Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 24 lipca 2024 02:34

Kolejny seans w kinie plenerowym na placu Grunwaldzkim - Złoto dezerterów!

W piątek, 12 lipca odbędzie się kolejny już seans w kinie plenerowym na placu Grunwaldzkim. W programie "Złoto dezerterów" Janusza Majewskiego, czyli kontynuacja kultowej komedii "C.K. Dezerterzy".
Kolejny seans w kinie plenerowym na placu Grunwaldzkim - Złoto dezerterów!
Złoto dezerterów

Źródło: Vision

W tym artykule przeczytasz o:

  • kinie plenerowym na placu Grunwaldzkim
  • filmie "Złoto dezerterów"
  • terminach kolejnych seansów 

W każdy piątek czerwca i lipca, zawsze o godzinie 21:00 na placu Grunwaldzkim odbywają się bezpłatne pokazy filmowe na świeżym powietrzu. W repertuarze dla każdego coś miłego i interesującego. Będą familijne hity, komedie, dramaty oraz fascynujące dokumenty z ostatnich kilku lat, a także coś z klasyki. Kino plenerowe na placu Grunwaldzkim to idealna okazja, aby urozmaicić letnie wieczory i cieszyć się kinowymi emocjami na łonie natury. Projekt realizowany jest w ramach Budżetu Obywatelskiego, a filmy wyświetlać będzie Fundacja Rozwoju Kinematografii. Wstęp wolny!

Kolejny pokaz już w najbliższy piątek, 12 lipca, o godzinie 21:00. Będzie można zobaczyć film „Złoto dezerterów" Janusza Majewskiego, czyli kontynuację kultowej komedii "C.K. Dezerterzy".


ZŁOTO DEZERTERÓW

Jesień 1942 roku. Na warszawskim Żoliborzu odbywa się konspiracyjne spotkanie oficerów AK. Rotmistrz Leliwa informuje zebranych, że dowództwo powołało oddział do zadań specjalnych, oznaczony kryptonimem "Litzmanstadt". Dowódcą mianowano majora Jeremiego. Pierwszą misją grupy jest zdobycie gotówki na zakup broni i amunicji od włoskiej armii, która, wycofana z frontu wschodniego, tymczasowo stacjonuje w Polsce. W tym celu grupa planuje obrabowanie niemieckiego banku w Łodzi. Otrzymuje informacje o znanych kasiarzach z czasów międzywojennych. Żołnierze AK wyciągają z niemieckiego więzienia Kanię (Marek Kondrat) by ten pomógł im w akcji.

Reżyseria: Janusz Majewski
Obsada: Marek Kondrat, Bogusław Linda, Wiktor Zborowski, Piotr Gąsowski, Jan Englert, Leonard Pietraszak, Katarzyna Figura, Piotr Machalica
Kraj produkcji: Polska
Rok produkcji: 1998
Czas trwania: 117 minut
Seans: Kino plenerowe na placu Grunwaldzkim:
piątek, 12 lipca    21:00


Program pokazów kina plenerowego:

W następnych tygodniach na placu grunwaldzkim będzie można zobaczyć filmy wybrane w głosowaniu czytelników "Gazety Żoliborza":

  • 19.07 - Pavarotti
  • 26.07 - Helmut Newton. Piękno i Besta

Informacje o projekcjach i wyświetlanych filmach będziemy publikować na naszych łamach przed kolejnymi seansami. 
 


 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 18°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1015 hPa
Wiatr: 24 km/h