Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 14 czerwca 2024 14:42

Co? Gdzie? Kiedy?, czyli tydzień na Żoliborzu

Przegląd wydarzeń kulturalnych (i nie tylko) na cały tydzień.
  • Źródło: UD Żoliborz
Co? Gdzie? Kiedy?, czyli tydzień na Żoliborzu
Treningi pamięci dla seniorów z dzielnicy Żoliborz
W programie kursu: integracja międzypółkukowa, pamięć robocza, uwaga, kreatywność, myślenie, pamięć krótko-i długotrwała, notowanie i inne ćwiczenia podnoszące sprawność poznawczą naszej pamięci. Treningi realizowane w ramach projektu "Spotkajmy sie razem- Seniorzy!" - edycja 2024,

Źródło: UD Żoliborz FB

W tym artykule przeczytasz o:

  • wydarzeniach kulturalnych, inicjatywach sąsiedzkich, zajęciach, warsztatach
  • terminarzu wydarzeń
  • zasadach uczestnictwa

20 𝐦𝐚𝐣𝐚 (𝐩𝐨𝐧𝐢𝐞𝐝𝐳𝐢𝐚ł𝐞𝐤)
 

Klub Gier Planszowych 
Głównym celem klubu jest integracja lokalnej społeczności. Gry planszowe mają wartość edukacyjną, uczą zasad fair play, ale najbardziej zależy nam, abyśmy razem spędzili czas w miłej atmosferze.
Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 138 oraz Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr XV
17:00-19:00

𝟐𝟎-𝟐𝟑 𝐦𝐚𝐣𝐚

Drugi Żoliborski Konkurs Recytatorski im. Joanny Kulmowej o zasięgu ogólnowarszawskim 
Przesłuchania konkursowe odbędą się dla wszystkich kategorii wiekowych. Serdecznie wszystkich zapraszamy do wzięcia udziału w podróży do krainy słów, myśli i obrazów wyobraźni polskiej poetki, Joanny Kulmowej.
Sala Społecznego Domu Kultury przy ul. Słowackiego 19A (organizator: Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Żoliborz)
11:00-11:30
Informacje odnośnie dokładnych terminów i godzin przesłuchań pod numerami tel.: 22 832 23 67, 22 633 90 80


𝟐𝟏 𝐦𝐚𝐣𝐚 (𝐰𝐭𝐨𝐫𝐞𝐤)
 

Play for Peace
Zapraszamy dzieci w wieku od 11 do 14 lat na ciekawy warsztat, który zanurzy Was w świat przeróżnych gier z całego świata! Jesteśmy pierwszą w Polsce grupą młodzieżową działającą w ramach międzynarodowego projektu „Play for Peace” (Gramy dla pokoju), który pomaga dzieciom i młodzieży z całego świata pokonać konsekwencje traumatycznych doświadczeń wojny w swoich krajach, nauczyć się zdrowej komunikacji, autorefleksji, a także najzabawniejszych i najfajniejszych gry. Na naszym warsztacie nauczymy Was jak przełamać bariery w poznawaniu się, jak odkryć kreatywne rozwiązanie wyzwania i zbudować zaufanie w grupie. Zagraj z nami o pokój!
Centrum Lokalne Żoliborz
18:00-19:00
Zapisy na www.strefazajec.pl

Retroklub: robimy biżuterię z filcu
Filcowanie to jedna z najstarszych metod rękodzielniczych, polegająca na łączeniu włókien w zwartą masę. Na warsztatach stworzymy unikalne kolczyki lub naszyjnik metodą filcowania na sucho. Prowadzenie: Ewa Szymanek – od lat pasjonuje się sztuką oraz rękodziełem. We wszystkim potrafi dostrzec piękno.
Żoliborski Dom Kultury - Fort Sokolnickiego
18:00
Zapisy: tel. 517161789, e-mail: [email protected]

Wycinanka żydowska. 
Prowadzenie: Monika Krajewska.
Żoliborski Dom Kultury - Fort Sokolnickiego
 18:00
Zapisy na www.strefazajec.pl

Grupa dziergająco-szydełkująca 
Sąsiedzka grupa dziergająco-szydełkująca wzajemnie się inspiruje i spędza czas w kreatywnym towarzystwie. Milej dzierga Ci się w towarzystwie niż w samotności? Masz druty i nie wiesz jak ich używać? Chcesz zrobić swój pierwszy szalik? Pomożemy!
Miejsce Aktywności Lokalnej na Żoliborzu
17:00-19:30

Przedszkolak w Bibliotece 
Zapoznamy dzieci z funkcjonowaniem biblioteki (jak się do niej zapisać, ile książek można wypożyczyć do domu, itd.). Przeczytamy również ulubione bajki i opowiadania.
Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr XV
11:00-11:30
Zapisy pod numerem tel. 22 633 90 80

Kółko Szachowe 
Zapraszamy wszystkich miłośników szachów, bez względu na wiek czy umiejętności. Udostępniamy szachownice oraz zegary szachowe, nauczymy podstaw gry.
Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 138 oraz Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr XV
17:00-19:00

Szydełkujemy, dziergamy i ... 
Sąsiedzka grupa dziergająco-szydełkująca wzajemnie się inspiruje i spędza czas w kreatywnym towarzystwie. Milej dzierga Ci się w towarzystwie niż w samotności? Masz druty i nie wiesz, jak ich używać? Chcesz zrobić swój pierwszy szalik? Pomożemy!
Miejsce Aktywności Lokalnej na Żoliborzu
17:00-20:00

Treningi pamięci dla seniorów z dzielnicy Żoliborz 
W programie kursu: integracja międzypółkukowa, pamięć robocza, uwaga, kreatywność, myślenie, pamięć krótko-i długotrwała, notowanie i inne ćwiczenia podnoszące sprawność poznawczą naszej pamięci. Treningi realizowane w ramach projektu "Spotkajmy sie razem- Seniorzy!" - edycja 2024, współfinanowanego ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.
Zespół Opiekuńczo-Terapeutyczny Dziennego Domu Pomocy CENRTRUM ALZHEIMERA ul. Bieniewicka 10/14
Godz. 15:00 - grupa dla początkujących, godz. 16:10 - grupa dla zaawansowanych, godz. 17.20 - grupa początkujący/zaawansowani w zależności od zgłoszeń. Każde spotkanie trwa 60 minut.
Zapisy tel. 22 443 90 15, 22 443 90 14 od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 16:00, oraz e-mailowo: [email protected]


𝟐𝟐 𝐦𝐚𝐣𝐚 (𝐬́𝐫𝐨𝐝𝐚)
 

Magdalena Tworzowska – prelekcja połączona z wykładem: „Wenecja – Canal Grande”
Prelekcja z prezentacją, którą poprowadzi nasza wolontariuszka, a dotyczyć będzie Canal Grande – cieśniny w Wenecji.
Wypożyczalnia nr 16
17:00

Orkiestra Marii Kazimiery 
Wspólne muzykowanie: chcesz pomuzykować w miłym towarzystwie? Zapraszamy z instrumentami na otwarte warsztaty muzyczne, podczas których poznamy proste melodie taneczne. Spotkanie poprowadzi Miłka Majczyno.
Miejsce Aktywności Lokalnej na Żoliborzu
18:00-19:30

Otwarte spotkania z rękodziełem
Szydełkujesz? Robisz na drutach? Haftujesz? Szyjesz? A może nie umiesz, ale chcesz się nauczyć? Zapraszamy na otwarte spotkania z rękodziełem! Będziemy wspólnie tworzyć, a przy tym rozmawiać, pić herbatę i dzielić się twórczymi umiejętnościami. Jeśli zalegają Ci w domu włóczki, niteczki, tkaniny lub inne materiały – przynieś, a wspólnie wymyślimy, jak je wykorzystać.
Centrum Lokalne Żoliborz
12:00-14:00

Spontaniczna Pracownia Plastyczna 
Z inicjatywy naszych utalentowanych seniorek Zosi, Uli, Eli uwalniamy przestrzeń CLŻ na spontaniczną działalność plastyczną! Przynieś swoje ulubione materiały (kredki, węgiel, papier lub podobrazie). Zapewniamy sztalugi i wspaniałą atmosferę przy kawie i herbacie. Tworzymy międzypokoleniową grupę artystyczną. Mile widziane osoby w każdym wieku!
Centrum Lokalne Żoliborz
14:00-17:00

Ochotnicy ogrodnicy
Zaangażuj się w budowanie ogrodu społecznego przy CLŻ! Wspólnie planujemy nasadzenia i zbieramy plony, przy okazji zdobywając nowe kompetencje i budząc fantastyczne relacje w otoczeniu zieleni!
Centrum Lokalne Żoliborz
16:00-18:00

Środowo Planszowo 
Jeśli w 5 sekund zgadniesz kim są tajniacy, którzy zdołali wsiąść do pociągu wyprzedzając pędzące żółwie i omijając eksplodujące kotki, to znaczy, że to spotkanie jest dla Ciebie! Zapraszamy co środę na planszówki do Centrum Lokalnego Żoliborz. Bierzcie znajomych, nasza bogata kolekcja tytułów (także tych ukrytych w opisie) już na Was czeka! Można dołączyć w każdej chwili.
Centrum Lokalne Żoliborz
17:30-20:00

Chór Mam 
Zapraszamy wszystkie mamy w ciąży i z małymi dziećmi. Nie musisz umieć śpiewać. Bez przesłuchań i ocen! Wstęp wolny. Więcej informacji na Facebooku na grupie “Chór Mam na Żoliborzu”.
Miejsce Aktywności Lokalnej na Żoliborzu
10:00-11:30

Kawiarenka sąsiedzka 
Zapraszamy na pogaduchy przy herbatce i ciastku w sąsiedzkim gronie! Zapewniamy miłą atmosferę, puzzle, książki. Zachęcamy do przyniesiania sobą prasy albo krzyżówek.
Miejsce Aktywności Lokalnej na Żoliborzu
15:30-17:30


𝟐𝟑 𝐦𝐚𝐣𝐚 (𝐜𝐳𝐰𝐚𝐫𝐭𝐞𝐤)
 

Bezpłatne konsultacje z matematyki i geometrii wykreślnej 
Konsultacji udziela doświadczona nauczycielka akademicka, emerytowana wykładowczyni Politechniki Warszawskiej, wolontariuszka Czytelni Pod Sowami.
Czytelnia Pod Sowami
16:00-18:00

Planszówki 60+
Zapraszamy wszystkie osoby 60+, które chcą w miłej atmosferze ćwiczyć pamięć i nawiązywać nowe przyjaźnie przy wspólnej zabawie oraz kubku kawy lub herbaty. Gry planszowe zostały dopasowane pod kątem wspierania sprawności umysłu przez specjalistki ze Stowarzyszenia Rozwiń Się.
Centrum Lokalne Żoliborz
12:30-15:00

Szycie i tycie
Pogotowie krawieckie i foodsharingowe / czyli ubrania i obiad z odzysku / upcykling przy jedzeniu. Zapraszamy na spotkania upcyklingowe, na których ratujemy i przerabiamy stare ubrania oraz robimy przepyszne dania z odratowanych przez Anię i Marka produktów. Nie marnujemy! Wszystko wykorzystujemy!
Centrum Lokalne Żoliborz
16:00-18:30

Krąg mocy dla osób w spektrum ADHD 
Warsztaty rozwojowe w nurcie psychoedukacji, terapii skoncentrowanej na rozwiązaniach, porozumienia bez przemocy i arteterapii. Dla kogo? Dla osób dorosłych w spektrum ADHD (z diagnozą lub doświadczające objawów typowych dla ADHD) chcące uczestniczyć w cyklu ośmiu co dwutygodniowych spotkań w stałej grupie. Po co? By wzmocnić siebie i rozwijać umiejętności interpersonalne.
Miejsce Aktywności Lokalnej na Żoliborzu
18:00-21:00
Zapisy e-mail: [email protected]

Gips polimerowy – podstawka 
Warsztaty z gipsu polimerowego to wyjątkowa okazja dla osób zainteresowanych sztuką rzeźbienia i tworzenia trójwymiarowych dzieł sztuki. Gips polimerowy, znany także jako masa samoutwardzalna, to materiał, który łączy w sobie właściwości gipsu z elastycznością polimerów, co czyni go doskonałym do modelowania i formowania. Jest to wyrób ekologiczny i bezpieczny dla środowiska. Gips polimerowy, po utwardzeniu, jest wytrzymały i trwały, co oznacza, że stworzone podczas warsztatów dzieła mogą być trwałym elementem dekoracyjnym w domu lub prezentem dla bliskich.
Żoliborski Dom Kultury - Fort Sokolnickiego
17:00
Zapisy na www.strefazajec.pl


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ