Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 14 czerwca 2024 14:04

Iga Włodkowska walczy z endometriozą!

Trwa zbiórka na kontynuację leczenia i rehabilitację dla tegorocznej kandydatki na Żoliborzankę Roku - Igi Włodkowskiej, która od lat walczy z zaawansowaną endometriozą.
Iga Włodkowska walczy z endometriozą!

Źródło: Iga Włodkowska FB

W tym artykule przeczytasz o:

  • Idze Włodkowskiej
  • zbiórce na kontynuację jej leczenia i rehabilitację

Iga Włodkowska ma 30 lat. W tegorocznej edycji naszego plebiscytu na Żoliborzankę Roku zajęła trzecie miejsce. Jest artystką wizualną i projektantką sztuki użytkowej. W 2022 roku została wicemistrzynią świata jako profesjonalista w projektowaniu sprzętu wideo, w 2023 utrzymała tytuł. Otrzymała tytuł i odznakę honorową World Design Consortium. Obecnie wciąż zajmuje 2. miejsce w światowej klasyfikacji projektowania produktów wideo wśród profesjonalistów. Endometrioza skreśliła zbyt wiele w jej życiu, chciałaby ochronić kolejne pokolenia kobiet od spirali cierpień spowodowanych endometriozą. Wydała tomik gwarowych utworów lirycznych „Wenojeno” poruszających tematykę endometriozy. Jest też certyfikowaną członkinią World Design Consorcium i International Association of Designers, a także Ambasadorką Fundacji Pokonać Endometriozę na Warszawę. 

Gdy szła ulicą słyszała gratulacje z okazji ciąży, mimo że w niej nie była. Miała endobelly, czyli charakterystyczne i bolesne wzdęcia brzucha towarzyszące endometriozie. Mając 12 lat zastanawiała się, czy jak będzie wyglądała brzydko, to będzie mniej bolało... Iga przeszła do dziś już pięć operacji endometriozy, w tym trzy ratujące życie. Dzięki niesamowitej pracy lekarzy udało się uniknąć najgorszego, ale droga do pełnego zdrowia wciąż jest przed nią.

Podczas wielogodzinnych operacji usunięto endometriozę głęboko naciekającą z wiązadeł krzyżowo-macicznych, moczowodów, otrzewnej, odpreparowano nerwy i tętnicę brzuszną, usunięto zwapnione tkanki i zrosty w okolicach bioder, wykonano resekcje kątnicy i części esicy, usunięto guz odbytnicy, odpreparowano jelita zrośnięte z jajnikiem, wiązadłem i lewym biodrem.

Rehabilitacja po tak złożonych operacjach jest niezwykle długa i wymagająca. Iga codziennie stawia ogromny wysiłek, by powrócić do pełnej sprawności. Endometrioza w okolicy nerwu przepony wciąż wymaga konsultacji i leczenia. Walka toczy się na kilku frontach, trwa już kilkanaście lat. Pragniemy zrobić wszystko, co w naszej mocy, by jej życie było pełne radości i zdrowia. Niestety, budżet nie pozwala na pełne pokrycie wszystkich niezbędnych kosztów dalszego leczenia i rehabilitacji.

Iga jako warszawska Ambasadorka Fundacji Pokonać Endometriozę walczy o zmiany systemowe, które umożliwią leczenie i diagnozę endometriozy w ramach NFZ i pomaga innym kobietom chorym na endometriozę. Dzieląc się publicznie swoją historią, chce zwiększać świadomość na temat tej choroby. Iga nie jest jednak tylko endo-wojowniczką. Choroba jej nie definiuje. 

- Teraz gdy potrzebuje wsparcia, będziemy wdzięczni za każdą formę pomocy. Dziękujemy za Waszą życzliwość. Wasze dobre gesty sprawiają, że Iga czuje się otoczona miłością i siłą, co jest niezwykle ważne w trudnym okresie, przez który teraz przechodzi. Razem możemy pomóc Idze pokonać te przeciwności losu i wzmocnić jej działania. Dajmy jej szansę na pełne życie! - piszą przyjaciele Igi Włodkowskiej apelując o wpłaty na trwającą zbiórkę pieniędzy na kontynuację leczenia i rehabilitację.  Zbiórka prowadzona jest na stronie fundacji Siepomaga. Przyłączamy się do tego apelu i zwracamy się do wszystkich naszych czytelników z gorącą prośbą o wsparcie dla niezwykłej żoliborzanki, która od lat dzielnie zmaga się z chorobą. 

 - Kolejna, szósta już operacja mogłaby być dużym ryzykiem, ale endometrioza nie odpuszcza i za pół roku dowiem się czy nie będzie mimo to koniecznością. Przechodzę na silniejsze leki i zobaczymy, jak organizm zareaguje, a przez ten czas muszę wzmocnić swój organizm i zebrać, ile się da sił. Dzięki za każde wsparcie, część zebranej kwoty wydałam już na badania i leki, turnus rehabilitacyjny na razie w strefie marzeń - pisze sama Iga Włodkowska. 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ