Podstawowa nr 92 musi poczekać do przyszłego roku

Decyzją rady dzielnicy w tym roku zrezygnowano jednak z inwestycji w Szkole Podstawowej nr 92 przy ulicy Przasnyskiej. Środki przeznaczone na adaptację patio pod bibliotekę przesunięto na realizację pierwszego etapu budowy placówki przy ulicy Anny German. Z kolei dostosowanie budynku SP nr 92 do wymogów bezpieczeństwa przeciw pożarowego przesunięto na przyszły rok ze względu na brak możliwości wykonania prac do końca roku. Zrezygnowano także z rozbudowy kuchni w przedszkolu nr 433, która łącznie miała pochłonąć 135 tys. zł – przeznaczoną kwota na ten cel również przesunięto na największą inwestycję oświatową na Żoliborzu. 


dobudówka

dobudówka


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ