Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 24 lipca 2024 02:51

Najpierw skrzyżowanie, teraz chodnik. ZDM pracuje na Powązkowskiej

Skrzyżowanie ulic Powązkowskiej z Krasińskiego i Ficowskiego gotowe. Zarząd Dróg Miejskich właśnie zakończył układanie jego nowej nawierzchni. Wciąż jednak ekipy ZDM pozostają w pobliżu. Między ul. Rydygiera a budynkiem przy ul. Powązkowskiej 44B remontowany jest bowiem chodnik.
Najpierw skrzyżowanie, teraz chodnik. ZDM pracuje na Powązkowskiej

Źródło: ZDM

W tym artykule przeczytasz o:

  • frezowaniu skrzyżowania Powązkowskiej i Krasińskiego
  • remoncie chodnika na Powązkowskiej

Nie tak dawno inwestor prywatny zakończył przebudowę skrzyżowania ulic Powązkowskiej z Krasińskiego i Ficowskiego. Wyremontowane zostały wówczas chodniki, drogi dla rowerów i przystanki. Powstał komplet przejazdów rowerowych oraz zamontowano nowoczesną – akomodacyjną – sygnalizację świetlną.

Po tym jak inwestor prywatny zakończył prace (do których był zobowiązany na mocy artykułu 16 ustawy o drogach publicznych), pozostała tylko wymiana nawierzchni jezdni na skrzyżowaniu. Tym zajęła się ekipa Zarządu Dróg Miejskich i właśnie zakończyła prace.

Frezowanie  skrzyżowania Powązkowskiej i krasińskiego zakończone, fot. ZDM

Remont skrzyżowania Powązkowskiej z Krasińskiego to było szybkie, weekendowe frezowanie. Prace rozpoczęły się w piątek, późnym wieczorem, a w poniedziałek rano kierowcy już jeździli po pozbawionym dziur i nierówności skrzyżowaniu. Taki był plan od początku i nie pokrzyżował go nawet deszcz.
To jednak niejedyne prace w okolicy. Na Powązkowskiej między ul. Rydygiera a budynkiem 44B, ZDM remontuje właśnie chodnik. Jego dotychczasowa nawierzchnia nie była już w najlepszym stanie. Przede wszystkim jednak chodnik ten był zbyt nisko w stosunku do jezdni. To mogło prowadzić do niebezpiecznych sytuacji. Zwłaszcza że ruch na ul. Powązkowskiej jest przecież spory.

Różnicę widać już po zamontowanych przez wykonawcę remontu – tutaj również ZRiKD – nowych i znacznie wyższych krawężnikach. Na pewno odczują ją piesi, kiedy chodnik będzie już gotowy mniej więcej w połowie sierpnia.

Fatalny stan chodnika na Powązkowskiej, fot. ZDM

Źródło: ZDM

Źródło: ZDM

Źródło: ZDM

Źródło: ZDM

Źródło: ZDM

Źródło: ZDM

Źródło: ZDM

Źródło: ZDM


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
MarcinO 11.07.2024 16:54
Wszystko bardzo ładnie, ale co ZDM zrobił aby zwiększyć bezpieczeństwo na Powązkowskiej, szczególnie na wysokości Rydygiera gdzie dochodzi do niebezpiecznych wypadków, w tym śmiertelnych? Tutaj fotoradar by się przydał lub dodatkowe przejście na wysokości Powązkowskiej 44? Albo inne rozwiązanie a nie tylko położenie nowego asfaltu.

PRZECZYTAJ
bezchmurnie

Temperatura: 17°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1014 hPa
Wiatr: 24 km/h