Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 24 lipca 2024 01:11

Klasy patronackie metra w Elektroniku

Metro Warszawskie zawarło porozumienie z Zespołem Szkół Elektronicznych i Licealnych przy ul. gen. Zajączka. Wkrótce uczniowie żoliborskiej placówki będą przyjmowani na praktyki zawodowe i staże organizowane przez metro. Dodatkowo, w ramach współpracy spółki ze szkołą, planowane jest uruchomienie klas patronackich i pracowni dydaktycznej.
Klasy patronackie metra w Elektroniku

Autor: S. Pulcyn

Źródło: UD Żoliborz

W tym artykule przeczytasz o:

  • zawarciu przez Metro Warszawskie porozumienia z Zespołem Szkół Elektronicznych i Licealnych przy ul. gen. Zajączka
  • utworzeniu klas patronackich i wyposażeniu pracowni dydaktycznej

Bardzo się cieszę ze współpracy, która umożliwi przyszłym absolwentom Zespołu Szkół Elektronicznych i Licealnych im. Żołnierzy Armii Krajowej „Żywiciel” zdobycie specjalistycznej wiedzy i umiejętności w zakresie wymaganym na stanowiskach pracy w stołecznym metrze. Edukacja zawodowa to prawdziwa inwestycja w młode pokolenie. Dodam, że w Warszawie blisko 30 tysięcy uczniów i uczennic kształci się w 79 zawodach w miejskich technikach i szkołach branżowych pierwszego stopnia. Naszym wspólnym celem jest jak najlepsze przygotowanie młodzieży do wejścia na rynek pracy, dlatego tak dużą rolę przywiązujemy do współpracy szkół zawodowych z firmami i przyszłymi pracodawcami – podkreśla Renata Kaznowska, zastępczyni prezydenta m.st. Warszawy, odpowiedzialna m.in. za obszar miejskiej edukacji.

Miasto jest organizatorem konkursu „EduEmployer” Pracodawca Przyjazny Szkołom Zawodowym, który ma na celu uhonorowanie i wyróżnienie firm wspierających szkoły w przygotowaniu zawodowym oraz działających na rzecz rozwoju warszawskiego szkolnictwa zawodowego. Wśród wyróżnionych w tym roku pracodawców znalazła się miejska spółka Tramwaje Warszawskie oraz m.in. Cisco Systems Poland Sp. z. o.o., Toyota Central Europe Sp. z o.o czy Linetech S.A.

Klasy patronackie metra

Metro Warszawskie jest dynamicznie rozwijającym się przewoźnikiem, który stale potrzebuje poszerzenia swoich kadr. W związku z zapotrzebowaniem na nowych, wykwalifikowanych pracowników, spółka od kilkunastu lat współpracuje z uczelniami wyższymi oraz szkołami o profilu technicznym i budowlanym w zakresie organizacji praktyk dla uczniów i studentów w specjalizacji: elektryk, elektroenergetyk transportu szynowego, elektronik, mechatronik, teleinformatyk i technik transportu kolejowego.  

W ramach porozumienia miejskiego przewoźnika z Zespołem Szkół Elektronicznych i Licealnych na Żoliborzu przewidziane jest opracowanie programu specjalizacji dla uczniów, utworzenie klas patronackich i wyposażenie pracowni dydaktycznej szkoły. Ważnym elementem współpracy jest również planowanie ścieżek karier dla absolwentów żoliborskiego Elektronika w Metrze Warszawskim.


Źródło: UD Żoliborz

Źródło: UD Żoliborz

Źródło: UD Żoliborz

Źródło: UD Żoliborz


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
bezchmurnie

Temperatura: 18°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1015 hPa
Wiatr: 24 km/h