Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 24 lipca 2024 01:17

Gdzie pójść na kawę na Żoliborzu?

Rano w biegu do pracy czy na popołudniowym spotkaniu z przyjaciółmi - smaczna kawa to zawsze dobry pomysł. Na Żoliborzu nie brakuje małych i trochę większych kawiarenek, w których można spróbować różnych ciekawych rodzajów kawy oraz słodkich przekąsek.
Kawiarnia Kawowiec na ulicy Elbląskiej w Warszawie.
Lokal kawiarni Kawowiec, znajdujący się na ulicy Elbląskiej w Warszawie.

Autor: Julia Czarnocka

Prezentujemy listę 7 wartych uwagi kawiarni na Żoliborzu, w których serwowana jest smaczna kawa.

Początek

Kawiarnia nie jest może i duża, ale za to jest bardzo nastrojowa. Serwowana jest w niej zarówno kawa na ciepło jak i na zimno - tak samo sprawa ma się w przypadku herbat. Co więcej, w ich menu często można znaleźć oferty sezonowe. Do jedzenia proponują przekąski, śniadania, a nawet lunch. Oprócz tego, do kawy zawsze można zamówić także smaczny deser. Niewielka kawiarenka znajduje się zaraz przy wyjściu z metra Plac Wilsona, a konkretnie pod adresem Plac Wilsona 4 i otwarta jest w tygodniu w godzinach 8:00-20:00, a w weekendy 9:00-20:00. 

Kawowiec

Jest to mała kawiarenka, w której miła obsługa pomoże dobrać idealny napój dla każdego. Oprócz kaw klasycznych, serwują także bardziej unikalne napoje, takie jak matcha latte truskawkowa czy z białą czekoladą. Chętnie robią także kawy według pomysłu klienta – wystarczy zapytać. Jeśli będziecie mieli trochę szczęścia, to można w tam spotkać Igę Świątek. Lokal znajduje się na ulicy Elbląskiej 39a i jest otwarty przez cały tydzień w godzinach 11:00-18:00.  

Secret Life Cafe

Kolejną wartą uwagi żoliborską kawiarnią jest Secret Life Cafe. Schowana na rogu ulic Krechowieckiej i Sierpeckiej przy Teatrze Komedia, oferuje naprawdę dobrą kawę, na miejscu bądź na wynos. Choć słynie głównie ze swojej kawy – w menu znaleźć można wiele rodzajów kaw i białych, i czarnych – to zakupić u nich można także herbaty, matche, lemoniady, smoothies czy napary ziołowe. Rano zapraszają na śniadanie, a w późniejszych godzinach także na lunch i coś słodkiego. Lokal znajduje się na ulicy Słowackiego 15/19 i otwarty jest w tygodniu w godzinach 8:00-21:00, a w weekendy 10:00-21:00. 

Fawory

To jedna z bardziej znanych kawiarni na Żoliborzu - nie bez powodu. Duży wybór napojów zarówno na ciepło jak i na zimno - takich jak kawa wietnamska, matcha latte, chai czy domowa lemoniada - sprawia, że jest u nich ciągły ruch. Do pysznego napoju domówić można też coś do jedzenia. W menu są m.in. przekąski, oferty śniadaniowe, kanapki oraz coś na większy głód. Wieczorem można wpaść do nich na coś mocniejszego, mają w zanadrzu wiele drinków, piwo oraz cydr. Kawiarnia znajduje się nieopodal placu Inwalidów na ulicy Adama Mickiewicza 21. Otwarta jest od poniedziałku do czwartku w godzinach 8:00-22:00, w piątki 8:00-23:00, w soboty 9:00-23:00, a w niedziele 9:00-22:00.  

Prochownia Żoliborz

Jedna z najbardziej znanych kawiarni na całym Żoliborzu, jest miejscem cenionym przez wielu żoliborzan i żoliborzanki. Oferuje zarówno smaczne napoje jak i lekkie przekąski, które można spożyć w pięknej okolicy. Przed lokalem są leżaki, na których można się rozsiąść i delektować kawą w spokoju. Kawiarnia znajduje się w parku Stefana Żeromskiego na placu Wilsona, a konkretnie pod adresem Zygmunta Krasińskiego 15. Otwarta jest od niedzieli do piątku w godzinach 10:00-23:00, a w sobotę od 10:00 aż do północy. 

Kultura Kawy – kawiarnia specialty

Kawiarnia znajduje się w tym samym budynku co kino Elektronik i w swojej ofercie ma kawy klasyczne, na zimno jak i te alternatywne. Oprócz napojów dla kawoszy, mają też wiele innych: herbaty, czekoladę czy nawet cascarę - każdy znajdzie coś dla siebie. Zagryźć można je ciastem, które również oferują. Zlokalizowana jest na ulicy gen. Józefa Zajączka 7 i otwarta w poniedziałki w godzinach 8:45-14:15, od wtorku do piątku 8:45-20:15, a w weekendy 9:45-20:15. 

Doza

Kawiarnia udekorowana jest w stylu minimalistycznym, ale wybór napojów i dań wcale taki nie jest. Do kawy domówić można zarówno słodki jak i słony dodatek z szerokiej oferty. Wypić można nie tylko kawę, serwują też napoje takie jak matcha latte, herbata czy kakao. Lokal znajduje się na ulicy Ludwika Rydygiera 11 nieopodal placu Grunwaldzkiego i otwarty jest od wtorku do piątku w godzinach 9:00-18:30 oraz w weekendy 10:00-18:00. 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Kultura Kawy 21.06.2024 12:32
Serdecznie zapraszamy! W wakacje w weekendy :)

PRZECZYTAJ
bezchmurnie

Temperatura: 18°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1015 hPa
Wiatr: 24 km/h