Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 24 lipca 2024 02:42

Zagłosuj w konkursie na żoliborski paczkomat!

Projekt żoliborzanki Anity Kotlińskiej nawiązujący do związanej z Marymontem XVII-wiecznej legendy szlacheckiej o królu Janie III Sobieskim i końskim zadku, bierze udział w konkursie firmy InPost. Czy nie byłoby przyjemnie, gdyby taki oryginalny nawiązujący do lokalnej specyfiki paczkomat pojawił się na Żoliborzu?

W tym artykule przeczytasz o:

  • konkursie artinpost
  • projekcie Anety Kotlińskiej
  • inspiracji Gazety Żoliborza
  • głosowaniu, czyli co zrobić by oryginalny paczkomat pojawił się na Żoliborzu. 

Trwa zorganizowany przez InPost konkurs artinpost, który polega na zaprojektowaniu grafiki na paczkomat. Tematem jest szeroko rozumiana lokalność. Prace konkursowe dotyczyć mają zatem najbliższej okolicy miejsca usytuowania lokalnego paczkomatu. Mogą dotyczyć miejskich legend, ważnych wydarzeń historycznych, osobliwości przyrodniczych, ciekawych postaci, słowem wszystkiego, co sprawi, by paczkomat In Post stał się wyróżnikiem lokalnej specyfiki. Na konkurs wpłynęło w tym roku ponad 5 tysięcy projektów. Autorką jednego z nich jest żoliborzanka Anita Kotlińska. Jej projekt nawiązuje do związanej z Marymontem XVII-wiecznej legendy szlacheckiej o królu Janie III Sobieskim i końskim zadku, która nota bene stała się źródłem staropolskiego przysłowia "Słowo się rzekło, kobyłka u płota". Tak się składa, że pani Anita przeczytała tę legendę na łamach "Gazety Żoliborza". 

Ta legenda i nasz tekst, z czego jesteśmy oczywiście dumni i za zainteresowanie dziękujemy, stały się inspiracją do stworzenia takiego oto projektu:

- Marzy mi się, żeby mój paczkomat był oklejony moim projektem - pisze Anita Kotlińska. Spośród ponad 5 tysięcy zgłoszonych projektów tylko 15 w całej Polsce zostanie zrealizowanych. Pięć głównych nagród przyzna jury, a publiczność wyłoni kolejnych 10 nagrodzonych. Słowem jedynie 15 paczkomatów w kraju zyska wyjątkowy, nawiązujący do lokalnego charakteru okolicy wygląd. Nie wiem jak Państwu, ale bardzo bym chciał, żeby nasz żoliborski był jednym z nich. tym bardziej, że projekt Anety Kotlińskiej bardzo mi się podoba. Wolałbym wprawdzie, aby przysłowie zostało w nim zapisane w oryginalnym staropolskim brzmieniu, ale z drugiej strony nie to jest najważniejsze, ale pomysł, który na dodatek w jakiejś skromnej części zainspirowaliśmy, no i charakter, który moim zdaniem trafia w punkt marymonckiej specyfiki. Chciałbym, aby ten projekt został zrealizowany, ale to zależy od jurorów i liczby głosów oddanych na projekt. Zachęcamy zatem do głosowania na naszą lokalność. Głosowanie trwa do 30 czerwca. Głosować można tutaj:

Numer pracy: 1246 - https://artinpost.pl/galeria?s=anita.kotlinska%40gmail.com

- Każdy głos się liczy, nie byłoby super mieć taki paczkomat w okolicy? - pyta retorycznie autorka projektu, Nie wiem jak Państwo, ale ja bardzo bym chciał, żeby na tym standardowym i nudnym paczkomacie pojawiła się grafika Anety Kotlińskiej i zachęcam do głosowania. 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 18°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1015 hPa
Wiatr: 24 km/h