Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 23 kwietnia 2024 23:29

Ostatni weekend wakacji! Co nas czeka?

Wrzesień oznacza koniec wakacji i pożegnań z sezonowymi wydarzeniami. Co, gdzie i kiedy odbędzie się na Żoliborzu? Oto kilka naszych propozycji.

Spacer śladami Cytadeli Warszawskiej

Cytadela Warszawska to miejsce niezwykle ważne nie tylko w skali miasta, ale i całego kraju. Dlaczego jest niezwykła?  - Mało kiedy się zdarza by na tak małym skrawku terenu na przestrzeni 110 lat miało miejsce tyle donośnych wydarzeń, a to miało miejsce w przypadku Warszawskiej Cytadeli (1834-1944) – podkreśla przewodnik sobotniego spaceru Rafał Adamowicz, autor bloga o historii i pasjonat Powstania Warszawskiego.

31 sierpnia (sobota), godz. 16:15
Miejsce zbiórki: Brama Straceń

Ostatni film z cyklu „Kina Zatrasie”

Letnie, ciepłe wieczory to idealna okazja do wspólnego przeżywania i oglądania filmowych produkcji. W tym roku wystartowało „Kino Zatrasie” cieszące się popularnością. Projekt realizowany jest ramach Budżetu Obywatelskiego. Jego autorem jest prężnie działające Stowarzyszenie Zatrasie. – Projekt ma za zadanie w kameralny sposób przywrócić pierwotne idee osiedla społecznego, którym w założeniu miało być Zatrasie. Tuż obok w latach 60-tych miał zostać wzniesiony Społeczny Dom Kultury, a kawałek dalej kino z dużą salą widowiskową. Do ich realizacji nigdy nie doszło, dlatego warto chociaż w takiej postaci ożywić kulturalnie tę część Żoliborza – wyjaśniają projektodawcy.

Udział we wspólnym oglądaniu mogą wziąć zarówno dzieci jak i dorośli. Projekcje filmowe odbywały się w wybrane soboty. Ta nadchodząca jest ostatnią okazją w tym roku do wspólnego oglądania przebojów kinowych. Do tej pory widzowie obejrzeli tytuły jak „Trzy Billboardy za Ebbing Missouri”, „Green Book” czy „Morderstwo w Orient Expressie”.

Tym razem na żoliborskim ekranie zobaczymy hit zeszłego roku przedstawiający historię jednego z najważniejszych zespołów ostatnich dekad i charyzmatycznego wokalisty. O kogo chodzi? „Bohemian Rhapsody” to produkcja obrazująca przede wszystkim losy Freddiego Mercury’ego. W filmie zobaczymy koncertowe wykonania największych hitów Queen. W rolę charyzmatycznego wokalisty wciela się nagrodzony Oscarem za pierwszopalnową rolę Rami Malek.

31 sierpnia (sobota), godz. 21:00
Park Osiedlowy Zatrasie

Wyprzedaż zabawek dla dzieci

Targ Śniadaniowy to okazja nie tylko do próbowania niezliczonej ilości przysmaków z różnych zakątków świata. Wydarzeniu towarzyszą różnego rodzaju inicjatywy. W najbliższą sobotę jedna z nich dedykowana jest dla najmłodszych bywalców targu.

„Koniec wakacji czasem bywa trudny. Na targu postanowiliśmy powtórzyć akcje, która pomoże w pozyskaniu funduszy na nowe zabawki i gadżety dla dzieci.Wyprzedaż Zabawek dla dzieci to nic innego jak zaangażowane dzieci sprzedające swoje używane zabawki, przybory, książki, filmy i wiele innych fantów które można znaleźć nieużywane w dziecięcych pokojach.” – informują organizatorzy.

Zgłoszenia można dokonoć wysyłając krótkie info na adres mailowy - [email protected]  z dopiskiem "Wyprzedaż zabawek - sobota Żoliborz"

31 sierpnia (sobota), godz. 11:00
pl. Inwalidów

Żoliborska Potańcówka + "Osiecka po Męsku"

W imprezowym kalendarzu nie może zabraknąć „Żoliborskiej Potańcówki ”. Wydarzenie każdego roku podbija serca nie tylko żoliborzan ale i warszawiaków łącząc jednocześnie kilka pokoleń. W tym roku dla miłośników tańca pod gołym niebem muzyczne perełki zagra Wirginia Szmyt znana jako DJ Wika oraz Pan Fogg. Dodatkowo, tego dnia będzie miał miejsce koncert „Osiecka po Męsku”.

„Piosenki Agnieszki Osieckiej przepuszczone przez pry-zmat męskiej wrażliwości są zaskakujące i świeże. Nowatorskie podejście do utworów takich jak "Deszcze niespokojne" pozwala odkryć ich drugie dno i odczytać je na nowo. W połowie koncertu żart powoli przygasa, a atmosfera skłania się w nieco inną, bardziej refleksyjną stronę. Zaczynając od "Kołysanki dla okruszka" Marcin Januszkiewicz wkracza w tematy poważne, coraz oszczędniej grając narracją i formą. Artysta przywołuje między utworami wspomnienia i nawiązuje do wydarzeń bieżących, sprawiając, że utwory wybrzmiewają jako wciąż aktualne. Zamykające koncert "Wariatka tańczy" czy "Nim wstanie dzień" zostawiają publiczność z pytaniem o podstawowe wartości, jakim są wzajemny szacunek i tolerancja.” – czytamy w zapowiedzi wydarzenia.

1 września (niedziela), godz. 17:00 – 21:30
Plac przed Teatrem Komedia

Niedzielne koncerty klasyczne w Prochowni Żoliborz

W ten weekend żegnamy się również z cyklem koncertów „Klasyka w Parku”. Przez całe lato żoliborzanie mieli okazję wsłuchać się w otoczeniu zieleni w dźwięki instrumentów klasycznych. Podczas całego cyklu zaprezentowano dzieła wybitnych kompozytorów, utwory filmowe i jazzowe, a także wariacje znanych przebojów.

Podczas ostatniego w tym roku koncertu wystąpi kwintet blaszany, w skład którego wchodzą studenci i absolwenci Uniwersytetu Muzycznego im Fryderyka Chopina w Warszawie. Wah Wah Brass specjalizuje się w swoistym show, który tworzy połączenie muzyki filmowej, swingowej oraz żartów muzycznych.

1 września (niedziela), godz. 16:00
Prochownia Żoliborz


69172824_2415235668554604_2393952352030687232_n

69172824_2415235668554604_2393952352030687232_n


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
bezchmurnie

Temperatura: 5°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1012 hPa
Wiatr: 13 km/h